Kredi Kartı Borcu Bir Ay Gecikirse Ne Olur

Konumuz dahilinde sizlere kredi kartı borcu bir ay gecikirse ne olur üzerine detaylı bilgiler aktardık. Buna yönelik birçok vatandaşımız kredi kartının ödenmemesiyle birlikte hapis gibi durumlarında olup olmadığı üzerine merak içerisinde olmaktadır. Haciz durumu ise bir diğer merak edilen durum halini oluşturuyor. Konumuzu sonuna kadar takip ederek tüm bu bahsi geçen konular hakkında bilgi edinerek daha kapsamlı adımlar atabilirsiniz. Türkiye’de faaliyet içerisinde olan bankaların tamamı müşterilerine yönelik cazip ve rahat ödeme seçeneklerine sahip, en uygun kredi kartı ürünlerini sunmaktadırlar. Kartların bu tür harcama durumları ise aylık borç ekstrelerinin ödenmesiyle dönüşünü sağlamaktadır. Borcun ödenmeme durumu ve bununla birlikte geciktirilen ödemeler üzerine ise bankaların prosedürleri gereğince birtakım yasal sınır çerçeveleri devreye girmektedir.

Kredi Kartı Asgarisini Ödemezsem Ne Olur?

Eğer kredi kartınızın asgari ödemesine yönelik bir durum bilgi arayışı içerisindeyseniz, demek ki bu dönemlerde oldukça zorlu bir sürece tabi olmaktasınız. Buna yönelik olarak ilk etapta önünüzde bir hayli borçlanmış görüntü bulunuyor ise sakinliğinizi koruyarak doğru kararlar vermeye çalışın. Elbette ki borç durumu ve beraberinde gelecek olan sorunlar can sıkıcı olabilir, fakat soğukkanlı olmanız halinde ise bu tip durumları aşabilecek güçte olduğunuzu da ve bir umudun her daim var olduğu düşüncesinde olmanız size avantaj sağlar.

Öncelikli olarak her ne kadar kredi kartınızın asgari tutarını ödeseniz dahi, geriye kalan borç durumu bir sonraki ayın ekstresine faiz olarak yansır. Bu durum size her ne kadar az miktarda tutar ödeme kolaylığı sağlasa da aslında zarar. Bu tip zararlara karşı durabilmek adına her ay yapacağınız kredi kartı harcamalarınıza yönelik bir gözlemde bulunmanız ve doğru adımlar atmanız gerekmektedir. 2018 yılına yönelik resmiyet kapsamında bulunan bankaların yasal yolları hakkında da bilgiler edinerek daha kapsamlı bir bilgi kaynağına erişim sağlayabilirsiniz. bankaların faiz uygulamaları farklı olacağından bu tip borç durumları size farklı meblağlar ortaya çıkarabiliyor.

Kredi Kartı Borcumu Ödemezsem Haciz Gelir Mi?

Eğer ödeyemediğiniz bir kredi kartı var ise ve artık son raddeye erişmişse bu borç durumu, maalesef evinize haciz gelme durumu gerçekleşebilir. Kredi kartınızın her ne kadar gelişigüzel kullansanız da ödemeleri geciktirseniz de en fazla bankalar 15 gün daha sizin bu ödemeleri gerçekleştirmenizi sağlayabilir. Buna ek olarak bankalar avukatlık durumuna gitmeden önce de sizin bankayı aramanız fayda sağlayacaktır. Bankalardan önce davranarak yapılandırma gibi borç durumlarını da ortadan kaldırıp, tekrardan taksitlendireceğiniz borcu ödeyebilirsiniz.

Bankalar yasal çerçevede totalde 90 güne kadar beklemek zorundadır. Tüketici haklarına yönelik olarak belirtilen bu süre zarfında hiçbir ödeme yapma durumunuz yok ise, maalesef bankalar borçlu kişiye yönelik hukuki işlemler başlatmaktadır. İlk etapta maaşınız banka hesaplarına yatıyor ise, bankanın talimatı ve ilgili yasal çerçevelere yönelik maaşınızın dörtte birine el konulmaktadır. Eğer ilgili borcun ödemeleri gerçekleşmezse bu durumda hapis, akabinde haciz işlemleri de başlatılabiliyor.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir