Kredi Kartı Kullanımı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı kullanımı konusunda özellikleri doğru bir şekilde hareket etmeyi çok büyük önem arz etmekte. Bilindiği gibi özelliklerin kredi kartı kullanırken yanlış harcama yapmak veyahutta harcamalarda kontrollü şekilde hareket etmemek kötü durumlara yol açabiliyor. Sizlere ilk olarak başlangıç sürecinden yani başvuru sürecinden itibaren neler yapmanız gerekiyor ve nasıl bir süreç işleminiz gerekiyor bunları anlatmaya gayret göstereceğiz. Böylece sizler de daha doğru şekilde bir kart kullanımı yapabileceksiniz.

Kredi Kartı Kullanımı Başlangıç İşlemleri

Bilindiği gibi bu konuda bazı olumsuzluklar karşımıza çıkabilmektedir. Bu tarz olumsuzlukları da tamamen üstesinden gelme şansına sahip olacaksınız. Öncelikli olarak kredi kartına ihtiyacınız olup olmadığını iyice düşünün. Kredi kartınıza ihtiyacınız yok ise bu durumda ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmemeniz gerekiyor. Kredi kartı kullanımı konusunda eğer ödeyemeyeceğiniz borçların altına girerseniz bu durumda ilerleyen seviyede olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü ilerleyen seviyede gerçekten de ihtiyacınız olduğu bir anda krediye ya da kredi kartına başvuruda bulunduğunuzda bu sizlerin ve daha önceden olumsuz durumunuz olması durumunda ve olumsuz neticeler almanızı sağlayacaktır. Bundan sonra eğer gerçekten de bir kredi kartına ihtiyacınız varsa isterseniz internet şubelerinden isterseniz banka şubesinden bu işlemi yapabiliyorsunuz.
Sözleşmeye imza atmadan önce tüm maddeleri dikkatli bir şekilde okumanız da çok önemli. Özellikle aşina olmadığınız terimleri müşteri temsilcilerinin sormaktan çekinmeyin. Bu sonuç ile ilgili olarak bankalar internetten yapılmasına genellikle izin vermez. Bunu ağırlıklı olarak telefonda sesli yanıt sistemini kullanarak yapabilirsiniz. Sorgulama neticesinde eğer başvurunuz onaylandı ise gönderilecek olan kurye ile ilgili olarak takibatta olmanız sizin için önemli olacaktır. Herhangi bir şekilde olumsuz bir durum olmamalıdır. Bu anlamda dikkatli hareket etmemiz gerekir. Ayrıca sizlere gelmiş olan sözleşmeyi imzalayıp kuryeye teslim etmeden önce tüm maddelerin okumanız sizin için iyi olacaktır.

Kredi Kartı Kullanımı Form İşlemleri

Kredi kartı kullanımı sonucunda bu konuda bu işlemleri yaptıktan sonra yani kredi kartınızı artık teslim aldıktan sonra telefon bankacılığı aracılığıyla şifrenizi oluşturmamız gerekiyor. Ayrıca bu şifreyi de ATM üzerinden gerçekleştirme şansına da sahip oluyorsunuz. Kendi güvenliğiniz için oluşturduğunuz şifreyi hiçbir yere not etmemeniz sadece sizin ezberebilmeniz çok önemli. Çünkü böyle bir durumda herhangi bir şekilde bir yerden alınması ya da çalınması durumunda olumsuzluklar ve karşı karşıya kalabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra artık sizler de kullanabiliyorsunuz ve bunun için sadece alışverişi sırasında kasadaki postalardan geçmesi yeterli oluyor.
Bu sayede sizler de açılmış olan kredi kartı limitine göre kredi kartı kullanımı konusunda başlangıç yapabilirsiniz. Prensipte 30 günlük periyotlarda ödememiz gerekir. Borcunuzu edebilmeniz için başvuru sırasında bir hesap kesim tarihi sorar. Size bankanız buna göre ekstreniz kesilir ve size gönderilir. Hesap ekstrenizde harcama detaylarınızı asgari ödeme tutarını son ödeme tarihi bilgilerini bulabilirsiniz. Toplam borcunu ödedikten sonra hiçbir şekilde ek olarak faiz ödemezsiniz.

Kredi Kartı Kullanımı Hassasiyeti

Kredi kartı kullanımı konusunda en önemli noktalardan bir tanesi sürekli olarak asgari ödeme tutarı ne demektir. Bu hem ödeme yapma konusunda sizlere bir faiz işlemesini sebep olacaktır. Hem de ileride kredi kartınızı başka bir kredi kartınızı ya da kredi çekmenizi engelleyecek bir olumsuz durum olarak sicilimize işleyecektir. Ekstreniz elinize ulaşmazsa mutlaka müşteri hizmetlerini arayınız ve buradan borcunuzu öğreniniz. Bu anlamda zamanında yatırmanız faiz gibi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalırsınız. Bu konuda dikkatli ve hassas şekilde hareket etmek gerekir. Bu anlamda sizler de daha iyi bir şekilde geri dönüş alma şansına sahip olabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir