Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

kredi-notuna-bakmayan-bankalar

Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar 2019 güncel listesini paylaştığımız yazımızda, Findex kredi notu 1300 ve altında olan yani kredi notu risk tablosunda riskli gruba dahil olan, sicili bozuk ya da yeterince bankacılık işlemi yapmadığı, önceden kullandığı kredileri ve kredi kartları olmayan vatandaşların düşük nota sahip olması sebebiyle almakta zorlandıkları kredileri kullandırırken, diğerlerine göre daha ılımlı bir yaklaşım sergileyen bankalar hakkında bilgi vermenin yanı sıra, sicilinizi temizlemek ve kredi notunuzu yükselterek, ihtiyaçlarınızı sadece kredi notu düşüklere kredi veren bankalarla sınırlamak zorunda kalmadan, ülkenin tüm bankaları ile çalışabilme imkanı için neler yapmanız gerektiğine dair tüyolar verdik.

Kredi notunuzu bilmiyor musunuz? Hemen öğrenin! E Devletten Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notuna bakmayan bankalar diyerek sizlere direkt olarak banka ismi veren internet içeriklerinden uzak durunuz. Bu içeriklere güvenerek kapısına dayandığınız banka şubelerinden olumsuz yanıt almanız neredeyse kesinlik arz eden bir ihtimale sahiptir. Kredi notuna bakmadan kredi veren banka diye bir şey olamaz. Kredi notuna bakmayan değil de, düşük kredi notuna rağmen, kredi vermek konusunda daha esnek şartlara sahip olan bankalar listesi şeklinde değiştirmemiz daha doğru olacaktır.Şöyle düşünün sizin çok paranız var ve bu parayı faiz karşılığında birine kiralamak yani borç vermek istiyorsunuz. Onun geri ödeyebileceğinden emin olmadan parayı verir misiniz?

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Kredi Notu

“Hayır” diyenleri duyar gibiyim Eğer kredi talebiniz varsa ve kredi notunuz düşükse iki yol bulunuyor. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2019 yılı bütçeleriyle seçim yapmak veya biraz bekleyerek kredi notunu yükseltme politikasına danışmak.

Aynı Gün Kaç Bankadan Kredi Çekilebilir?

Kredi Notum Düşük, Hangi Banka Kredi Verir?

Kredi notum düşük olan kişilere kredi veren bankaların sayısı bir hayli az olmaktadır. Neredeyse yok denilebilecek seviyede olan bu duruma yönelik farklı alternatif yöntemlerde bulunuyor. Kredi notum düşük olanlara kredi veren bankalar 2018 yılında daha da azalmış durumda. Buna yönelik belli başlı bankaların kendi reklamını yapmak ve daha fazla müşteri potansiyeline ulaşmak adına kredi notum düşük olanlara kredi vermektedir. Kredi notu değerlerinizin düşük olmasıyla birlikte birçok banka size ret cevabı vermektedir, hemen aşağıda sıralamadığımız ve detaylarıyla birlikte bilgi verdiğimiz bankalardan kredi notunuz düşük olsa dahi kredi kullanma olasılığınız yüksek olmaktadır.

Aktifbank: Kredi notum düşük olanlara kredi veren finansal kuruluşlar arasında ilk sırada Aktifbank geliyor. Son dönemlerin yükselen kuruluşlarından biri olan Aktifbank, müşterisi ve müşterisi olmak isteyenlere yönelik fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda diğer bankalara göre daha yüksek faiz oranlarıyla kredi kullanımı sunan ilgili banka, düşük kredi notuna sahip hemen herkese kredi kullanımında kolaylıklar sağlıyor. Kredi puanı 800 – 900’larda olan birçok kişinin kredi başvurularında olumlu geçtiğine yönelik birçok yorum bulunuyor. Buna yönelik ilgili banka zaten bu durumu açıklamalarında da belli ettirmektedir. Aktifbank’a ait bir sistem olan ve son dönemlerin popüler işlem hanesi olarak görülen N Kolay üzerinden kredi çekebilmek mümkün. Hayat sigortasını zorunlu kılmayan bankadan 48 aya kadar varan vadelerle 30 bin TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Burgan Bank: Burgan Bank kredi notum düşük olanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle de ihtiyaç kredisi gibi başvurularda 48 aya kadar varan vade seçenekleri eşliğinde düşük kredi notuna sahip olan kişilere olanaklar tanımaktadır. Diğer bankalara göre daha fazla faiz oranlarıyla sunduğu krediden kredi notu düşük olanlar rahatlıkla faydalanabiliyor. İhtiyaç kredisi başvurusu üzerine yapacağınız işlemlerde uygulanan faiz oranı ise %1,71 dolaylarında olmaktadır.

Fibanbanka: Düşük kredi notuna sahip kişilere kredi veren bankalardan biri de Fibabanka olmaktadır. Son banka olarak detaylandıracağımız ilgili finansal kuruluş, tüketicilerin kredi notunu dert etmeyerek yine yukarıdaki bankalara benzer bir şekilde faiz oranı uygulamaktadır. İhtiyaç kredisine yönelik çözümlerle sunduğu krediden hemen herkes faydalanabiliyor. 10 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan banka 24 aya kadar varan vade seçenekleri ve %1,69 ila %1,79 faiz oranları aralığında kredi kullanımına müsaade ediyor.

Makalemizde kredi notum düşük olanlara kredi veren bankalar hakkında detaylı inceleme yaptık. Eğer ki kredi notunuz düşükse ve kredi çekemiyorsanız umarız yazımız size fayda sağlamıştır. Kredi notum düşük nasıl kredi çekerim ile ilgili sorularınızı yoruma yazabilirsiniz.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi?

En kolay kredi veren banka diye bir liste yapamayız. Her bankanın ortak paydada buluştuğu birkaç standardı vardır. Bu standartları aşmak için her bankaya aynı verileri sunmanız gerekir. Ancak kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri sorusuna birkaç tavsiye ile yanıt verebiliriz.

 1. Maaş aldığınız veya devamlı olarak çalıştığınız bankayı tercih edin.
 2. Eğer durumunuz çok ağırsa piyasaya göre en yüksek faizi sunanı tercih edin.
 3. İpotek gösterebileceğiniz mallarınızı bankaya sunun. Bu sayede kredi notunun etkisi ipotek edilen malın güvencesiyle hafifleyecektir.
 4. Kara listeye düşenler finansal sorunlarının çözümü için, kara listedekilere kredi veren bankalar hakkında araştırma yapmaktadırlar. Ekonomik bir takım zorlukların o an için üstesinden gelmeye çalışarak ihtiyaçların giderilmesi için, bazen tek yol banka kredileri ya da benzeri finansal kaynaklar olmaktadır.  Kara listeye düşmüşseniz ve kara listedekilere kredi veren bankalar hakkında bir arayış içerisindeyseniz, bu yazımız tam size göre.Kara listedekilere kredi veren bankalar var mı? Var ise, şartları nelerdir? Sorularının ve daha fazlasının cevabı, yazımızın devamında yer almaktadır.

  Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

  Yukarıdaki sorumuzun cevabını yazımızın başında verecek olursak, kara listede bulunan kişilere bankaların kredi vermesi söz konusu değildir. Çünkü tüm bankalar kredi ve kredi kartı gibi ürünlerini, kişinin kredi notuna göre vermekte ve değerlendirmektedir. Kara listeye düşmüş olmak demek, kredi notunuzun en dipte olmasından daha öte bir durumda olmanız demektir.

  Kredi notunuzun çok diplerde olmasından ziyade, bankalar gözünde artık geri ödemesi çok zor olan riskli gruplar arasında yer alıyorsunuz demektir. Böyle durumlarda hiçbir banka kredi vermemekle birlikte, bu durumdan kurtulmak içinde uzun bir süreç ve belirli şartlar gerekmektedir. Bu süreç ve şartlar hakkında, aşağıda bilgiler yer almaktadır.

  Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

  Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

  Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

  Kredi Notu Nasıl Düzelir? Nasıl Yükselir?
  Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

  Kara listeden çıkmak ve kredi notunuzu yükseltmek için yapmanız gereken iki yol bulunmaktadır. Bu yolların ikisinde de, öncelikle bankalara olan borcunuzu kesinlikle tamamen ödemeniz gerekmektedir. Borcunuzun farklı bankada olmasının, hiçbir önemi yoktur. Çünkü kredi skoru sisteminde herhangi bir bankayla olan ilişkileriniz, kredi notu havuz sistemine aktarılmaktadır. Bu bilgi sisteminde, daha önceden çalışmamış olduğunuz banka dahi diğer bankalarla olan ilişkinizi görebilmektedir.

  Ortak bir bilgi merkezi olan kredi notu havuzundaki durumunuzu gören banka, size kredi vermeyecektir.

  Borcunuzu ödedikten sonra ise, kara listeden çıkabilmeniz için 5 yıllık bir süreç gerekmektedir. Bu süre dolduktan sonra siciliniz  silinmiş olacak ve kredi kullanabilir duruma gelebileceksiniz. Ancak bu süreci çok kısaltmanın bir yolu olsa da, bu yolda pek işinize yaramayacaktır. Bu yol bankalardan birinde mevduat hesabı açtırarak, bu hesabınızda hatırı sayılır bir parayı vadeli olarak tutmaktır. Zaten mevduat hesabına para yatıracak durumda olan kişinin krediye ihtiyacı olmayacağını düşündüğümüzde, bu durum biraz mantıksız gelebilir.

  Ancak borcunuz biter bitmez imkanınız varsa mevduat hesabı açtırarak, ileride kredi çekebilme ihtimalinizi düşünerek kara listeden çıkmaya çalışabilirsiniz. Bankalarında uygun gördüğü süre dolduğunda, çok daha rahat imkanlarla kredi çekebilmek mümkündür.

  Maalesef ki insanımız kredi çekme yolları kapandığı için, tefecilik gibi farklı alternatif yollara başvurmaktadır.

  Tefecilerden Uzak Durun

  Kara listeye düşerek kredi alamayan kişilerin başvurduğu yollardan birisi de, tefeciler olmaktadır. Kesinlikle tavsiye etmediğimiz bu durumda, çok yüksek faizler ödemek zorunda kalabilir, hatta büyük belalarla uğraşmak durumunda da kalabilirsiniz. Tefecilik işini yapanların genellikle mafya grupları ya da çeteler olduğunu düşünürsek, burada demek istediğimiz daha iyi anlaşılacaktır. Bazı durumlarda aldığınız paraya yüzde 50’yi bulan faizlerle geri ödeme yapmak zorunda olabileceğiniz gibi, bazı durumlarda da tefeciye borcunuzu ödeseniz dahi, verdiğiniz senedi alamamak gibi bir durumla da karşılaşmanız mümkündür.

  Tefeciye olan borcunuz yüzünden aile bireylerinizin yani çocuklarınızın rahatsız edileceğini de unutmayarak, tefecilik yapan insanlardan kesinlikle uzak durmanızı önermekteyiz.   Kara listedekilere kredi veren bankalar var mı? Ve kara listeden nasıl çıkılır? Sorularına cevap verdik. Diğer kredi yazıları hakkında, web sitemiz üzerinde farklı bilgiler bulabilirsiniz.

Borç Para Veren Tefeci Arıyorum

Düşük Kredi Notuna Rağmen Kredi Alabilirsiniz

Tabi ki belirli koşullara bağlı olarak. Kredi notunuz riskli gruptaysa ancak yine de acil nakit ihtiyacınız var ise, pek çok banka bir takım koşullara bağlı olarak size kredi kullandırabilir. Bu koşulların altında yatan temel mantık ise, bankanın kendini garanti altına almasıdır. Yani

 • Taşınamaz Teminatı Göstererek
 • Kredibilitesi olan Bir Kefil Göstererek

 

Az ve Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Eğer siciliniz çok bozuk değilse ve az ya da orta riskli gruptaysanız, kredibilite oranınızla doğru orantılı miktarlarda olmak üzere, pek çok bankadan kredi kullanabilirsiniz. Çok yüksek skor aramadan, az ve orta risklilere de kredi veren başlıca bankalar ise şunlar;

 • ING Bank
 • DenizBank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti
 • Finansbank
 • YapıKredi
 • ICBC Bank

Kredi Çekebilmem için Kredi Notum Kaç Olmalı?

Birçok tüketicinin ortak sorularından biri de kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalıdır üzerine olmaktadır. Buna yönelik hemen yukarı da skor değerlerine göre kredi çekmekte ne kadar rahat olabildiğinize değinmiştik. Genel bir yuvarlama yapacak olursak, krediyi en rahat şekilde çekebilmek için kredi notu skorunuzun 1500 ve üzeri olması gerekiyor. Bu değer kapsamın da olan tüketiciler, bankalardan rahat bir şekilde kredi kullanımı yapabiliyor. Eğer kredi notunuz bu değerden aşağı ise yine farklı şartlar doğrultusunda bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Ek olarak kredi notunuzu yükseltecek taktikleri de uygulayarak bu adımlar doğrultusunda kredi notu skorunuzu iyileştirebilirsiniz. Kredi notu yükseltme taktikleri üzerine sizlere hemen altta sunacağımız bilgiler doğrultusunda kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi notum düşük hangi banka kredi verir

Kredi notum düşük hangi banka kredi verir

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN İZLENECEK ADIMLAR

Mevcut Banka Borçları: Tüketicilerin bir kısmı kredi borcu öderken, aynı zamanda kredi kartı borçlarına da yetişmeye çalışmaktadırlar. Bu doğrultuda kredi veya kredi kartı kullanımız var ise ve bu ürünlerin toplam borç tutarı size risk oluşturuyor ise çözüme kavuşturmanız gerekecek. Kredi notunuz bu duruma yönelik düşüşe geçecektir, bu nedenle eğer elinizden geliyor ise, tüm borçlarınızı kapatın. Kredi notu skoru sadece banka borçlarına yönelik bir işlem görmüyor, aynı zamanda doğalgaz, su, elektrik ve benzeri fatura borçlarının ödenmemesi de kredi notunuzu direkt olarak etkileyebilmektedir. Bu doğrultuda mutlaka fatura borçlarınızı zamanında ve eksiksiz ödemeniz gerekmektedir.

Ödemeleri Zamanında ve Eksiksiz Yapın: Bankalara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızın son ödeme tarihlerini yakından takip edin. Zira sürekli olarak geciktirdiğiniz bir banka borcunuz var ise, bu ödememe durumu sizde alışkanlık yaratıyorsa vay halinize. Bankalar bu doğrultuda tüketiciye 90 günlük bir süreç tanır. 3’ncü ayın dönem borcu da ödenmediği takdirde kara listeye girme ve hatta avukatlık durumuna dahi düşmeniz içten bile değil. Bununla birlikte direkt olarak kredi notu değeriniz de düşüşe geçecektir.

Fatura Ödemelerinizi Bankalar Üzerinden Gerçekleştirin: GSM, doğalgaz, elektrik, su ve benzeri fatura ödemelerinizi bankalar üzerinden gerçekleştirmek kredi notuna etki ediyor. Fatura ödeme noktalarını tercih etmek yerine kredi kartınızdan otomatik talimat vermeniz bankanın gözünde pozitif bir müşteri olduğunuzu göstermektedir. Güvenilir müşteri kimliğini size sunacak olan bu işlem ile birlikte kredi notunuzun yükseleceğini göreceksiniz.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Zorunlu bir hal taşıyan kredi notunuzu öğrenmenizde her daim fayda var. Kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olmanız size sadece bankalar ile olan işlemleriniz için değil, hayatınızın birçok evresinde gereklilik duyacağınız durumlarda yardımcı olacaktır. Kredi notu skorunu öğrenebilmek için ilk zamanlar sadece Findeks sistemi üzerinden öğrenim durumu olabiliyordu. Fakat gelişen teknoloji ve yoğunluk durumuna bağlı olarak birden fazla seçenek doğrultusunda kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu sorgulama sistemini oluşturan Findeks başta olmak üzere, farklı kanal yollarını hemen aşağıda sizler için açıkladık.

Findeks Üzerinden Kredi Notu Öğrenme: Findeks’in resmi web sitesi üzerinden güvenli ve en kolay şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama sistemine üye olarak cüzi bir fiyat karşılığında kredi notu skoru üzerine size ait bilgiyi öğrenebilirsiniz. Ek olarak sistem dahilinde bankalar ile aranızdaki geçmişe yönelik tüm işlemlerinizi de görebilirsiniz. Kredi Kayıt Bürosu tarafından yönetilen ve geliştirilen sistem, 9 farklı bankanın bir araya gelerek oluşturduğu bir havuz sistemi olmaktadır. Kredi notuna ek olarak, risk raporunuzu ve geçmişe dönük tüm analiz raporlarınızı bu sistem üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Bankalardan Kredi Notu Öğrenme: Kredi notunu öğrenme işlemine yönelik en kolay ve hızlı yollardan biri de bankalar olmaktadır. Hali hazırda müşterisi olduğunuz bankaların online işlemlerine giriş yaparak yine cüzi bir miktar karşılığında size ait kredi notu skorunuzu öğrenebilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı sistemine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Krediler” bölümünde yer alan “Kredi Risk Raporu” ve benzeri nitelik taşıyan bölümden kredi notu skorunuza dair bilgileri hızlıca edinebilirsiniz.

Operatör Bayilerinden Kredi Notu Öğrenme: Akıllı telefon, tablet ve benzeri cihaz kampanyaları düzenleyen Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörlere bağlı resmi bayiler veya müşteri noktaları olarak geçen mağazalara giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Akıllı cihazlar üzerine taksitli satın alma işlemleriniz kredi notunuza göre verilmektedir. Bu kapsamda ilgili personelden kredi notunuza yönelik bilgileri ücretsiz olarak da edinebilirsiniz.

 

Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Kredi notu bir kişinin kredi kartı ve kredileri konusunu ortaya koymaktadır. Kredi kartınızı ne kadar sıklıkla ödemediğinizden tutunda kredilerde taksitleri ne kadar geciktirdiğinize varıncaya kadar tüm finansal hatalarınız bu not sayesinde bankalara sunuluyor. Bankalarda bunlara bakarak “bu adam güvenilir, bu adama kredi verilir” veya “bu adam önceki borçlarını öderken tembellik etmiş bu adama kredi verilmez” diyor. Eğer siz ikinci cevap grubundaysanız ve biraz olsun zamanınız varsa kredi notu nasıl yükseltilir sorusuna verdiğimiz cevapları uygulayın.

Kredi notumu yükseltmek istiyorum diyen herkes ilk olarak tüm kredi kartı ve kredi borçlarından kurtulmalıdır. Bu süreç sonrasında ise bir adet kredi kartı alıp düzenleme ödeme şartıyla aktif kredi kartı kullanımı yapmalıdır. Aylık isterse 10 liralık alışveriş yapın ama yapıp düzenli olarak ödeyin. Bu sayede kısa vadede kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödediğiniz için kredi notunuz yükselecektir.

kredi-notuna-bakmadan-kredi-veren-bankalar

Kredi Notu Nasıl Düzelir? Nasıl Yükselir?

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...
One Response
 1. 28 Mayıs 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir