Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme Yöntemleri

Konumuz dahilinde sizlere kredi başvuru sayısı öğrenme yöntemleri ile ilgili önemli detayların yer aldığı bir yazı dizisi oluşturduk. Bankalar tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik sunduğu kredili ürünler üzerinden kendilerine destek olmaktadır. Buna ek olarak kredi başvurusu sayısından ötürü çeşitli sorunların oluşmasına yönelik de merak edilen bazı durumlar mevcut olmaktadır. Özellikle de tüketicilerin kredi başvuru sayısı öğrenme işinin oldukça zor ve bir o kadar zaman alıcı bir durum olduğu bilgisi bulunuyor. Bu söylem tamamen yanlış olup, kredi başvuru sayısının oldukça kolay ve bir o kadar da kısa sürede gerçekleşebileceğini buradan belirtelim. Ek olarak kredi başvuru sayısına yönelik ayrı bir şekilde olmak üzere, aynı zamanda kredi kartı başvuruları ayrı, ek hesaba yönelik başvurularda dahil olmak üzere diğer başvuruların tamamı bu şekilde ayrı tutulmaktadır.

Başvuru Durumları

İlgili başvurulara yönelik durum bu şekilde lanse edilince, otomatik olarak kredili ürünler üzerinde başvurularınızın sayısı 3’e tırmanmaktadır. Bu rakam yükselişine yönelik nedene değinecek olursak; ilgili bankaların büyük baskı altında çalışması ve hedeflerine yönelik amaçlarının ardından gitmeleri ile ilişkili, ek olarak banka çalışanlarının kredinin yanı sıra ek hesap ve kredi kartı gibi başvuru durumlarının oluşabilmesidir. Krediye yönelik yapılacak olan başvuruların sayısı konusunda ise en çok dikkat edilmesi gereken önemli durum noktalarından biri de gereksiz başvuru durumlarının engellenmesi üzerinedir. Daha açık bir durumda lanse edecek olursak, eğer bir kredi başvurusu sürecindeyseniz buna ek olarak kredi kartı ihtiyacınız bulunmuyor ise size tavsiyemiz hiçbir şekilde kredi kartı başvuru işlemine yönelik izin vermemelisiniz. Bu durum üzerine yapılan her başvuru aksamının sistem dahilinde kayıt altına alındığını unutmamalısınız.

Yapılan Başvuruların Sayısı Ne Zaman Silinir?

Bankalara yapacağınız kredi, kredi kartları ve ek hesaplara yönelik başvuru aksamlarının silinme zamanları 6 aylık bir süreci bulabiliyor. Bu altı ay boyunca yapılan tüm başvurular sistem tarafından kayıt altında tutularak göz önünde bulunduruluyor. Bu konuya ek olarak yapacağınız her bir başvuru işlemi neticesinde ilerleyen dönemlere yönelik olarak karşınıza çıkabilecek sorunları meydana getirebiliyor. Bu duruma örneklendirme ile cevap verecek olursak; bugün içerisinde herhangi bir bankadan 5 bin TL tutarında kredi çektiğinizi varsayarak ve aynı zamanda ek hesap ile birlikte kredi kartı başvurunuzu da yaptığınızı göz önünde belirtelim. Fakat herhangi bir ihtiyaca yönelik doğacak bin TL tutarında tekrar kredi çektiniz ve yine bununla birlikte ek hesapla ile kredi kartı başvurusunda bulundunuz. Bu durum nezdinde bankaya yaptığınız başvuru sayınız birden 6’ya yükselecek. Bankalar bu durum kapsamında sizlere yarısından fazlasını kredi erbabında sunmayacaktır.

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme Yöntemleri

“Konumuzun asıl meselesine değinecek olursak, sizlere iki farklı kanal yolu üzerinden kredi başvuru sayısını nasıl öğreneceğinize yönelik bilgilere değineceğiz.”

Findeks: Bu kanal yolu üzerinden bir işlem yapacak olursanız eğer, öncelikle “buraya” tıklamanız gerekmektedir. hemen ardından ise Findeks sistemine bağlı olarak KKB raporu almadıysanız eğer, ilk defa alacağınız rapor ücretsiz olarak size sunulacak. Hemen ardından ise sistem üzerinden alacağınız KKB risk raporu dahilinde başvuru sayınızı buna ek olarak bankalara olan toplam borç tutarınızı ve ödemekte olduğunuz tüm kredi ve kredi kartı gibi ürünlerinize yönelik borçları da öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı: Tıpkı Findeks sistemi gibi basit bir işlem dahili oluşturan internet bankacılığı üzerinde de başvuru sayınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem için ise bağlı olduğunuz bankaya ait internet bankacılığı şifrenizin olması gerekmektedir. Tıpkı Findeks’de de olduğu üzere KKB risk raporu ve diğer tüm bilgilere birkaç tıkla erişim sağlayabilirsiniz.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir