Kredi Kartı Almak İstiyorum – Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

kredi-kartı-borcu-erteleme

On sekiz yaşında olmak özgürlüktür. Yasal olarak bir yetişkinsin. Oy verebilirsiniz. Ve kredi kartı alabilirsiniz.

İlk kredi kartınızı almaya istekli olabileceğiniz gibi, çoğu bankada size bir kredi kartı vermek için o kadar hevesli değildir.

 İlk Kredi kartınızı Alamaya Hazır mısınız?

kredi kartı almak istiyorum

kredi kartı almak istiyorum

Kredi kartı almaya hak kazanacak yaşta olmanız, aslında kredi kartı kullanımına hazır olduğunuz anlamına gelmez. Her ay paranızın karşılığını almak ve faturalarınızı her ay ödemekle yükümlü olmanız gerekiyor. Tam olarak hazır olmadan kredi kartı almak, sizin için felaket anlamına gelebilir.

Bir kredi kartı almadan önce kredi kartları ile ilgili tüm bilgileri öğrenin. Hazır değilseniz, yazımızı okumaya devam edin.

 Kredi kartı Almanın Zorlukları

İlk kredi kartı için onay almak zor olabilir, özellikle de 21 yaşın altındaysanız ve işiniz yoksa gerçekten kredi kartı almak zordur.

Birincisi, 21 yaşın altındaki genç yetişkinlerin, doğrulanabilir bir gelire sahip olması gerektirir. Ne yazık ki, ebeveynlerinizin geliri sizin geliriniz değildir.. Geliriniz yoksa ve bankalar kredi kartı size vermiyorlarsa. Ebeveynlerinizden kredi kartı ek kart çıkarmasını isteyebilirsiniz. İlk kredi kartını almayı zorlaştıran diğer bir durum ise, kredi geçmişinizin olmamasıdır. Ve, kredi geçmişi, kredi kartı veren bankaların başvuru sahibini onayladıklarında dikkate aldıkları başlıca faktörlerden biridir.

 Nasıl Kredi kartı Alabilirim?

 

Bir işe Girin

Sabit bir gelire sahip olmak, ideal olarak, yarı zamanlı veya tam zamanlı bir işten, sizi ilk kredi kartınızı almak için iyi bir konuma getirecektir. Kredi kartı veren bankalar, kredi kartı onayını vermeden önce kredi kartı borcunu geri ödemeyi yapabileceğinizden emin olmalıdır. Kendi geliriniz olmadan, ilk kredi kartınızı onaylanmaz. Kredi kartı onaylanması için gelir sahibi olmanız gerekir.

 İlk kredi kartınızı nereden alırsınız?

    • Banka kredi kartı
    • Üniversiteye kayıtlıysanız, bankadan öğrenci kredi kartı için onay alma şansınız çok yüksektir. Öğrenci kartı iyi bir seçenek olduğunu düşünmeyin. Bazı öğrenci kredi kartlarının yüksek faiz oranları ve yıllık ücretleri vardır, buda kredi kartı seçimi için kötü bir seçenek olabilir.
    • Banka Kartınız Varsa

Bankada hesabınız veya tasarruf hesabınız varsa, bankanızda ilk kredi kartınıza başvurmayı deneyin. Mevcut bankacılık ilişkisi, özellikle kredi kartı başvurusu onaylamada şansınızı artırabilir, özellikle de hesabınızı sorumlu bir şekilde ele alıyorsanız, örneğin, herhangi bir üst sınır hakkı yoktur. İnternetten başvuruda bulunabilirsiniz, ancak bir banka şubesini ziyaret etmek, başvurunuzu onaylamak için daha fazla yetki sahibi olabilecek bir temsilci ile yüz yüze görüşmenizi sağlar.

kredi kartı almak

kredi kartı almak

    • Büyük Mağazalardan Kredi kartı Sahibi Olmak

Perakende mağazaları genellikle kolay kredi kartı onayına sahiptir. Bu kartlar kolaylıkla verilebilir belki ama yüksek faiz oranları sunarlar. Bu kartların diğer bir dezavantajı çok yönlü değildir. Sadece alınmış olduğu mağazada kullanabilirsiniz. Bu, satın alabileceğiniz şeyleri sınırlar, ancak indirimler sunarak bir harcama çılgınlığı yapmaya teşvik eder.

İlk kredi kartınız olarak bir perakende mağaza kredi kartına sahip olmak, birkaç ay içinde büyük bir kredi kartına başvurmak için yeterince iyi bir kredi geçmişi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 Birinden yardım isteyin

Bir yakınınızdan ek kart çıkarmasını isteyebilirsiniz. Bu risklidir çünkü ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir. Çünkü kredi kartı ana sahibinin kredi notunu düşürebilirsiniz. Düzenli bir ödeme ile kredi kartı sahibinin ve kendinizin kredi notunu olumlu etkilemiş olursunuz.

Ardından, kredi kartı almaya hak kazandığınızda ek kredi kartını kapattırın.

Cesaretiniz Kırılmasın

Başvurduğunuz ilk kredi kartı ya da başvurduğunuz ilk birkaç kredi kartı için reddedildiyse şaşırmayın. Yerleşik kredi geçmişine sahip insanlar bile bazen reddedilir. Postada bir mektup alacağınızı bilmeniz yararlı olabilir. Bu durum , reddedilmenizin belirli nedenlerini içeren bir olumsuz işlem uyarısıdır. Bu mektuptaki bilgiler bir sonraki adımı planlamanızda yararlı olacaktır. Farklı bir kredi kartı türüne başvurmanız gibi.

Kredi kartı Almak İçin Kaç yaşında olmalısın?

Tipik olarak, bir kişinin kredi kartı veya kredi almak için 18 yaşında olması gerekir.

18 yaşın altındaki gençler kredi kartının yetkili veya müşterek kullanıcısı olarak eklenebilir. Visa ve Mastercard gibi büyük kredi kartları genellikle reşit olmayan başvuru sahiplerine kredi vermemektedir.

21 yaşın altında bir kredi kartı almak için, gelirinizi kanıtlamanız veya bir yakınınızda ek ortak bir kredi kartı almanız gerekir.

Ne için Dikkat Etmeli?

Kredi almaya başlamak için o kadar hevesli olmayın, onaylanma olasılığınızı azaltan bir hata yapabilirsiniz. İlk kez kredi başvurusunda bulunduğunuzda akılda tutulması gereken bazı şeyler var.

Kredi için çeşitli uygulamalar yapmaktan kaçının . Her kredi için başvurduğunuzda, kredi raporunuza bir sorgulama yapılır. Kısa bir süre içinde çok fazla sorgulama, kredi için çaresizsinizmiş gibi görünmesini sağlayabilir. Kredi kartı veren kuruluşlar size kredi kartı vermeye daha az istekli olacaklardır.

Kredi geçmişinizden bağımsız olarak, garanti onayı veren kredi kartı tekliflerine karşı dikkatli olun . Bunun gibi teklifler genellikle harcadığınız paradan çok daha fazla maliyetle sonuçlanan kredi kartı dolandırıcılığıdır.

Kredi kartı aldığınızda, onu akıllıca kullanmanız önemli olacaktır . Bu, tüm aylık ödemelerinizi zamanında geri ödeyip ödeyebileceğiniz bir borç almak anlamına gelir.

Başladığınız kredi kartı sayısını sınırlayın .

Bir kerede çok fazla kredi kartı almak, ödeyebileceğinizden daha fazla borç yaratma riskiyle karşı karşıya bırakır. Sadece bir kredi kartı ile başlamak genellikle en iyisidir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir