Kredi Faiz Oranları 2018

kredi faiz oranları

Kredi faiz oranları geçmiş yıllara göre biraz daha artmış olsa da, döviz düşme beklentileri ile yavaş yavaş yeniden düşmeye başlamıştır. Aşağıda kredi faiz oranları 2018 yılı değerlendirmeleri ve oranların düşüşü konusunda ön görüşler yer almaktadır.

Kredi Faiz Oranları 2018 Değerlendirilmesi

2018 yılı içerisinde faiz oranlarında görülen artışın temel nedeni, döviz kurlarındaki artış olmuştur. 2018 yılı kredi faiz oranları incelemesinde,  ihtiyaç kredisi faiz oranları 1.80 ile 2.00 aralığında, konut kredisi faiz oranları ise 1.50 ile 1.80 arasında karşımıza çıkmaktadır.

Kredi fon maliyetlerinin döviz oranlarından etkilenerek artması, bankalarında kredi faiz oranları ve birçok ürün üzerinde artırıma gitmesine neden oldu.

İnsanların eğitim, evlilik, yeni ev ya da araç gibi ihtiyaçlar nedeniyle kredi talepleri artarken, en çok talep ise tüm kredi ve kredi kartı borçlarını tek çatı altında toplamak isteyenlerden geldi. Piyasaların olumsuz gidişatı ise, ev almak isteyen kişiler tarafından değerlendirilebilir duruma geldi. Özellikle emlak sektöründeki sıkışıklık, konut kredilerine olan talebi artırdı.

Konut Kredi Faiz Oranları

Aşağıda en güncel konut kredi faiz oranları yer almakta olup, faiz oranları için 100 Bin TL baz alınmıştır.

ICBC Bank Konut Kredi Faiz Oranı: %2,00

Ziraat Bankası Konut Kredi Faiz Oranı: %1.98

Halkbank Konut Kredi Faiz Oranı: %2.09

Vakıfbank Konut Kredi Faiz Oranı: %2.09

Türkiye İş Bankası Konut Kredi Faiz Oranı: %2.30

Yapı Kredi Bankası Konut Kredi Faiz Oranı: %2.46

Garanti Bankası Konut Kredi Faiz Oranı: %2.55

TEB Konut Kredi Faiz Oranı: %2.58

AKBANK Konut Kredi Faiz Oranı: %2.89

ANADOLU BANK Konut Kredi Faiz Oranı: %3.10

Fibabanka Konut Kredi Faiz Oranı: %3.32

Konut kredi faiz oranları 2018 yılının sonuna doğru bu aralıkta seyrederken, doların düşmesiyle birlikte kredi faiz oranları üzerinde de düşüş görüleceği tahmin edilmektedir.

kredi faiz oranları banka faiz

kredi faiz oranları banka faiz

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Osmanlı Devleti’nin kurmuş olduğu ilk banka olma özelliğini taşıyan Ziraat Bankası, çiftçilere yönelik sunmuş olduğu avantajlı hizmetlerin yanı sıra, bankacılık sektörü ile alakalı her türlü ürün ve hizmeti sunan devlet bankasıdır. Ziraat Bankası günümüzde, en gelişmiş şube ağına sahip bankalarında başında gelmektedir. Aşağıda Ziraat Bankası faiz oranları hakkına kısa bilgiler yer almakta olup, en çok kullanılan kredi paketlerine ait Ziraat Bankası faiz oranları bulunmaktadır.

Konut Ürün Paketi; Minimum 3 ay maksimum 120 ay vadeli kredinin faiz oranı, 1.98’dir.

Ziraat Kredi Paketi; Minimum 3 ay maksimum ise 36 ay vadeli kredinin faiz oranı, 2.27’dir.

Taşıt Ürün Paketi; Minimum 3 ay maksimum ise 48 ay vadeli kredinin faiz oranı, 2.32’dir.

 

Tüketici Kredisi Faiz Oranları 2018
Banka Faiz Oranları

En Uygun İhtiyaç Kredisi

En uygun ihtiyaç kredisi kapsamında araştırma yapan tüketicilere öncelikli olarak uyarımız, en uygun ihtiyaç kredisi veren bankaların her zaman sabit olmayacağı yönündedir. Yani her zaman bankanın günlük verilerini takip etmek, bu konuda daha fazla yarar sağlayacaktır. Kredi Hocası sitesi olarak her zaman en güncel bilgiler sunuyor olsak da , her zaman önceliğimiz ziyaretçilerimizin kazancıdır.

En uygun ihtiyaç kredisi dönemsel etkinliklere göre değişmektedir. Örneğin yaz aylarında en çok uygulanan kredi kampanyaları, tatil kredileri ve evlilik kredileri olmaktadır. Bu dönemlerde kredi çekerek, ihtiyaçlarınız dahilinde değerlendirmeniz mümkündür.

En Uygun İhtiyaç Kredileri Kampanyaları Nasıl Bulunur?

Sık sık en güncel kampanyaları paylaşmamız sebebiyle, bazı ziyaretçilerimizin kafası karışmış ve en uygun kredileri takip etmesi zorlaşmış olabilir. Böyle durumlarda ise yapmanız gereken oldukça basit olup, kredi karşılaştırma sitelerinden kendi ihtiyaçlarınıza uygun bilgileri girerek, kendinize uygun krediyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Yakında web sitemiz üzerinde de faaliyette olacak kredi karşılaştırma modülleri ile, sitemiz üzerinden de bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Örneğin bu siteler üzerinden çekmek istediğiniz kredi tutarını ve vadesini belirledikten sonra ya da aylık ödeme tutarları girdiğinizde, zaten kredi karşılaştırma modülleri sizi bu konuda yönlendirecektir. Kredilerinizin kredi tahsis ücretli olup olmayacağı da, kredi seçiminizde sizin belirlemeniz gereken ayrı bir kriter olarak karşınıza çıkacaktır.

Kredi başvurularınızda sigorta masrafları, toplam geri ödeme tutarı, vade sayısı, dosya masrafı vb kriterlere dikkat etmeniz önem arz etmektedir. Bazı durumlarda kredi masrafları yok denecek kadar az iken, kredi faiz oranları daha fazla olabilmektedir.

Tüm kriterlere dikkat etmediğiniz zaman, her ne kadar faiz oranları düşükmüş gibi gözükse de, kredi çektiğiniz banka için yapacağınız geri ödeme miktarı, kredi faiz oranları yüksek gözüken yere göre daha fazla olabilmektedir.

En uygun kredi seçeneğinin ise, geri ödemenizin en kısa sürede gerçekleşeceği krediler olduğunu unutmayın. Anlık olarak kredi çekme gereksinimi duysanız bile bunu mümkün olduğunca kısa sürede ödeyeceğiniz vadelerle çekmek, geri ödeme miktarının da düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden rahat rahat ödeyeyim düşüncesi yerine, ödeyebileceğiniz tutarlar üzerinden daha hızlı ödemek, geri ödeme miktarınızı düşürecek etkenler arasında yer almaktadır.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Mail adresimize gelen en sık sorulardan birisi, kredi notumu nasıl yükseltebilirim? Sorusu olmaktadır. Kredi notunu yükseltmek için, bankalara olan borcunuzun düzenli ve sorunsuz bir şekilde ödenmiş ya da ödeniyor olması, en önemli kriterlerden birisidir. Bu ödemeleriniz kredi taksitleriniz kadar, almış olduğunuz diğer hizmet ve ürünler içinde geçerlidir.

Ayrıca düzenli fatura ödeme talimatları ve bankadan açacağınız vadeli mevduat hesaplarınızda, kredi notunuzun yükselmesini sağlayacak diğer etkenler arasında yer almaktadır.

Eğer ki kara listeye düşmüşseniz yani kırmızı kalem banka uygulamasına takılmışsanız, tüm borçlarınız bitmiş olsa dahi en az 4 yıl beklemeniz gerekmektedir. 4 Yılın sonunda ise kredi notunuz bankalarla sorunu olmayan insanların seviyesinde değil, daha aşağılarda yer alacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir