Kredi Notu

Kredi Notu En Az Kaç Olmalıdır

Kredi notu en az kaç olmalıdır? Yeni kredi başvurularında kredi çıkması için kredi puanı sorgulamasında en düşük kaç puan çıkmalıdır?

Bankadan kredi almak için kredi notu değerinizin önemli bir etmen olduğunu biliyorsunuz eğer kredi notunuz düşük ise hem daha öncelerinde çalıştığınız bankalar hem de diğer bankalar size kredi vermeyebilirler. Bu durum ile karşılaşmamak için kredi notunuzu yüksek tutmalı ve ödemelerinizi zamanında gerçekleştirmelisiniz. Peki, kredi notu en az kaç olmalıdır bu konuda size kısa ve net bilgilendirme yapalım.

Kredi Notunuz En Az Kaç Olmalı?

Bankadan kredi almanız için kredi notunuz en az 1500 ve 1700 Aralığında olmaktadır. Bu aralıkta ihtiyaç ya da bireysel kredi işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kredi notunuz bu puandan aşağı bir seviyede ise 800-1300 olarak görünüyor ise sitem de puanlamanız maalesef riskli grupta yer almaktasınız ve bu not doğrultusunda bankalar size kredi vermeyebilir. Puanınız eğer riskli denilen tablo aralığında ise yükseltme yollarına başvurmanız da fayda olacaktır.

Kredi puanı kaç olmalı öğrendik hemen kredi notumuzu da öğrenerek bankalara bu doğrultuda başvuru yapmalı ve kredimiz onaylanır mı diye düşünmekten kurtulmalıyız.

Kredi Notu Nasıl Arttırılır?

Kredi notu sorgulamanızda eğer puanınız beklenenin altında çıktıysa ve acilen kredi çekmeniz gerekliyse en kısa yöntem daha düşük krediler çekerek kısa vadede bu kredileri kapatmak olacaktır. Ayrıca yine kredi kartı ile yaptığınız harcamaları erkenden kapatırsanız kredibiliteniz artacak ve puanınız kısa süre içerisinde yükselecektir.

Sadece çektiğimiz krediler ve kredi kartı harcamalarınız dışında ayrıca kefil olduğunu krediler varsa bunların da zamanında ödenmesi sizin için önemlidir.

Eğer toplu olarak önceki kredilerinizi de kapatırsanız bu da pozitif etkisi olacaktır.

Bu konu dışında sitede daha önce yer verdiğimiz Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır bu konu da ilginizi çekebilir.

Kredi Notu Neden Önemlidir ? konusundan detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu