Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? – Banka Kredi Yapılandırması

Kredi Yapılandırma İle Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma

Bankalardan alınan kredi ve kredi kartları ile harcama yapmak oldukça kolay ve keyiflidir ancak bu kredilerin bir borç olarak geri ödenmesi her zaman bu şekilde kolay ve keyifli olamayabiliyor. Özellikle gelir durumu dikkate alınmaksızın bankalardan çekilen kredilerin geri ödenmesinde zorluklar yaşayan tüketiciler zamanla borçların altında ezilebilmekte, borcu borç ile kapatmak isterken faiz oranı etkisiyle daha büyük bir borç sürecine girebilmektedir. İşte bu etapta kredi yapılandırma devreye girer.

Bu kapsamda tüketicilerin akıllıca yollar tercih ederek en kısa sürede bu borçlarından arınması önerilmektedir. Peki izlemeleri gereken yollar nelerdir? Hadi gelin birlikte bakalım;

Kredi Yapılandırma İle Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma

Kredi Yapılandırma İle Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma

Kredi Yapılandırma İle Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma

Bir bankaya olan kredi borcunuzu geri ödemekte güçleniyorsanız, taksitler sizin için ağır geliyorsa, bu borcu yapılandırmak sizin için avantajlı olabilecektir. Burada ortaya çıkan tek dezavantaj faiz borcunuzun artış göstermesi olacaktır ki, taksitlerinizin düşmesini eğer daha cazip görüyorsanız bu artış sizi rahatsız etmeyecektir.

Kredi Yapılandırma: Kredi yapılandırmada aslında siz bankadan yeni bir kredi çekmiş olursunuz. Banka borcunuza denk olarak alınan kredi ile borcunuzu kapatır ve yeni kredi borcu, yeni faiz oranı ve yeni vade ile borcunuzu ödemenize imkan tanır. Böylelikle de taksit yükünüz hafifler.

Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır: Yapılandırma için bankanıza başvuruda bulunmanız yeterlidir. Bankanıze başvurunuzu değerlendirdikten sonra yapılandırmanız ile ilgili yeni ödeme planın oluşturarak size ibraz eder ve siz de borcunuzu yeni plana göre ödemeye devam edersiniz.

Farklı Bankadan Yapılandırma (Refinansman): Eğer aldığınız kredinin faiz oranı size yüksek geliyorsa bu durumda yapılandırma için yalnızca kendi bankanıza başvurmanıza gerek yok. Faiz oranı en düşük  olan banka alternatifini tercih edebilirsiniz. Bankalara olan kredi borçlarınızı gösteren belge ile düşük faiz oranlı bankaya gidereki borçlarınızı mahsup etmesini ve yeni ve tek bir kredi borcu oluşturmasını talep edebilirsiniz.

Böylelikle hem karışık ve yüklü kredi borcunuzu tek bir kanalda toplarsınız hem de taksitlerini düşürerek geri ödeme imkanlarınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Yapılandırma işlemleri tüm kredi borçları için uygulanabilmekte olup; taşıt kredisi ve konut kredisi için yapılandırmalarda bankalar kendi prosedürlerine göre farklı şartlar talep edebilmektedirler.

Makalemizde Kredi Yapılandırma İle Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma nasıl olur konusunda değindik. Sorularınızı lütfen yoruma bırakınız. En kısa zamanda döneceğiz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir