Kredi Kartı Kullanıma Kapatma Nasıl Yapılır?

ekstre-atlatma

Kredi Kartını Kullanıma Kapatma ve Tamamen kredi kartı İptal Ettirme İşlemi Nasıl Yapılır? Kart kullanıcıları çeşitli nedenlerden dolayı kartlarını kapatmak isteyebilir veya kartlarını tamamen iptal ettirmek isteyebilirler. Bu durumda kart sahiplerinin kredi kartı kullanıma kapatma ve tamamen iptal ettirme işlemini nasıl yapacağını bilmeleri gerekir. Bu yazımızda kart kapatma ve iptal ettirme işlemleri hakkında sizlere bilgiler verelim.

Kredi Kartı Kullanıma Kapatma İşlemi

Kredi kartının çalınması, kaybedilmesi durumunda veya kartınızı bulamadığınız durumlarda kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Kartın başkaları tarafından kullanımının önüne geçmek için kartınızı müşteri hizmetlerini arayarak kullanıma kapatabilirsiniz. Bankanın müşteri hizmetleri yetkilisini aradığınız zaman kart sahibinin siz olduğunuzu doğrulamak için size sorular sorar ve doğru bilgilerden sonra kartı kullanıma kapatabilir. Bunun dışında internet bankacılığını ve mobil uygulamaları kullanarak da kartınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı kullanıma kapatma işlemi için şubeye de gidebilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz zaman yeni kart alımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanıma Kapatma ve Kredi kartı tamamen İptal Ettirme

Kredi Kartı Kullanıma Kapatma ve Kredi kartı tamamen İptal Ettirme

Kredi Kartını Tamamen İptal Ettirmek İçin Ne Yapılmalı?

Kredi kartının tek taraflı feshedilmesi yasalar ile belirtilmiştir. Kredi kartınızı istediğiniz zaman kapatmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için bankanın çağrı merkezini arayarak kredi kartı iptal başvurusu yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında kartınız 7 gün içerisinde kapanacaktır.

Kredi kartınızı kapatmak için banka şubesine giderek buradan dilekçe de verebilirsiniz. Burada gerekli dilekçeyi verdikten sonra yetkililer işlemleri yaparak kartınızın kapatma bilgileriniz sizlere iletecektir.

Bankaların kredi kartını iptal etmemek gibi bir durumu yoktur. Yasalar kullanıcıların istedikleri zaman hatta kartın borcu olsa bile kartın iptal edilmesini sağlamaktadır. Banka kartınızın iptal edilmesi talebinizden sonra 7 gün içerisinde kartınızı kapatmalıdır. Eğer kartınızı kapatmazlarsa o zaman iptal talebini yaptığınızı belgeleyen kanıtlayıcı bir belge ile BDDK’ya dilekçe vererek banka hakkında şikâyette bulunabilirsiniz.

Kredi kartını kullanıma kapatmak istediğiniz zaman kartınızın ödenmemiş borçları ve devam eden taksitleri varsa da kart iptal ettirme işlemi yapılabilir. İsterseniz borcunuzun tamamını kart iptali sırasında ödeyebilirsiniz isterseniz de her ay taksitlerinizi ödemeye devam edebilirsiniz. Bu süre içerisinde banka borcunuz bitene kadar size hesap özeti göndermeye devam etmelidir.

 

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir