Kredi Kartı Borcu Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

kredi karti borcu odenmezse

Kredi kartı kullanan kişilerin ödeme düzenlerine son derece dikkat etmeleri gerekir. Kişinin mutlaka aylık bütçe belirlemesi ve bu bütçeye göre harcamalarını yapması kredi kartı borcu birikiminin engellenmesi açısından çok önemlidir. Aksi durumlarda ne yazık ki kişinin kendisini ödeyemeyeceği kadar büyük bir kredi kartı borcu yükü ile karşı karşıya bulması kaçınılmazdır. Kredi kartı ödeyemiyorum diyen kişilerin bu sorunları aşmaları için atmaları gereken ilk adım kesinlikle borcu sıfırlayana kadar kredi kartını bir daha kullanmamaktır.

Kredi Kartı Borcunu Ödeme

Bankalar kredi kartı borcu ödeme konusunda müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Borcunu ödemek için elinde nakit parası bulunan kişiler hesaptan kredi kartı ödeme seçeneklerinde yararlanmak için bankamatikten kredi kartı ödeme ve internet şubesinden kredi kartı ödeme seçeneklerinden yararlanabilmektedir. Yine banka şubelerini şahsen ziyaret ederek gişelerden de kredi kartı ödemelerinizi yapmanız mümkündür. Ancak banka şubelerinin her zaman yoğun olması bu yöntemi tercih eden kişilerin uzun bir sürelerini bankada geçirmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle bankamatikten kredi kartı ödemek daha fazla tercih edilmelidir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin ise kullanabilecekleri ilk yöntem kredi kartı borcu yapılandırma yöntemidir. Özellikle de son çıkan yasal düzenlemeler ile beraber borcun 72 aya kadar vadelere bölünebilmesi borcu olan kişilere büyük bir ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Borcun yapılandırılabilmesi için kredi kartı son ödeme tarihi mutlaka gecikmeye düşmüş olmalıdır. Yani borç gecikmeye düşmeden kredi kartı borcu yapılandırma için başvuruda bulunma hakkı verilmemektedir.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Borç Kapatma Kredisi

Borç Birleştirme Kredisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı kullanıcılarına sunulan bir başka borç ödeme imkânı borcun taksitlendirilmesidir. Bankaların kendi inisiyatifinde sundukları bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilere ise borçlarını 9 aya kadar taksitlendirme hakkı tanınır. Ancak vadenin kısa olması nedeni ile aylık ödenecek taksit tutarları yüksek olmakla beraber ödemelerde bu nedenle son derece dikkatli olunmalıdır. Kredi kartı borcu taksitlendirme işleminden yararlanmak isteyen kişilerin bankalarına müracaat etmeleri yeterli olacaktır. Yine internetten kredi kartı yapılandırma hizmeti almak isteyen kişilerin kredi kartı internet şubesi üzerinden kendi taksitlendirme işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir