Kredi Kartı Ekstre Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değişir

         Kredi kartı kullananların bir çok farklı istekleri olabilmektedir. Tüm bu istekleri talepte bulunurken belirtmek çok daha iyi olmakla birlikte, kredi kartı sahibi olduktan sonra da değişiklik yapmak mümkündür. Kredi kartı Hesap Kesim Tarihi oldukça önemli bir detaydır. Kredi kartı kullananlar bu tarihi dikkate almaları gerekir. Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi değiştirme mümkündür ve Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi nasıl değiştirilir  bilmek gerekir. Aksi taktirde hesap ödemede sıkıntılar yaşanabilir. Yazımızda kredi kartı Hesap Kesim Tarihi nasıl değiştirilebilir konusunu aydınlatacağız. Kredi kartına başvuru sırasında bunu kendiniz belirleyebiliyorsunuz fakat insanlar her daim aynı işte çalışmamaktadır. Ayrıca her işletmenin maaş ödeme tarihi değişiklik gösterdiğini göz önüne alırsak, Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihinin nasıl değiştirebileceğimizi öğrenmek şarttır.

Kredi Kartı Ekstre Hesap Kesim Tarihi Nedir?

            Öncelikle bunun ne demek olduğunu bilmemiz gerekiyor. Kredi kartı ekstre Tarihi, bankanın Kredi Kartınızda ayarlamış olduğu aylık ödenmesi gereken tarihtir. Belirlenen tarihe kadar yaptığınız harcamaların toplamı bu tarihte karşınıza çıkar. Bu sebeple Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihini belirlerken maaşınızın ayın kaçıncı gününde hesabınıza yattığını göz önünde bulundurmalısın. Örneğin, maaşınız ayın 15’inde hesabınıza yatıyor ise, hesap kesim tarihinizi 17-20 günleri arasında seçmeniz mantıklıdır. Ayrıca Kredi kartı ekstrelerinizi tam zamanında ödemeniz, ileriki zamanlarda Kredi Başvurunuzun kabul edilme açısından oldukça önemlidir. Çünkü bankalar Kredi Başvurusunda ödemelerin düzenli olup olmadığına bakarlar.

 

Şu konularımıza da inceleyebilirsiniz Kredi Kartı 3 Kez Asgari Ödeme Yapmazsam Ne Olur? Kredi Kartı Borcu Bir Ay Gecikirse Ne Olur Yapılandırılmış Kredi Kartı Tekrar Açılır Mı?

 

Kredi Kartı Ekstre Hesap Kesim Tarihi Belirlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

            Öncelikle belirtmeliyiz ki, bu konu oldukça önemlidir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi, bu tarih maaşınızın hesabınıza yattığı tarihe göre belirlennmelidir. Maaş yatma tarihinden 1-2 gün sonrasına ayarlamanızda fayda vardır. Bunun sebebi şudur, olası bir maaş gecikmesinde sıkıntı yaşamamak. Çok ilgili olmasa da, şu konuda naçizane tavsiyemizde bulunmak gerekir; Kredi Kartı ile alışveriş yaptığınızda, çok zorunlu değil ise Hesap Kesim Tarihinize yakın dönemlerde yapmayın. Örneğin, hesap kesim tarihiniz ayın 15’i olduğunu varsayarsak, ayın 10-11-12-13-14 günlerinde alışveriş yaparsanız, bunun ödemesini sadece birkaç gün sonra ödeyeceksiniz demektir. Dolayısıyla Kredi Kartı kullanımdaki ‘ödeme erteleme mantığı’ olan asıl amacımızın dışına çıkmış bulunuyoruz. O anki alışverişiniz çok acil değil ise, Hesap Kesim Tarihinden sonra yapmarsanız, bunun ödemesini bir sonraki kesim tarihinde yaparsınız.

Kredi Kartı Ekstre Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Kredi Kartı Ekstre Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Kredi Kartı Ekstre Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

            Hesap ödemelerinizde tarihe bağlı olan ödeme sıkıntısı yaşıyorsanız, Hesap Kesim Tarihini değiştirmenizi öneriyoruz. Bu işlem oldukça basittir ve toplamda 4 yöntemi vardır. Şimdi bunları sizler için sıralayacağız;

1- Şubeden: Bankanızın size en yakın olan şubesine gidip kredi kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Size yardımcı olacak bir görevli bu konuda yapmanız gerekeni size izah edeceği gibi, bu yöntem için dilekçe yazmanızı isteyeceklerdir.

2- İnternet Bankacılığı: Bankalar internetin gelişmesine ayak uydurdular ve artık her bankanın internet uygulaması vardır. Bankanızın cep uygulamasına girerek, Kredi Kartlar menüsünden Hesap Kesim Tarihinizi değiştirebilirsiniz.

3- ATM: Bankanıza ait, size en yakın ATM’sine giderek bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için cihaza Kredi Kartınızı kart yuvasına yerleştirdikten sonra, Hesap Kesim Tarihini değiştirebilirsiniz.

4- Müşteri Hizmetleri: Her bankanın 7/24 aktif telefonda müşteri hizmeti vardır. Müsait anınızda baNkanızın müşteri hizmetlerini arayarak Hesap Kesim Tarihi Değiştirme talebinde bulunabilirsiniz.
Sıraladığımız bu yöntemlerle Kredi kartı ekstre Tarihinizi değiştirebilirsiniz. Bu sayede ödemelerinizi tam zamanında yatırmış olacaksınız. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek bunu çok daha kolay hale geğiştirebilirisiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir ? ( Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Finans Bank)

1- Ziraat Bankası: Kredi kartı hesap kesim tarihi değişiklik işlemlerinizi İnternet Şubesi, ve 444 00 00 – 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi numarasını arayarak yapabilirsiniz.

2- Garanti Bankası: Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi değişiklik işlemlerinizi, İnternet Bankacılığı, 444 0 333 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayarak ve size en yakın Garanti Bank şubesine giderek talepte bulunabilirsiniz. Dip Not: Aynı yıl içinde ve ardışık olmamak üzere hesap kesim tarihi yalnızca iki kez değiştirilebilmektedir.

3- Yapı Kredi Bankası: 444 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak veya size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek talepte bulunabilirsiniz.

4- İş Bankası: Kredi kartınızın hesap kesim tarihini ayın “4-17” ile “23-28” arasında herhangi bir gün olmak üzere belirleyebilirsiniz. Hesap kesim tarihinizi İnternet Şubesi, İşTablet, Telefon Şubesi ve Şubelerden değiştirebilirsiniz. Dip Not: Aynı yıl içinde ve ardışık olmamak üzere hesap kesim tarihi yalnızca iki kez değiştirilebilmektedir.

5- Finans Bank: Hesap Kesim Tarihinizi 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığını arayarak veya İnternet Şubesi’nden değiştirebilirsiniz. Hesap Kesim Tarihi 180 günde bir değiştirilebilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir