Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum

findeks kredi notu

Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken kredi notu ortalamalarını öğrenmek ve başvurularını bu ortalamaya göre şekillendirmektir. Çünkü sahip olunan kredi notu ortalamasına göre kullanılabilecek olan kredi tutarı belirlenebilmekte ve kişinin kredi onayı alıp alamayacağı anlaşılabilmektedir. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Ülkemizde hizmet veren güçlü bankaların ortak girişimleri ile hayata geçirilen Kredi Kayıt Bürosu aynı zamanda Findeks internet sitesi ve kredi notu sisteminin de kurucusudur. Bankaların borçlarını ödemeyen kişilere uyguladıkları kanuni yaptırımların çıkarılan yasalar ile hafifletilmesi sonucunda bankalar kredi notu sistemini ortaya atarak müşterilerinin borçlarını ödeme düzenlerine daha dikkat etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Findeks kredi notu sorgulaması için Findeks internet sitesine giriş yaptıktan sonra ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilerin üye olmaları ve yönergeleri izlemeleri yeterli olacaktır.

Avea ve Turkcell Kredi Notu Sorgulama

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilere sunulan büyük kolaylıklardan biride SMS ile kredi notu öğrenme servisidir. Bu servis sayesinde sadece kimlik numaranızı ve doğum yılınızı yazarak 1122 numarasına kısa mesaj göndererek kredi notu ortalamanızı öğrenmeniz mümkündür. Göndereceğiniz bu kısa mesajın ardından kredi notu sorgulaması için aynı cep telefonuna birkaç dakika içerisinde yanıt mesajı gönderilecek olup bu mesajda sahip olduğunuz kredi notunuz tarafınıza bildirilecektir. Yapacağınız her sorgulama karşılığında ödemeniz gereken kredi notu sorgulama ücreti ise 9 liradır.

kredi notu

kredi notu

Bankalardan Kredi Notu Öğrenme

En kolay kredi notu öğrenme hizmetlerinden biri de bankaların internet şubeleri üzerinden sorgulama yapmaktır. Bunun için sorgulama yapmak istediğiniz bankanın internet şubesine kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Ardından krediler bölümüne giriş yaparak kredi notu sorgulaması butonunu tıklamanız durumunda otomatik olarak kredi notunuzu öğrenmeniz sağlanacaktır. Bu işlem karşılığında ödeyeceğiniz ücret ise banka kredi notu sorgulama işleminin her bankaya göre farklılıklar göstermesi nedeni ile değişkenlik göstermektedir. Ancak en düşük kredi notu öğrenme ücreti her zaman için Findeks internet sitesi üzerinden yapılan sorgulamalardan tahsil edilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir