Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirmek

ekstre-atlatma

Kredi kartı ile yaptığınız harcamaları düzenli olarak ödeyebilmeniz için kredi kartı hesap kesim tarihini doğru bir şekilde ayarlamanız gerekir. Kredi kartı hesap kesim tarihi ayarlamalarınızı geliriniz ile uygun bir şekilde yapmanız ödemlerde sizlere kolaylık sağlayacak ve kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olacaktır.

Kredi kartı kullananların bilmesi gereken en önemli konulardan birisi kredi kartı hesap kesim tarihinin doğru ayarlanmasıdır. Çünkü kredi kartı hesap kesim tarihinden sonra 10 gün içerisinde borucunuzu ödemeniz gerekir. Bu süre içerisinde borucunuzu ödemediğiniz zaman borucunuz katlanarak artarken kredi notunuzda banka tarafından düşürülecektir.

Kredi kartı hesap kesim tarihi ayarlanırken gelir durumunuzu dikkate almalısınız. Maaşınızı ayın 15’inde alıyorsanız kredi kartı hesap kesim tarihinizin ayın 20’sinde olması doğru olacaktır. Bu sayede ödemelerde sıkıntı yaşamadan kartınızın borcunu rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

İş değişikliği veya maaş alım tarihlerinde değişiklik olduğu zaman ise kredi kartı hesap kesim tarihinizi değiştirip maaş tarihiniz ile aynı tarihlerde olmasını sağlayabilirsiniz. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı ise aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemini yapmanın en kolay yolu internet bankacılığını kullanmaktır. İnternet bankacılığı üzerinden hesap kesim tarihini düzenle seçeneğini tıklayıp buradan kendinize uygun olan tarihi belirleyebilirsiniz.

Bunun dışında hesap kesim tarihini değiştirmek için telefon yolu ile müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Buradan banka yetkilileri ile görüşüp hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Bunlar dışında eğer vaktiniz varsa banka şubesine giderekte kredi kartının hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.

Burada hesap kesim tarihi değiştirilirken dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan birisi bazı bankalar bir yıl içerisinde hesap kesim tarihinin 3 sefer değiştirilmesine izin veriyor. Bu nedenle kart ödemlerinde sorun yaşamamak için hesap kesim tarihinizi gelirinize göre doğru bir şekilde belirlemeniz önemlidir.

Kredi kartı hesap kesim tarihinizi gelirinize göre belirlediğiniz zaman kart borcunuzu düzenli ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bu durum size bir artı avantaj sağlayarak, ilerde kart limitinizi yükseltmeniz için veya kredi çekmeniz için kolaylıklar sağlar.

Kredi kartı hesap kesim tarihi hakkında detaylı bilgi verdik. Sormak istediğiniz soruları lütfen yoruma yazınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir