Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar genellikle ödeme düzenliliğine göre hareket etmektedir. Eğer sizlerde kredi notunuzun düşük olmadı nedeniyle yeni kredi alamıyorsanız, nasıl kredi alabileceğinizi bu yazımızla öğrenebilirsiniz. Ancak öncelikle bilinmesi gereken kredi notunuzu nelerin düşürdüğüdür. Eğer kredi notunuz çektiğiniz bir kredi nedeniyle ya da yaptığınız fazla sayıda başvuru nedeniyle düşük ise bu durumda yeni kredi almanız da mümkündür. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ile sizlerde düşük kredi puanınıza rağmen kredi alabilirsiniz.

Kredi notunu etkileyen bir birinden farklı etmenler bulunmaktadır. Bunların en başında da ödeme düzensizliği yer almaktadır. Eğer kredi notunuz zamanında yapmadığınız ödemeler nedeniyle düşükse, bu durumda yeni kredi almanız da oldukça zordur. Ancak yinede böyle bir durumda kredi almanız imkansız değildir. Eğer ödemelerinizde düzensizlikler yaşıyor, bir birinden farklı bankalara farklı tarihlerde ödeme yapmanız gerekiyorsa, tüm borçlarınızı tek bir bankaya toplamak sizler için çözüm olabilir. Bunun için borç kapatma kredisi veren bankalar arasından bir seçim yaparak kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi Skordu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, öncelikle tüketicinin ödeme düzenine bakmakta ve bu düzene göre hareket etmektedir. Kredi notunuz 800 olabilir ancak ödemeleriniz gününde yapılıyor ise bu durumda rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta ise eğer sigortalı olarak çalışıyorsanız, son 6 ay boyunca sigortanızın ödenmiş olmasıdır. Eğer sigortalı olarak çalışmıyorsanız krediniz olumsuz sonuçlanacaktır.

Ziraat Bankası ile  Kredi Skoru Düşüklere Kredi

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi vermektedir. Ancak bu krediyi alabilmek için kredi ve kredi kartı gibi bankacılık ürünlerine yaptığınız ödemelerin düzenli olması gerekmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında ise sizlerden bazı evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar içerisinde en önemli yer ise sigorta hizmet dökümüne ait olmaktadır. Eğer ücretli çalışan iseniz son 6 ay boyunca sigortanızın kesintisiz olması gerekmektedir. Eğer son 6 ay sigortanız düzensiz ya da 6 aydan az ise Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Vakıfbank ile Kredi Notu Düşüklere Kredi İmkanı

Ziraat Bankası gibi Vakıfbank da kredi notu düşüklere ödeme düzenine göre kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası ile aynı şartlara göre kredi veren Vakıfbank için de sigorta sürenizin son 6 aydır kesintisiz olması gerekmektedir. Sigortanız da 1 günlük işten çıkış ve işe girişler bu bankalar tarafından normal karşılanırken, bu sürenin 1 haftaya yaklaştığı durumlar olumsuzluk olarak karşılanmaktadır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi ile ilgli daha fazla bilgi almak, kredi şartlarını ve gerekli evrakları öğrenmek için tıklayın.

KARA LİSTEYE ALINAN VATANDAŞIN TAZMİNAT HAKKI

Halkbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notu düşük olan tüketicilere kredi vermeyi tercih eden bir diğer banka ise Halkbank’tır. Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ta olduğu gibi Halkbank’ta kredi notundan çok kredi ödeme düzenliliğini göz önünde bulundurmakta, tüketicinin ödemeleri düzenli olarak yapılıyorsa kredi vermeyi tercih etmektedir. Yine son 6 ay boyunca sigortanın düzenli olmasına özen gösteren Halkbank, 700 ve üzerinde kredi notu olan kişilere insiyatif dahilinde kredi verebilmektedir. Halkbank ihtiyaç kredisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Evrak Listesi

Sigortalı çalışanlar için;

  • Kimlik belgesi,
  • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için)
  • Sigorta hizmet dökümü (E-Devlet şifreniz ile birlikte turkiye.gov.tr üzerinden alabilirsiniz)

Emekliler için;

  • Kimlik belgesi,
  • Emeklilik belgesi

İşyeri sahipleri için;

  • Vergi levhası,
  • İmza beyannamesi,
  • Kimlik belgesi

Kredi notu düşüklere kredi veren bankaların hedefi de aslında verdiği krediyi geri alabilmektir. Bu nedenle bu bankalar için ödeme düzenliliğiniz oldukça önemlidir. Yani ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyorsanız, bu bankalar sizlere kredi vermeyi tercih edecektir.

Kredi notu düşük olan kişiler bu bankalardan da kredi alamamaları durumunda kredi notlarını yükseltmeleri gerekmektedir. Kredi notunu yükseltmenin ise iki temel adımı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ödemelerin düzenli olarak son ödeme tarihinde yapılması, ikincisi ise yeni kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunulmamasıdır. Yaklaşık 3 ay boyunca ödemelerinizi düzenli yapmanız, yeni başvuru yapmamanız halinde kredi skorunuzda gözle görülür bir artış olacaktır.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar genellikle borcunu düzenli ödeyen tüketiciler ile çalışmayı tercih etmektedir. Eğer ödemelerinizde bir sorun bulunuyor ise bu durumda kredi başvurusu yapmak yerine ödemelerinizi düzenlemelisiniz. Aksi halde kredi başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Olumsuz sonuçlanan her başvurunuzun diğer bankalar tarafından da görüntülenebildiğini ve sadece bu nedenle kredi notunuz iyi olsa dahi kredi alamayacağınızı unutmamalısınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (8 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir