İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köye Dönüş Hibe Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları

Tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik atılan adımlardan birisi olan köye dönüş projesi, şehir hayatından sıkılanlara bulunmaz fırsat niteliğinde görülüyor. Köye dönüş hibe kredisi nasıl alınır? Sorusuna detaylı cevapların yer aldığı yazımızı okuyarak, tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Köye Dönüş Hibe Kredisinin Amacı Nedir?

Giriş kısmında da biraz bahsettiğimiz gibi, tarım ve hayvancılığın gelişmesini sağlamak için verilen bir kredidir. Ayrıca insanları köy yaşantısına teşvik etmek ve şehirlerin kalabalığını azaltmak gibi, alt amaçlarda taşımaktadır.

Tarım ve hayvancılık açısında son derece verimli olan bir ülke olmamız, bu teşviklerin kapsamını artırmayı gerekli kılıyor. Ayrıca işsiz insanların istihdamı da, köye dönüş projesi kapsamında yer alan amaçlardan birisi olarak öne çıkıyor.

Köye Dönüş Hibe Kredisi Nasıl Alınır?
Köye Dönüş Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Köye Dönüş Hibe Kredisi Başvuru Şartları

Köye dönüş hibe kredisi başvuru şartları için istenilenleri sağlayan herkes, rahatlıkla bu krediden faydalanabiliyor. Köye dönüş hibe kredisi başvuru şartları, şu şekildedir.

  • İlk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.
  • 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşını aşmamış olmak.
  • Okuma yazma bilmek.
  • Örgün eğitime devam ediyor olmak.
  • Askerlik, denetimli serbestlik veya cezaevinde yatma gibi durumların olmaması, aranan şartlar arasındadır.
  • Aynı proje kapsamında yer alan, diğer hibelerden yararlanmamış olmak.

Yukarıda sayılanlar, köye dönüş hibe kredisi başvuru şartları arasında yer almaktadır. Bu şartların dışında kişinin, köyde yapmak istediği işe göre hazırlayacağı projesinin olması gerekmektedir. Bu proje için gerekli olan nitelikleri de, ayrıca taşımalıdır.

Köye Dönüş Hibe Kredisi Ne Kadar?

Köye dönüş hibe kredisi hakkında araştırma yapanların sorduğu sorulardan birisi de, köye dönüş hibe kredisi ne kadar? Sorusudur. Sorunun cevabını hemen verecek olursak, köye dönüş kredisi miktarının 30 Bin TL olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında ev taşıma ve yol yardımları da ekstra olarak yapılmaktadır.

Köye Dönüş Hibe Kredisi Başvurusu Nereye Yapılır?

Köye dönüş kredisi için sorulan sorulardan birisi de, köye dönüş hibe kredisi başvurusu nereye yapılır? Sorusudur. Bu kredi için başvurular, gerekli belgelerle birlikte doldurulan başvuru formu da eklenerek, Tarım ve Orman Bakanlığı içinde yer ilgili birimlere yapılmaktadır.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir