Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

kredi kartını internet alışverişine açtırma
Kredi kartı ile online alışveriş yapmak istediğinizde sizlerin de karşısına çıkan problemle ilgili olarak bu yazımızda sizlere kredi kartını internet alışverişine açtırma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği gibi geçtiğimiz dönemde alınmış olan kararla birlikte Ocak ayının sonu itibariyle kredi kartı ile online alışveriş yapmak istiyorsanız bankanıza bir onay vermeniz gerekiyor. 1 şubat 2018 tarihinden itibaren tamamen kredi kartı ile yapılan tüm alışverişlerde müşteri onayı gerekiyor ve kart sahipleri bankalarına bildirimde bulunmadı ise bu durumda online alışveriş yapamıyorlar. Bu yüzden de kart sahiplerinin açıkça bu süreçte onay vermesi ve talepte bulunması gerekiyor.
BDDK tarafından alınmış olan bu karar sayesinde aslında daha güvenlikli bir ortam sağlanması aynı zamanda da özellikle online alışveriş yapmayanların daha ciddi anlamda korunma altına alınması adına bir işlem olarak karşımıza çıkıyor.
kredi kartını internet alışverişine açtırma

kredi kartını internet alışverişine açtırma

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartını internet alışverişine açtırma için yapacağınız birkaç nokta bulunmakta. Online alışveriş için genel anlamda 3 farklı yöntem bulunuyor. Bunlar mobil uygulama üzerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda telefonla yapılabiliyor ve internetin ayarlar kısmından yapılabiliyor. Aynı zamanda da elbette ki 4. sistem olarak da şubeye giderek bu işlemi müşteri hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz. Otomatik ödeme sistemleri ise tamamen sistem dışı bırakılmış durumda. Yani bankanıza onay vermezseniz dahi otomatik ödeme talimatları yeni uygulamadan etkilenmeyecek. Bu konuda herhangi bir şekilde sıkıntınız bulunmuyor. Bunu da bilmenizi istedik.
Online alışveriş yöntemlerinde ödeme talimatları ile ilgili de bilgi vermeye gayret gösterelim. Bu işlemlerle ilgili olarak özellikle insanların merak ettiği noktalardan bir tanesi otomatik ödeme talimatlarının da aynı online alışveriş gibi iptal olup olmadığı oluyor. Bu durumda sigorta, eğitim, aidat veya kira gibi belirli şeylerle ilgili olarak vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatları yeni sistemlerde de devam ediyor. Bunun için sizler kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemini yapmasınız da yine aynı şekilde bu talimatlar devam ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartını internet alışverişine açtırma tamamen sizlerin online olarak internet üzerinden yapacağınız işlemlerle ilgili olarak sizlere sunulmuş olan bir sistem.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma Hassasiyeti

Kredi kartını internet alışverişine açtırma konusunda bu banka sistemlerinde elbette ki bazı farklılıklar bulunmakta. Örneğin Garanti Bankası kartınız için böyle bir işlem yapmak istiyorsanız, cep telefonunuzdan mesaj atarak bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. ”Tercih” yazıp 3340’a gönderirseniz size tekrar bir mesaj geliyor. Buna ”ONAY” yazarak kartınızda bulunan son 6 haneyi tekrar 3340’a göndermeniz gerekiyor. Eğer Para kartınız varsa ve bununla alışveriş yapmak istiyorsanız yine Garanti Bankası’na ”AÇIK” yazıp kartınızın son 6 hanesini yazarak 3340’a göndermeniz yeterli oluyor. Bununla birlikte Akbank ile işlem yapmak istiyorsanız bu durumda ”İNTERNET” yazarak 8885’e ücretsiz bir SMS göndermeniz dahilinde işleminiz gerçekleştiriyor. Yine aynı şekilde 444 25 25 numaralı Akbank telefonundan ulaşabileceğiniz gibi internetten de gereken işlemleri gerçekleştirme şansına sahip olabiliyorsunuz.
İş Bankası için işlem yapmak isteyenler ”ONAY” yazıp 4402 SMS gönderebilirler. Vakıfbank işlem yapmak isteyenler ”ONAY” yazıp boşluk bırakıp kartlarının son 6 hanesini 6635’e göndermeleri gerekmekte. Ziraat Bankası ile işlem yapmak isteyenler için de EONAY yazıp yine kartınızın son 6 hanesini 4757’ye göndermeniz yeterli olmakta veya 0850 220 00 00 numaralı müşteri iletişim merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Böylece sizler de kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemleri gerçekleştirmiş olur ve online alışveriş sistemine girerek kredi kartınızla alışveriş yapma şansına sahip olabilirsiniz. Diğer bankalarla ilgili de işlem yapmak istediğiniz zaman çok daha iyi şekilde sonuçlar alma şansına sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda da banka şubelerinden de bu işlemi gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir