Kredi Çıkmayanlar Nasıl Para Bulabilir?

Konumuz dahilinde sizlere kredi çıkmayanlar nasıl para bulur, kredi alamıyorum nakit para ihtiyacım var gibi sorular üzerine detaylı cevaplar arayan kişilere yönelik bilgiler aktardık. Bankaların tüketicilere sunmuş olduğunu kredi ve kredi kartı ürünlerine yönelik gün geçtikçe artan bu ürünlere ait borçlar ve bu borçlara uygulanan faiz ve çeşitli komisyon masrafları insanların ödeme durumunu zorlaştırıyor. Bu durum nezdinde özellikle de borç rakamları fazlalaşan tüketicilerin, gerek ise içerisinde bulundukları sıkıntı durumları üzerinden kurtulabilmek adına çeşitli kaynaklara dayalı olarak nakit bulma arayışına geçtiklerini biliyoruz.

İşte tam da bu kapsamda insanların bu durumunu değerlendirmek isteyen çok sayıda tefeci ve borç veren kişiler ortaya çıkıyor. Böylesi duruma düşmekle birlikte birçok kişinin karşısına bu tür durumlar elbette ki çıkmıştır. Fakat hemen her benzer konumuzda da belirttiğimiz üzere, tefecilerden olabildiğince uzak durmanızı önermekteyiz. Unutmayın ki, size borç para verecek kişilerin temel amacı verdiği paradan daha fazla kazanç sağlayabilmek adına yapmış olduğu yardımı kapsamaktadır. Konumuzun devamında kredi çıkmayanlar için nasıl para bulabileceklerine dair bilgilere göz atmanızda fayda var.

Senetle Kredi Veren Yerler

Senet karşılığında ihtiyacınız dahilinde olan miktarı kuyumcular başta olmak üzere, diğer varlıklı özel kişilerden de temin edebilirsiniz. Bu kapsamda alacağınız tutara yönelik karşılık olarak sizlere senet imzalatmaktadırlar. Elbette ki, bankalarda da başta olmak üzere borç para vermeye yönelik olsun veya farklı bir işlem dahilinde olsun fark etmeksizin faiz uygulaması senet üzerinde de yer almaktadır. Alacağınız tutara faiz eklenerek senetlerinizin üzerine yazılıp tarafınızdan kabul görmesiyle birlikte imza atmanız istenmektedir. Bununla birlikte aldığınız tutar ve buna ek faiz senet üzerinde beyan edilir. Buraya kadar her şey güzel, fakat ya sonrası? Asıl sorun bundan sonra başlıyor. Senet karşılığı aldığınız paranın ödeme günü geldiği vakit ödeyememe durumunuza bağlı olarak sokağınızdan geçip sürekli rahatsız etmeler, hatta ve hatta evinize kadar gelerek ailenizin huzurunu kaçıran insanlara kadar birçok farklı durum bulunuyor. Böylesi bir duruma düşmek veya düşmemek tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.

Bankalara Borçlanmak

Senetle kredi almak başınıza bin bir türlü olay çıkarabilir. Özellikle de bankalardan borç edinmek her zaman daha iyi bir çözüm olmaktadır. Elbette ki, konu başlığımızda kredi alamadığınıza dair böylesi bir durumda olduğunuzu biliyoruz. Fakat bankalar, borcunuzu ödemediğiniz zaman gelip sokağınızdan geçmiyor veya pencerenizin camını taşlayıp zarar vermiyor. Yasal çerçeveler eşliğinde borcunuzun ödenmemesi halinde bankalar haciz işlemleri başlatarak olaya el atmaya çalışıyor. Bununla birlikte süre kazanma durumu da beraberinde geliyor tabi ki.

Devlet Kurumlarına Yardım Talebinde Bulunun

Borç para edinme durumunuz yiyecek, içecek ve giyim gibi faktörleri karşılıyor ise, maddi durumunuz kötü ise tefeci ve benzeri senetle para veren yerlerden kaçınarak devletten medet umabilirsiniz. Bu doğrultuda kaymakam binalarında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek durumunuzu belirtip bu kapsamda maddi sıkıntılarınızın olduğunu dile getirebilirsiniz. Bununla birlikte yiyecek, giyecek ve gıda gibi ihtiyaçlarınız için bu vakıflara başvuru da bulunabilirsiniz. Yapılan başvuru sonrasında durumunuz incelenerek olumlu geçmesi halinde devlet tarafından yardıma bağlanmaktasınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir