Kosgeb Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

kosgeb kredi 50000

Kendi işini kurmak isteyen küçük girişimciler için gerçekten de Kosgeb kredisi çok büyük bir avantaj olarak karşınızda bulunmaktadır. Özellikle yeni iş kurmak isteyen veya girişimcilik yapmak isterken maddi olarak istedikleri kaynağı bulamayanlar için Kosgeb’ten faydalanma şansı bulunması özellikle yatırımlar açısından çok büyük bir avantaj olarak karşımızda bulunmaktadır. Ticaret hayatına atılırken en büyük sıkıntılardan bir tanesi elbette ki insanların maddi gücünün olmamasıdır. Aklınızda muhteşem bir fikir olabilir veyahut da elimizden gelen çok mantıklı bir şey istediğimiz gibi yatırım yapabilirsiniz. Oysa ki günümüzde artık KOSGEB sayesinde bu sıkıntıların üstesinden gelebiliyorsunuz. Özellikle yeni girişimciler için ülke ekonomisinde fayda sağlamak açısından devlet tarafından verilmiş destek kredileri devreye giriyor ve bu sayede hibe değerlere kredilerle çok daha rahat bir şekilde hareket etme şansına sahip oluyorsunuz.

 

KOSGEB Kredisi Avantajları Nelerdir?

 

KOSGEB, küçük ve orta ölçekli sanayi geliştirme ve destekleme İdaresi başkanlığı anlamına gelmekte ve halk arasında da Kosgeb olarak bilinmektedir. Aslında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapmakta. 1990 yılında kuruluşunun tamamlamış ve sizlere hizmet vermeye başlamış bulunmaktadır. Kobi’lerin bilindiği gibi rekabet düzeyini artırmak aynı zamanda da ihracat ve kurumsallaşma konusunda daha başarılı sonuçlara imza atabilmek adına ülkemizde sürekli olarak sosyal ihtiyaçların karşılanması ekonominin de daha doğru bir noktaya getirilebilmesi açısından bu tip yatırımlar çok büyük önem arz etmektedir.

 

Özellikle işletme açılmasına teşvik etmek amacıyla verilmiş olan KOSGEB kredisi, girişimcinin eğitim ve mali anlamda desteklenmesini sağlamaktadır. Aslında ekonomiye de dolaylı olarak çok büyük bir katkı sağlayan KOSGEB’in verdiği destekler arasında birçok farklı destek bulunmaktadır. Bunların başında KOBİ proje destek programı ve girişimcilik destek programları ön plana çıkmak ile birlikte İşbirliği Güçbirliği destek programı, genel destek programı veya laboratuvar hizmetleri gibi farklı kobi-destek programlarda yer almaktadır. Bunlar sayesinde sizler de yatırımlarınızı gerçekleştirirken özellikle ilk adımda daha rahat bir şekilde hareket edebilir ve güçlü bir şekilde işinize başlayabilirsiniz.

Kosgeb Kredisi Nedir? Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

Kosgeb Kredisi Nedir? Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB Kredisi Kriterleri Nelerdir?

 

KOSGEB kredisi almak isteyenlerin elbette ki yapması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikli olarak girişimcilik eğitiminin tamamlanması gerekmektedir. KOSGEB belirli süreçlerde bu tip kredilerden yararlanmak amacıyla girişimcilik eğitimleri vermektedir. Uzmanlar tarafından verilmiş olan eğitimler sayesinde sizlerle gerek kurumsallaşma gerekse işlemler gerçekleştirme konusunda daha fazla bilgiye sahip olmuş olursunuz. Bu sayede almış olduğunuz bu sertifikaya gerek sizler de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sertifikanızı almanızın ardından şirket kurma işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Burada bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi KOSGEB kredisi ve hibesinden yararlanmak için öncelikli olarak sizlerin şirket kurmanın ve şirketle ilgili gerekli yatırımları yaptıktan sonra krediden talepte bulunmanız gerekmektedir. Erkek girişimcilere yüzde 60 oranında kadın girişimcilere ise yüzde yetmiş oranında verilen bu destek kredilerinde Ayrıca KDV hesabı almamaktadır.

Kosgeb 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredi

Kosgeb Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Kosgeb Bireysel Kredi Faiz Desteği

 

 

KOSGEB Kredisi Nasıl Başvuru Yapılır?

 

Kosgeb desteğinden faydalanmak isteyenler öncelikli olarak iş kurma danışmanlığı eğitimi ve uygulamalı olarak verilen eğitim desteğini almaları gerekmektedir. Bu eğitimleri aldıktan sonra gerekli desteğe başvuru da bulunma şansına sahip olursunuz. Bunlar belirli süreçlerde KOSGEB tarafından gerçekleştirilmektedir. KOSGEB’e bu işlemlerden sonra başvuruda bulunmak için öncelikli olarak kurumun veritabanına kayıt olmanız gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına kayıt olmak için web sitesinden gerekli kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bundan sonra KOBİ beyannamesi ve beyanname kontrolü süreci devreye girecektir. KOBİ niteliğinde olup olmadığının belirlenmesi için bu bayanlar verin doldurulması gerekmektedir. Beyanname kontrolü, KOSGEB kurulunda bulunan uzmanlarca kontrol edilir ve netice ile size geri dönüş yapılır. Desteklere başvurmak İstediğiniz zaman KOSGEB uzmanları ile bir görüşme yaparak sizler de başvuruda bulunma şansına sahip olabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir