Kredinin 90 Gün Boyunca Gecikmesi

Konumuz dahilinde sizlere kredinin 90 gün boyunca gecikmesi halinde yasal takip ve diğer durumlar ile alakalı olarak merak edilenlere yönelik bilgiler hazırladık. Krediye yönelik ödemelerin 90 gün boyunca ödenmemesi halinde ise yasal takip denilen sürecin başlangıcını başlatmaktadır. Sitemiz üzerinde yayınlanan birçok farklı konu üzerinde yer alan yorumlar içerisinde bu soruna yönelik cevaplar aranmakta. Bizlerde bunu göz önünde bulundurarak en net ve güncel bilgiler eşliğinde sizlerle paylaştık. Konumuzu okumaya devam ederek bu durum dahilinde 90 günü aşan ödemelerin yapılmamasına yönelik nelerin oluşabileceği hakkında bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Kredi Ödemelerinin Gecikmesi

Bu durum sadece kredi ürünü üzerine değil, aynı zamanda kredi kartı ve diğer kredili mevduat hesapları üzerine de oluşabilecek 90 gün boyunca ödemelerin gerçekleşmemesi halinde ise kredili ürünü sağlayan banka tüm kredi tutarının ödemesini tek seferde isteme hakkına sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Eğer sizlerde 3 ayı, yani 90 günü aşan bir borç ödememe durumu içerisindeyseniz kısa zaman içerisinde bankaların sizi aramamasına yönelik hazırlıklarınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Borcunuzu ödeyemediğinizi varsayarak sizlere adımlar halinde neler yapacağınıza dair bilgiler aktarmaya devam edeceğiz.

Kredi ya da Kredi Kartı Gecikmede Olanlara Kredi

Kredi Kartı Borcu Bir Ay Gecikirse Ne Olur

 

Avukatlık Olma Durumu

Bankalar hukuki işlemlerine yönelik anlaşmalı avukatlar ile hareket dahilinde olmaktadırlar. Bu durum kapsamında ilgili borcunu ödeyemeyen kişiler için, bankalar avukatlarını devreye koyarak olayı hukuki yoldan çözmeye çalışmaktadırlar. Borcunuz üzerine bankanın talimatı ile sizle iletişime geçecek olan avukatlar, kendi avukatlık masraflarını da borca ekleyerek banka borcunuz ile birlikte sizden belirli bir tutar talep edeceklerdir. Örnek verecek olursak; 1000 TL’lik kredi borcunuza ek olarak 500 TL’de avukatlık ücreti ekleyip karşınıza 1500 TL tutarında bir ödeme çıkaracaktır. Bu durum dahilinde sizi arayan avukatlar büyük bir ihtimalle size taksitlendirme seçeneği sunacaktır. Eğer ödeme gücünüz var ise, bu durum ile birlikte avukatlardan taksitlendirme seçeneğini talep ederek 36 aya kadar vade seçeneklerinden birini seçerek borcu taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Kredi Ödemelerini 1 Ay Geriden Ödeme Durumu

Birçok tüketicinin ortak durumlarından bir ide karşılaştığı sorunlara yönelik kredi borçlarını bir ay geriden ödeyerek gerçekleştirmesidir. Bu durum hemen herkesin başından geçen bir hal olayını oluşturuyor. Bu konu başlığımız altında ise sizlere bankalara olan kredi borcunuzun 1 ay geriden ödenmesiyle karşınıza çıkacak olan durumlardan bahsedeceğiz. Kredi veya kredi kartı gibi bankaların tüketicilere sunmuş olduğu kredili ürünlerinin tamamını 1 ay geriden ödeme durumu, tüketiciyi ilk olarak kredi notu etkeninden vurmaktadır. Böylesi bir durum olması halinde kredi notunuz düşüşe geçmektedir. Kredi notu hakkında bir bilgiye sahip değilseniz veya bu konu hakkında az bilgiye sahipseniz, sitemiz içerisinde yer alan konuları araştırarak kredi notu nedir, ne işe yarar ve yükseltilmesi için neler yapılmalıdır üzerine bilgiler edinebilirsiniz. Kredi notunun dışında ödemelerinizi 1 ay geriden ödeyerek gerçekleştirdiğiniz işlemlerde aynı zamanda ek faizlerle boğuşacaksınız.

Kredi Borcu Gecikmesi Varsa Kredi Alabilir Miyim?

Bankalardan kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartı ürünlerine yönelik ödemelerinizde bir gecikme söz konusu ise, maalesef yeniden bir kredi alabilmeniz mümkün görülmemektedir. Yeni bir kredi talebinde bulunabilmek adına öncelikli olarak mevcut kredi veya kredi kartınızın gecikmede olan borç tutarını ödemeniz gerekmektedir. Gecikmede olan kredi veya kredi kartı borcunuzu kapattıktan sonra ilgili dekont ile birlikte size en yakın bankanızın şubesine giderek yeni bir başvuru da bulunabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir