Kredi Borcu Ödenmezse Cezaevine Girilir Mi?

Konumuz dahilinde sizlere kredi borcu ödenmezse cezaevine girilir mi üzerine merak edilen bu soruya yönelik detaylı bilgiler aktardık. Tüketicilerin birçoğu kredi veya kredi kartına yönelik borçlarının ödenmemesi halinde cezaevi gibi durumların oluşması mümkün müdür diye araştırmalar yapmaktadırlar. Bizlerde bu konuya ilişkin detaylı ve güncel bilgileri bir araya getirerek konu hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Bu konuya özet bir şekilde giriş yapacak olursak, ödenmeyen borçlara yönelik cezaevine girme durumu tamamen sizin elinizde olan bir konu dahilini oluşturmaktadır. Bunun en etkin sebebi ise, kredi veya kredi kartınızın borcuna yönelik ödemelerin yapılmamasıyla birlikte ilk olarak hakkınızda yasal takip süreci başlatılmaktadır. Akabinde ise bununla birlikte gelen avukatlık durumu ve diğer durumlarda meydana gelmektedir.

Kredi Borcu Ödenmezse Cezaevine Girilir Mi?

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere kredi borcunun ödenmemesi halinde cezaevine girip, girmemek tamamen sizin elinizde olan bir durum olmaktadır. İlk olarak yasal takip süreci başlatılır ve buna bağlı olarak banka tüketici ile anlaşamadığı zaman ise anlaşmalı oldukları avukatlar aracılığıyla tüketiciye borcunun ödenmesi için gerekli işlem talimatlarını verir. Avukatların sizi aramasıyla birlikte başlayan kabus, akabinde borcun halen tahsil edilmemesiyle birlikte çeşitli durumlar oluşmaktadır. Kapınıza kadar gelen polislerle iletilen borç durumları dahi günümüzde halen var olan bir işleyiştir. Her ne kadar bunlardan  bahsetsek de sizleri strese koyacak bir durum oluşturmak istemiyoruz, fakat elden bir şey gelmediği için durum bu şekilde ilerlemekte. Eğer imkanınız var ise kredi borcunuzu ödeyerek bu tür stres dolu günlere karşı önleminizi alabilirsiniz. Eğer ödeyemiyorsanız, banka ve avukatlardan önce davranarak yasal takip sürecinden hemen sonrasında bankayla iletişime geçip ödeme konusunda sizlere kolaylık yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 Cezaevine Girme Olasılığı Var Mı?

Yukarıda ki bilgilere dayanarak ilgili borcun ödenmemesi halinde hatalı bir işlem yapmanız ile birlikte bu durum değişebilmektedir. Avukatlara ödeme yapamayacağınızı veya mal beyanında bulunan avukatlara onay vermeniz halinde bunu karşılamazsanız herhangi bir GBT kapsamında polisler tarafından göz altına alınabilirsiniz. Bununla birlikte tutuklanma durumu da oluşmaktadır. Avukatınızı devreye sokarak mal beyanında bulunmanız halinde ise serbest kalma özgürlüğünüz bulunuyor.

Her Önünüze Geleni İmzalamayın!

Cezaevine girme durumu önünüze koyulan evraklara yönelik bir işlem dahilinde oluşmaktadır. Bu nedenle ilgili kredi veya kredi kartınızın borcunu ödemediğiniz takdirde gelişigüzel imzaladığınız evraklar başınıza bela olabilir. Bu durum kapsamında özellikle de ilgili avukatlar tarafından borç durumunuza bağlı olarak taksitlendirilmesi aşamasına yönelik tüketiciden haciz memurluğuna gidilmesi ve bu kapsamda mailinize gelen sözleşme kağıdını imzalamanız ve geri gönderecek şekilde işlem yapmanız istenmektedir. İşte bu konu nezdinde ilgili bankaya yönelik kredi borcunuzu ödemediğiniz takdirde ise maalesef imzaladığınız evraklar doğrultusunda cezaevi sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Açıkçası konumuzun ilk başlarında da belirttiğimiz üzere bu durum tamamen sizin elinizde olan bir etkiyi oluşturuyor.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir