Kredi Notu Öğrenmenin En Kolay Yolu

en yuksek kredi notu kactir

Bankacılık sisteminde tüketicilerin bilinçsiz kredi ve kredi kartı kullanımına karşı bir çözüm olarak geliştirilen kredi notu uygulaması son zamanlarda karşımıza sıkça çıkan bir unsurdur. Tüketicilerin, kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli geri ödemelerine bağlı olarak pozitif yönlü harekete eden ve tam aksi durumda negatif yönlü olarak değişen kredi notu birçok kişi için büyük önem arz etmektedir.

Kredi Notu Yüksek Tutmak Önemli

Başta gelecekte ortaya çıkabilecek finansal ihtiyaçları koruma altına alabilmek için gerekli olan yüksek kredi notu, öte yandan yalnızca bankalar değil birçok finansal kurum tarafından dikkate alınan bir puandır. Düşük kredi notuna sahip olan kişiler, rahatlıkla kredi ve kredi kartı alamazlar.

Kredi Notu Öğrenmenin En Kolay Yolu

kredi notu sorgulama

Kredi Notu Nasıl Düşer, Kredi Notu Nasıl Yükselir

Kredi notunun hareketliliğinde en önemli etken kullanılan kredi ve kredi kartlarıdır. Eğer kredi borcunuzun aylık geri ödemelerini aksatırsanız, kredi kartınızın asgarisinden daha azını öder hatta ödemeleri geciktirirseniz kredi notunuz eksi yönlü olarak hareket etmeye başlayacaktır. Ancak eğer kredi kullanımı yapar ve bu borcu zamanında öderseniz, kredi kartı ödemelerinizi aksatmazsanız kredi notunuzu pozitif yönlü hareket eder. Eğer kredi notunuz düşükse bunu düzeltmek için kısa vadeli ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilir, bu krediye ait borcu düzenli olarak geri ödeyebilir ve kredi notunuzu pozitif yönlü hareket ettirmeye başlayabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenmek İçin;

Kredi notunu öğrenmek FinDeks aracılığı ile gerçekleştirilen ücretli bir hizmettir. FinDeks’in resmi web sitesine giderek kredi notu öğrenme seçeneğinden SMS aracılığı ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz

Devlet bankamız olan Ziraat Bankası’nın kredi notu hizmetinden faydalanarak kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Öncelikle bireysel bankacılık hizmetlerine bankanın resmi web sitesinden giriş yapmanız ardından üst sekmedeki “Durumunu İzle” butonuna tıklamanız ve bu ekrandan KKB Risk Raporu seçeneğine ilerlemeniz yeterlidir.

Kısa Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme

Türkiye’de aktif olarak hizmet veren operatörler aracılığı ile 9 TL’lik ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik numaranızı yazıp 1122’ye kısa mesaj atmanız yeterlidir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir