Konut Kredisi Nasıl Alınır?

konut kredisinde bilinmesi gerekenler

Ev almak isteyenler için konut kredisi elbette ki çok büyük bir avantaj. Ancak bunu da nasıl kullanacağınızı çok iyi bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Konut kredisinde başvurmadan önce bilinmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde ancak doğru şekilde ev alabilirsiniz. Öncelikli olarak kredi sistemlerini bilmek ve kredi sistemlerine uygun bir şekilde hareket etmek gerekir. Aksi takdirde zaten sizler de istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilir. Size şunu belirtmek gerekir ki kredi alacağınız zaman ortalama olarak ev kredisi başvurusunda bulunduğunuz evin yüzde 75 oranında kredi çekinme durumu bulunmaktadır.

 

Konut Kredisi Alımı Nasıl Yapılır?

 

Bu elbette ki sizleri eksperi çağırmasından itibaren yani bankaya başvuruda bulunmanızla birlikte eksperin gelmesinden itibaren ortaya çıkacak bir süreçtir. Belki sizler 130 bin liraya bir ev alıyor olabilirsiniz. Ancak eğer eksper 100 bin liralık bir rakam belirliyorsa bu durumda eksper ile ilgili olarak banka ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Yüzde 25 civarı ise ev sahibini direkt olarak vermemiz gereken rakam olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki bu konuda da çeşitli seçenekler karşımıza çıkar eksper değerinin yüksek göstermeniz mevcut. Kredi evin tamamının karşılanması anlamına gelebilir. Ancak bu tip bir durumda evi normal fiyatının daha altında almanız gerekmektedir.

 

Konut kredisi ile ilgili olarak bir başka yöntemi evin yüzde 25’lik kalan kısmını İhtiyaç Kredisi olarak da çekme şansına sahipsiniz. Elbette bu biraz sizin için zorlu bir süreç olarak karşınıza çıkabilir. Çünkü bir yandan ihtiyaç kredisi öderken bir yandan da konut kredilerinin ödemelerinin devam etmesi gerekmektedir. Bir başka seçenek ise ipotek yapacak altına aldığınız gibi peşinatsız bir şekilde konut kredisi çekme yöntemine gitme şansınız bulunur. Bu tarz sistemler dahilinde sizler de işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve konut kredileri sayesinde ev sahibi olabilirsiniz.

 

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Konut Kredisi İşlemleri

 

Peki bu konut kredilerinin çekilmesi sırasında neler yapılması gerekiyor ve nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor? Biraz da bu konuda bilgi vermeye çalışalım. Öncelikli olarak almak istediğiniz evin seçilmesi çok büyük önem arz etmektedir. Az önce de beyan ettiğimiz gibi evin fiyatının normal standartların altında olması sizler için özel krediler açısından çok daha büyük bir avantaj sağlayacaktır. İpotekli krediler olduğundan konut kredisini almadan önce evi seçmiş olduğunuz önemlidir. Çünkü almak istediğiniz ev ile ilgili olarak başvurunuzu gerçekleştireceksiniz ve bankada bu evle ilgili sizlere bir eksper göndererek bu evin ne kadarlık bir ev olduğu ve ne kadarının banka tarafından karşılanacak konusunda bilgi verecektir. Tüm bunlarla birlikte kredilerin incelenmesi gerekmektedir.

En Düşük Faizli Konut Kredisi Alternatifleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Faiz Oranları ve Avantajları 2018 GÜNCEL

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

 

Konut Kredisi Sigorta Ve Masraf Bilgileri

 

Birçok banka üzerinden gerekli krediler incelerseniz çok daha başarılı şekilde sonuçlar almış olursunuz. Çünkü bazen konut kredilerinde ufak tefek oynamalar olabilmektedir. Ayrıca yıllık faizlerin de kesinlikle kontrol edilmesi gerekmektedir. Tüm bunlarla birlikte sizler de konut kredisi başvurusu yapmanızla birlikte artık bu kredinin süreci başlatılmış olur. Konut kredileri ile ilgili olarak elbette ki dikkat edilmesi gereken birçok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde tam anlamıyla istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

Bu konuda önemli olan bazı noktalar bulunduğunu da çok iyi bir şekilde bilmek gerekir. Burada elbette ki ev ile ilgili olarak gerekli sigorta işlemleriyle DASK işlemlerinin de yapılması gerekmektedir. Bu sayede tam anlamıyla istenilen sonuçların alınması sağlanabilir. Aksi takdirde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bu yüzden tamamen dikkatli bir şekilde hareket etmek gerekir. Bu konuda banka da sizlerin kredi işlemleriniz sırasında sizlere bu konuda gereken bilgileri verecektir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
Etiketler:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir