KOSGEB Bireysel Kredi Faiz Desteği

kredihocası-kosgeb-kredileri

KOSGEB Bireysel Kredi Faiz Desteği

KOSGEB bireysel kredi faiz desteği adı altında küçük ve orta hacimli işletmelere finansal destek sunmaktadır. Sunduğu bu finansal hizmetler neticesinde kişilerin gelişimlerine teşvik niteliği taşıyan dokunuşlar yapan KOSGEB, büyük harcamaların adeta kurtarıcısı olan kredileri esnaf için çok daha uygun statülerde sunmaktadır. KOSGEB bireysel kredi faiz desteği Kobiler için oldukça mühimdir. KOSGEB bu desteği:

  • Maddi sıkıntıdan uzak üretim hacminin sağlanması için,
  • Üretimin sıkıntıdan ziyade faydaya dönüşmesi için,
  • Ülke genelinde girişimciyi teşvik etmek için,
  • İstihdam sahalarını arttırmak için sunmaktadır.

kredihocası-kosgeb-bireyselkredi-desteği

2004 yılında resmî gazete bünyesinde yayınlanarak ortaya çıkan KOSGEB faizsiz kredi ve faiz desteği düzenlemesi günümüze kadar ulaşan destek programları arasında yer almaktadır. Faizsiz kredi ülke ticari gelişmişliği için çaba harcayan girişimci Kobiler için çok büyük bir adımdır. Bu konuya örnek olarak KOSGEB Teknolojik Ürün Destek kredisi makalemizi okuyarak daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

KOSGEB Teknolojik Ürün Destek Kredisi

2018 KOSGEB Kobi Proje Destek Programı

KOSGEB Bireysel Kredi Faiz Desteği Kimlere Verilir?

KOSGEB Bireysel kredi faiz desteği kimlere verilir sorusunun ardından verilecek ilk ve temel cevap Kobi sahibinin KOSGEB veri tabanına kayıt olmuş olması gerektiğidir. KOSGEB Girişi adlı makalemizi okuyarak KOSGEB kayıt olma işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilir, sonrasında KOSGEB veri tabanına kayıt olarak bu krediye giden yolda ilk adımı atabilirsiniz. Bu destek yapılacak bir projenin kurula sunulmasıyla değerlendirilmeye alınmaktadır.

KOSGEB Girişi

Kobi çatısı altında değerlendirilebilecek bir proje ile kurulun karşısına çıktığınızda onay almanız durumunda bu tarz kredilerden yararlanabilirsiniz. Eğer onay alamazsanız ki kurul kararı hiçbir şekilde değişmemektedir kredi kullanmaya hak kazanmamış sayılırsınız. KOSGEB kabul edilen projeler incelendiğinde ülke istihdamı ve girişimciliği konularını önemseyen projelerin ön planda olduğu gözlenmektedir. Bu nedenle bu sorumluluk bilincini ön plana çıkaran projelere yönelmeniz faydanıza olacaktır.

kredihocası-kosgeb-kobi-kredidesteği

KOSGEB Kobi Kredileri

KOSGEB kobi kredisi adı altında birçok kredi destek programı bulunmaktadır. KOBİGEL Kobi Gelişim Kredisi makalemizde anlattığımız KOBİGEL alt yapılı kredi bu programların başında gelmektedir. Kobi kredileri tahsis ederek Kobi hacmini büyütmeyi amaçlayan devlet politikası sayesinde küçük esnafa büyük ayrıcalıklar tanınmaktadır. Tanınan bu ayrıcalıklar sayesinde kobiler gelişim süreçlerinde hiçbir sıkıntı çekmemektedir. Bu krediler taahhüt süresiyle ve tek para birimiyle verilir. Yani ihracat eylemi adı altında döviz odaklı kredi olanağı sunulmamaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir