Kredi Kartı Borç Yapılandırma Nedir? Nasıl Yapılır?

kredi karti borcu yapilandirma

Kredi kartı borç yapılandırma özellikle borcunu ödemekte zorlanan, ekonomik anlamda sıkıntılar yaşamaya başlayan benim gibi kişilerin ilk tercihidir. Hiç beklemediğiniz, tahmin etmediğiniz bir anda işler ters gitmeye başlar. Sonrasında sırası ile çalıştığınız bankalar aramaya, kredi ve kredi kartı borcunuzu ne zaman ödeyeceksiniz, şu tarihte ödeyeceğinize söz verdiniz falan gibi görüşmeler başlar. Kredi kartı borcu yapılandırma genellikle bankanın önerisi ile gerçekleşiyor. En azından benim kredi borcumda süreç böyle oldu.

Kredi kartı borçlarınızı ödeyememeniz durumunda yapabileceğini yapılandırma seçeneği özellikle kartınızın idari takip içerisinde olduğu dönemde uygulanmaktadır. Ancak idari takip öncesinde de ilgili banka çağrı merkezini arayarak kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. İleteceğiniz kredi kartı borç yapılandırma talebinin sonrasında kredi kartı borcunuz eşit taksitlere bölünerek ödeme planı oluşturulacaktır.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Kredi kartı borç yapılandırma işlemi vade ve taksit bakımından değişiklik göstermektedir. Ancak bilinmesi gereken önemli nokta, yapılabilecek taksit sayısının maksimum 36 ay ile sınırlı olmasıdır. Kredi kartı yapılandırma işlemi sonrasında kartınızın kullanıma kapanmamasını, kartınızı kullanmaya devam etmeyi istiyorsanız, bu durumda kart yapılandırma işlemi yerine kredi başvurusu yaparak kart borcunuzu ödeyebilirsiniz. Çekeceğiniz kredi ile kredi kartı borcunuzu ödeyebilir, sonrasında eşit taksitlerle kredinizi kapatabilirsiniz. Eğer seçiminizi kredi çekmekten yana kullanacaksanız, kendinize hakim olabileceğinizden, kredi kartınızı kullanmayacağınızdan emin olmalısınız. Aksi halde kredi kartınızı da kullanmanız, hem krediye hemde kredi kartınıza borçlanmanıza neden olacaktır.

kredi karti borc yapilandirma

kredi karti borc yapilandirma

Kredi Kartı Borç Yapılandırma İş Bankası

Kullandığınız İş Bankası kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istemeniz halinde 0850 724 0724  müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi iletebilirsiniz. İş Bankası kredi kartı yapılandırması yapacak tüketiciler çağrı merkezi dışında şubelerden de başvuruda bulunabilmektedir. Bu işlem için sizlere en yakın İş Bankası şubesine uğrayarak kredi kartı yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası kredi kartı borç yapılandırma başvurusu çağrı merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Kredi kartı borcunuzu taksitlendirmek isterseniz, 0 850 222 448 veya 444 04 48 numaralı Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Garanti Bankası

Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi için kredi kartı borcunuzun minimum 500 TL olması gerekmektedir. Eğer borcunuz bu rakamın altında ise kredi kartınız taksitlendirilmeyecektir. Garanti Bankası, kredi kartını yapılandırmak isteyen müşterilerine 72 aya kadar vade sunmaktadır. Sizlerde kredi kartınızı yapılandırmak isterseniz 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ya da 0 212 410 90 00 numaralı Garanti Bankası destek hattından bilgi edinebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Vakıfbank

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırma işlemi için Vakıfbank kredi kartlarının yanı sıra diğer banka kredi kartlarını da tercih edebilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması için Vakıfbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Yapılandırılacak olan kredi kartı borcu maksimum tutarı 20.000 TL, maksimum vadesi ise 18 ay olmalıdır. Ayrıca Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırma işlemi sonrasında yapacağınız ilk ödemeyi 3 ay erteleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Finansbank

Finansbank kredi kartı borç yapılandırma başvurusu Finansbank şubeleri ve 0850 222 0 900 numaralı Finansbank çağrı merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Ancak Finansbank kredi kartına sahipseniz ve kredi kartınızı yapılandırmak istiyorsanız, öncelikle harcama öteleme seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Kredi Kartı Yapılandırılınca Kart Kapanır mı?

Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz durumlarda yapılandırma yapabileceğinize değinmiştik. Bu yapılandırma işleminin sonrasında kullandığınız kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Yani kredi kartınız kapalı olacak ancak sizler borcunuzu ödemeye devam edeceksiniz. Bu konuda bilinen bir diğer yanlış ise borç bittikten sonra kartın açılacağıdır. Yapılandırdığınız kredi kartı borcunun tamamı bitse de kredi kartınız kullanıma açılmayacaktır. Böyle bir durumda aynı ya da farklı bankalardan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir