KOSGEB 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi

kosgeb kredi 50000

KOSGEB 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi

50.000 TL faizsiz esnaf kredisi adı altında KOSGEB tarafından teşvik edilerek esnafa sunulan kredi hemen her esnafın odağı haline gelmiş durumda. Esnafların bazı dönemlerde aniden yüklü paraya ihtiyaçları olabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanılmak maksadıyla sunulan devlet teşvikli krediler esnafın daha rahat bir ticaret süreci geçirmesini amaçlamaktadır.

Esnafa özel kredi almak için birçok temel şart bulunmaktadır. Bu şartlara geçmeden evvel KOSGEB esnaf kredisi nedir sorusuna ayrıntılı bir cevap kazandırmak istiyorum. Sanmayınız ki devlet ödenek ayırarak size para veriyor. Aslında size verilen bu faizsiz kredinin devlet payı sadece faiz oranı kadardır.

Devlet bankalarla masaya oturur gerekli anlaşmalar yapılır ve bu durum neticesinde devlet ile bankaların ortak uzlaşma noktasında bir başvuru sayısı belirlenir. Bu başvuru sayısına uyarınca devlet bir başvuru platformu ve bir yönetmelik eşliğinde başvuruları toplanır. Sonrasında değerlendirme yapılarak banka ile iletişim sağlanır ve kişiler SMS ile bilgilendirilir. Sonrasında ilgili bankaya gidilerek kredi tahsilatı gerçekleştirilir. Kısacası size asıl para transferi sağlayan merci bankadır. Bu noktada daha yapacağımız birçok açıklama var.

KOSGEB Kursları İçin Nasıl Kayıt Yaptırılır?

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Genç Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

KOSGEB Esnaf Kredisi Şartları

kosgeb 50000 kredi

kosgeb 50000 kredi

KOSGEB esnaf faizsiz kredi şartları temelde kişilere bir seferlik sunumdan dolayı kaynaklanmaktadır. İlk olarak temelde bir esnaf olmalı ve bulunduğunuz sektöre bağlı odalara kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bu kayıt süreci gerçekleştirildikten sonra daha KOSGEB kredisinden faydalanmamış olmanız gerekmektedir.

Ayrıca ticaret odağınız adına çekilmiş bir kredi geçmişiniz bulunmamalıdır. Bu noktada özellikle Halkbank bünyesinden kullanılmış ticari bir krediniz bulunmamalıdır. Bu şartları tam anlamıyla taşıyan esnaflar başvuru yapabilir. Ancak içeriğimizin en başında da belirttiğimiz üzere bu krediyi son adımda sizlere banka veriyor. Bankaların kredi verirken en çok dikkat ettiği şey ise nedir tabi ki de “kredi notu”.

Eğer geçmiş finansal geçmişinizde kredi notunuzu düşme politikasına itecek olumsuzluklar varsa kredi notunuzun düşük olması nedeniyle son aşamada bankayla sorun yaşayabilir, ödenek yüzdesi konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu başvurunuzun en baştan ret kararı almasına da neden olabilir. Bu nedenle KOSGEB esnafa özel kredi fırsatlarından yararlanmadan evvel kredi notunuzu bir bankacı eşliğinde değerlendirmeniz tavsiye edilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir