Kredi Kart Borcundan Eve Haciz Gelir mi?

Kredi kart borcundan eve haciz gelir mi? Ödenmeyen kredi kartı borcu nasıl tahsil edilir? 2021 de hapis cezası var mı?

Kredi kartı kullanımının her geçen gün artmasından sonra milyonlarca kullanıcının bu durumdan mağdur olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz. Son yıllarda müşterilerin kredi kartlarına olan bağımlığının daha da artmıştır. Buna neden olan internet , teknoloji vb. şeyler bu tarz kartların giderek yaygınlaşmasına sebep olduğundan dolayı kullanıcıların zor durumda kalmasına neden oluyor.

Bankalara olan kredi kartı başvurusunda artan talepleri karşılamak adına yeni kampanyalar çıkmakta. Bankaların oluşturduğu yeni kampanyalardan haberdar olmak isteyenler sitemizde yer alan diğer yazılarımızdan gerekli olan bilgilere ulaşabilirler.

Kredi Kart Borcundan
Kredi Kart Borcundan Eve Haciz Gelir mi?

Bugün sizlere kart borcundan eve haciz gelir mi? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Kredi Borcu Yüzünden Hazir Gelir Mi?

Kredi kartınızın borcunu ödemediğiniz durumda banka sizler ile 3 ila 6 ay arasında iletişime geçecektir. Bu durumda ancak asgari tutarı ödemeyenlerin başına gelebilecek bir durum olduğunu sizlere belirtmek istiyorum. Kredi kartı borcundan dolayı bankanın sizlere 6 ay sonra ulaştığını düşündüğünüz zaman banka sizlere ilk etapta oldukça olumlu yaklaşarak borcu ödemeniz konusunda sizlere 1 hafta müddet verecektir. 1 haftalık süre zarfında borcunun ödemeyen müşteriler hakkında yasal takip başlatacaklardır. Banka işin en ciddi boyutu olan avukat kısmına devrederek artık sizlerin avukatlar ile irtibata geçmenize neden olacaktır.

İşte bu yüzden 7 gün sonunda avukatın sizi aradığını düşündüğünüz zaman tehlike canları sizin çalıyor demektir. Kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz her geçen gün üstüne binen faizler ile birlikte bankanın size sunduğu bu avukatın parası da artık sizin cebinizden çıkacak.

Bankanın avukatının aramalarının da 30 gün sürecek olduğunu sizlere belirtmek istiyorum. 30 günlük süre içerisinde süre içerisinde borçlarınızı ödemeyeceğinizi bildirdiğiniz durumda banka bu sefer sizlere haciz işlemi başlatacaktır. Özellikle biriken borçlarınızı yasal faizi ile almak için kapınıza gelecek olan bankanın avukatı beraberinde geldiği polisler ve haciz memuru ile eşyalarınıza el koymak durumunda kalacağından dolayı kredi kartı ödeme konusunda son derece hasas olmanızı sizlere tavsiye ediyorum.

Kredi Kartı Limit Arttırma ve Düşürme yazımız da mutlaka inceleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir