Kredi ya da Kredi Kartı Gecikmede Olanlara Kredi

kredi ya da kredi karti gecikmede olanlara kredi

Mevcut kredisi ya da kredi kartı gecikmede olan kişiler kredi çekmek istediğinde önlerine ödenmemiş gecikmeler olumsuzluk olarak çıkmaktadır.  Bankalar nezdinde bir kişinin tekrardan kredi başvurusunun onaylanması için en önemli olan kriterlerden bir tanesi de ödemelerinin gecikmeli olarak yapılmamasıdır.

Yapılmış olan ödemelerin devamlı olarak gecikmeli şekilde yapılması direkt olarak kişinin kredi notunu etkilediği gibi kişilerin tekrardan kredi çekme ile alakalı olan durumuna düşürmektedir. İnsanların devamlı olarak ihtiyaçlarını giderme anlamında banka karşısında yaşamış olduğu sorunlar, yapılmış olan geç ödemelerden kaynaklanmaktadır. Yapılan geç ödemeler kişilerin kredi çekebilmesi açısından oldukça ciddi sorunlara yol açar. Gecikmiş kredisi olan kişi tekrar kredi çekebilir mi?, geciken kredisi bulunan ve bu anlamda bankalar ile sıkıntı yaşayan kişilerin yasal anlamda kredi çekilebilmesi mümkün değildir.

Bu duruma düşmüş olan kişilerin ilk olarak tüm borçlarını kapatması gerekir. Sonrasında ise kredi notunu yükseltebilmek için belli başlı işlemleri yapması gerekir. Acil olan ihtiyaçların giderilmesi için kredi notu yükselene kadar bankların içinde araştırma yapılması oldukça faydalıdır.  Kredi notu düşük ve acil ihtiyaçların karşılanması adına sadece gelir belgesi ile kredi kullandırımı sağlayan bankalar bulunmaktadır. Kredi notunuz ile ilgili düşüklük sorunu yaşıyorsanız, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar derdinize çare olabilir. Bu da ihtiyaçları karşılamak adına bir çözümdür. Bundan kaynaklı olarak kredi kullanacak olan kişilerin bu tarz bir arayışa girerek, mevcut olan sıkıntıları çözebilmek adına olanak sağlamaktadır.

Gecikmeli kredisi bulunan kişilerin tekrardan kredi kullanması sadece ama sadece kredi notu puanına bağlı olarak gelişir. Bir tane kredi gecikmesi yapan ile birden daha fazla kredi geciktiren kişilerin aynı kefeye koyulmayacağı bellidir. Kişisel olan faktörler farklılıklar gözetebilir. Bankaların kredi kullandırmak adına insaf gösterdikleri ve kredi kullandırmak adına ellerindeki her türlü imkânı kullandıkları açıkça ortadadır.

Kredi kullanacak olan kişilerin kaç tane kredi geciktirdiklerini öğrenebilmeleri adına kredi sorgulama işlemlerini yapması gerekmektedir. Elde edilecek olan kredi notu sorgulama puanında not 900 ve daha altındaysa kredi kullanım olanağı sıfıra yakındır. Gecikmelere istinaden kredi puanı 1.100 ve daha üstündeyse kredi kullanacak olan kişilerin tekrardan kredi kullanma imkânı bulunur. Farklı olan tercihlere ve sebeplere göre istenilecek olan belgeler ve şartlar dâhilinde kredi kullanabilmek mümkündür.

gecikmesi olanlar kredi

gecikmesi olanlar kredi

Kredisinde Gecikme Olanlar Kredi Kullanabilir mi?

Mevcut kredi ya da kredi kartından gecikme olan tüketicilerin yeni kredi kullanması için yapması gereken ilk işlem, gecikmedeki borçların ödenmesidir. Bankacılık sistemi nedeniyle aynı gün içerisinde yaptığınız ödemeler sistem tarafından hemen görüntülenmeyecektir. Bu nedenle yaptığınız ödemelerin dekontunu da kredi başvurusu yapacağınız bankaya kredi başvurusu sırasında iletmelisiniz.

Kredi ya da kredi kartınızda yaşadığınız gecikme ile ilgili bankaya inandırıcı bilgi vermek de önemli bir etmen olacaktır. Örnek vermek gerekirse; il dışında ya da ülke dışında olmanız nedeniyle borcunuz gecikmiş olabilir, maaş gününüz ve son ödeme tarihinizin farklı olması nedeniyle borcunuz gecikebilir. Bu gibi durumlar banka personeline doğru olarak aktarılmalı ve sisteme not düşmesi sağlanmalıdır.

Diğer bir kredi kullanma seçeneği ise borç kapatma kredisi kullanmaktır. Bu kredi türü ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, borç kapatma kredisi veren bankalar başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir