Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir? Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kullanılır?

Günümüz şartlarında artık hemen hemen kredi kartı kullanmayan pek kimse kalmadı. Herkes harcamalarını kredi kartıyla yapmaya başladı. İhtiyaç duydukları ürünler kredi kartına taksitlendirmek oldukça pratik ve faydalı bir uygulama olduğundan kredi kartı kullanımı artmaktadır. Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir? Yazımıza başlamadan önce belirtmeliyiz ki, kredi kartı aylık gelirinizi aşmadan, ödeyebileceğiniz şekilde yaptığınızda oldukça faydalıdır. Aksi durumda ödemelerde aksaklık olmalı kredi notunuzu düşürecektir ve bu da herhangi bir ihtiyaç halinde bankanızdan kredi çekmenize engel olacaktır. Bu nedenle her ay düzenli olarak ödemelerini yapmaya gayret göstermeniz gerekmektedir.

Milyonlarca kişi kredi kartını doğru kullanmamasından dolayı mağduriyet yaşamaktadır.  Aile ile sorunlar yaşamanıza bile neden olan kredi kartı borçları insanların yaşam kalitesinin düşmesine yol açar.  Aylık gelirinizi, nakit giderlerinizi hesap etmeli ve ona göre kredi kartını kullanmanız gerekmektedir. Kredi kartı ödemelerinde 3 defa arka arkaya yaşanan gecikmelerde bankanız hesabınızı takibe alır. Ve böylece de borcunuzun tamamını ödeyene kadar kredi kartınıza bloke koyarak kredi kartı harcamalarını durdurur.

Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir? Neler Yapmak Gerekli

Kredi kartı alma şartları ve kredi kartı almak için gerekenler kısaca şu şekilde; 18 yaşı doldurmuş ya da bu yaş sınırının üstünde olmak, iyi bir kredi notuna sahip olmak, belgelenebilir bir gelire sahip olmak veya öğrenci olmaktır. Bu şartları sağladığınız takdirde herhangi bir bankadan kendi adınıza kredi kartı almanızda bir mahsur yoktur. Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?  Konumuzda gereken tüm şartların daha iyi anlaşılabilmesi adına açıklamak isteriz. Kredi kartı alabilmek için 18 yaş veya üstünde olmanız gerekir.

Sağlamanız gereken ilk şart 18 yaşınızda veya 18 yaşının üstünde olmanızdır. Kredi kartı çıkarmak için bireysel başvuru yapmak isteyen herkes için bu yaş sınırını geçmiş olmak şarttır. Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?  Diye sorulan sorulardan biri de 18 altı kişilerin kreddi kartı başvuruları hakkındadır. Bir istisna olarak 18 yaş altı bireyler, yakınları tarafından kendi adlarını çıkarılan “ek kart” olarak tabir edilen kredi kartlarını kullanabilirler. Fakat ek kartlar için, asıl kart sahibinin sizin adınıza başvuru yapması gerekir. Söz gelimi, 18 yaş altında olduğunuz takdirde bireysel olarak kredi kartı başvurusu yapmanız imkânsızdır. Belgelenebilir gelir sahibi olmak kredi kartı almak için gereken diğer bir şarttır.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? Detaylı Anlatım

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

En Para Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Eğer maaş aldığınız bir işte çalışıyorsanız, sigortanız ödeniyorsa, kira, mevduat vb. yollarla belgelemesini yapabileceğiniz, düzenli bir şekilde gelir elde ediyorsanız kredi kartı başvurusu yapmanızda bir mahsur yok demektir. Son düzenlemeye göre ilk kez kredi kartı alacak bireyin kart limiti iki yıl süreyle gelirinin maksimum iki katına kadar veriliyor. Bu süre sonunda birey, gelirinin dört katını geçmemesi koşuluyla limit artırım talebinde bulunabiliyor. İstisnası: İstisna olarak yalnızca ön lisans, lisans ya da yüksek lisans öğrencileri gelir belgeleme şartı olmadan kredi kartı alabiliyorlar.

Söz gelimi, öğrenciyseniz bankalara öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için gelir belgelemeniz gerekmiyor. Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir sorusunda, son önemli şart iyi bir kredi notuna sahip olmanızdır. Kredi notu, bankalardan daha önce kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartı gibi hizmetler sonucunda oluşan bireysel bir puandır. İyi bir kredi notuna sahip olmanız için puanınızın 1500 – 1900 Aralığında olması gerekmektedir. Yukarıda anlattığımız şartlara uyuyor olsanız bile eğer kredi notunuz düşükse kredi kartı alamazsınız. Bu nedenle kredi kartı notunuzun iyi derecede olmazı gerekiyor. Kredi notu düşük olan bireylerin çoğu zaman bu nedenle başvuruları reddedilir.  Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir yazımızı özetleyecek olursak;  18 yaş sınırını geçmiş olmanız, Belgelenebilir gelir sahibi olmanız veya öğrenci olmanız, Kredi notunuzun iyi bir aralıkta olması kredi kartı başvurusu için gereken şartlardır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir