Kolay Kredi Veren 6 Banka Önerisi – Detaylı Liste

Kredi ürünleri arasında en çok tercih edilen ve günümüz bankacılık sektörü içerisinde olan finansal kuruluşlar tarafından avantajlı tekliflerin sunulduğu ihtiyaç kredileri gündem de. Tüketiciler çeşitli nakit paraya ihtiyaç duyduklarında ilkin çevresinde kendisine destek olacak birilerini aramaktadırlar. Fakat son dönemlerde ülkemizin ekonomik durumlarını göz önünde bulundurduğumuz vakit, herkes bir cimri tavır içerisinde olmaktadır. Bu durum gayet normal, insanlar olası bir duruma karşın birikimlerini el altında tutmak istemektedirler. Bu kapsamda tüketicilerin çoğu kolay kredi veren bankalar üzerinde yoğunlaşmaktadırlar. Arayışlarını daha çok esnek şartlar talep eden bankalar üzerine kullanan tüketiciler, bununla ilgili yaptıkları araştırmalarda analizlerde bulunarak özellikle de anında kredi kolaylığı sağlayan finansal destekler aramaktadırlar.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Teknolojinin hat safhaya erişmesi ve beraberin getirdiği kolaylıklar bankacılık sektöründe de ön planda olmaktadır. Bankaların tamamı artık online işlem merkezlerini aktif bir şekilde geliştirerek insanların daha hızlı ve daha kolay işlemler yapabilmesine olanaklar tanıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların birçoğu kredi ve kredi kartı gibi başvuruların artık internet üzerinden de gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda en kolay kredi veren bankalar hangileri sorusuna online işlemlerden sunulan hizmet aksamlarını gösterebiliriz. Online işlemlerin geliştirilmesi ve tüketicilere sunulmasıyla birlikte kefil, şubeye gitme zorunluluğu ve belgeler gibi birçok prosedürler de ortadan kalkmış bulunuyor. Bizlerde yaptığımız araştırmalar nezdinde sizler için şubeye gitmeden kredi başvurusu yapma olanağını sağlayan en iyi 4 bankayı aşağıda sıraladık. Tabi konumuz devamında bu bankalara yönelik ek diğer birkaç banka daha ekleyerek detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Şubeye Gitmeden Hangi Bankalara Kolayca Kredi Başvurusu Yapabilirim?

CEPTETEB Evrak talep edilmiyor Kefil istenmiyor
Enpara.com Evrak talep edilmiyor Kefil istenmiyor
ING Bank E-Kredi Değerlendirme sonucu istenebiliyor Kefil istenmiyor
N Kolay Kredi (Aktif Bank) Evrak talep edilmiyor Kefil istenmiyor

 

Bilgi: Kredi başvurusu yapmanız halinde gelir belgesi her banka tarafından istenmektedir. Artık online olarak tespiti yapılan gelir belgelerine ilişkin olumsuz bir profiliniz var ise, bu kapsamda sizden gelir belgesi talep edilmektedir. Aksi takdirde ilgili finansal kuruluşların ret cevabı verebilme hakları bulunmaktadır.

Online Kredi Başvurularda En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim? 6 Banka Önerisi

ING Bank: Hollanda merkezli dev banka ülkemizde de aktif olarak kredi taleplerini değerlendiriyor. Ek olarak her müşteriye farklı faiz uygulamaları yapan ING Bank’tan online başvurulara yönelik en fazla talep edebileceğiniz kredi tutarı 50 bin TL olmaktadır. Bu krediye yönelik tahsis ücreti ise talep edilen miktarın binde 5’ine denk düşmektedir. Hem kendi müşterilerine, hem de müşterisi olmak isteyen herkes bu kredi başvurusunda bulunabiliyor.

Aktif Bank: Müşteri portföyünü geliştirmek adına sürekli farklı kredili ürün kampanyaları düzenleyen Aktif Bank, online kredi başvuru taleplerini kabul etmektedir. Sadece kendi müşterilerine değil, aynı zamanda müşterisi olmak isteyen tüketicilere yönelik de 30 bin TL’ye kadar kredi talep etme hakkını sunuyor. Tahsis ücreti ise ING Bank’ta olduğu gibi talep edilen kredi tutarının binde 5’i hesaplanmaktadır.

Odeabank: En yüksek 35 bin TL’ye kadar kredi talebinde bulunma imkanını veren Odeabank, online kredi başvurularında sadece kendi müşterilerine hizmet vermektedir. İlgili bankanın kredi ürününden faydalanmak adına bankadan hesap açtırarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti ise binde 5’i kadar olmaktadır.

ENPARA: Son dönemlerde TV reklamlarından bir türlü düşmeyen sloganlarını görüyoruz. QNB Finansbank’a ait bir işleyiş içerisinde olan Enpara, 30 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilme imkanını sağlıyor. Hem kendi müşterileri, hem de müşterisi olmak isteyenlere sunduğu bu kampanya dahilinde ise tahsis ücreti talep etmemektedir.

CEPTETEB: Kredi tahsis ücreti istemeyen bir diğer finansal kuruluş ise TEB olmaktadır. CEPTETEB ürünleri arasında yer alan bu krediden en fazla 30 bin TL’ye kadar başvuruda bulunabilmektesiniz. Kolay kredi kapsamında online olarak yapılacak olan başvurular herkes için geçerliliğini korumaktadır.

QNB Finansbank: Enpara dışında kendi bünyesinde de kolay kredi başvurusu imkanını sağlayan QNB Finansbank, bu doğrultuda online işlemlerden 30 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilme olanağını tanıyor. Sadece kendi müşterilerine yönelik sunduğu bu hizmet doğrultusunda kredi tahsis ücreti olarak binde 5’i kadar talep edilmektedir.

Diğer Online Kredi Başvurularına Yönelik Maksimum Kredi Tutarları ve Özellikleri

Banka

 

Maksimum Kredi Tutarı

 

Tahsis Ücreti*

 

Sigorta Şubeye Gitmeden Kredi
VakıfBank 30.000 TL Binde 5 Kadar VAR Mevcut Müşteriler
Garanti Bankası 25.000 TL Binde 5 Kadar VAR Mevcut Müşteriler
Türkiye İş Bankası 25.000 TL Binde 5 Kadar VAR Mevcut Müşteriler
Yapı Kredi 25.000 TL Binde 5 Kadar VAR Mevcut Müşteriler
Akbank 20.000 TL Binde 5 Kadar VAR Mevcut Müşteriler

 

Bankalara Ait Kredi Faizlerini Nasıl Öğrenebilirim?

Böyle bir merak içerisindeyseniz gerçekten tutumlu ve dikkatli bir tüketici olduğunuzun farkına varmalısınız. Zira birçok tüketici sadece “krediyi alabileyim, gerisini boş ver” mantığı ile hareket ettiğinden ötürü ödenemeyen borçlarla boğuşmaktadır. Buna yönelik birçok bilinçli tüketici kullanacakları krediye yönelik öncelikli olarak kredi faiz durumlarını incelemektedirler. Faizler bazı bankalarda tutara yönelik değişiklik gösterebildiği gibi, ayrıca ve genellikle de vadelerin artmasıyla değişkenlik gösteren bir faktöre sahiptirler. Bu nedenle bankaları bu şekilde ayırarak analizler yapmanız daha doğru bir karar olacaktır. Yakın zaman içerisinde bankaların sundukları kredilere yönelik güncel faiz oranlarını en doğru şekilde sizlere sitemiz üzerinden detaylı bir şekilde sunacağız.

Eğer sabırsızlıkla arayışınıza devam etmek istiyorsanız, bunun için 20’den fazla bankanın faaliyette olduğu ülkemizdeki finansal kuruluşların web sitelerine erişim sağlayarak ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi gibi birçok farklı kredili ürün üzerine yer alan faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Ek olarak bu bankalar ile anlaşmalı olan kaynak sitelerden de faiz oranlarını öğrenebilmek mümkün olmaktadır.

Kolay Kredi Alabilmek için Kredi Notumun En Az Kaç Olması Gerekmektedir?

İş sadece kolay yoldan kredi başvurusu yapmak ile sınırlı değil, bu krediyi alabilmek için ise mutlaka kredi notunuzun iyi bir seviyede olması gerekmektedir. Kredi notu hayatımızın her evresinde bize gerekli olan bir durum halini almış bulunmakta. Öyle ki, kredi notları sadece bankalara yönelik geçmiş hareketlerinizden doğan aksamları değil, aynı zamanda GSM, doğalgaz, su, elektrik ve daha birçok farklı fatura ödemeleri gibi faktörlerden de etkilenen sistemdir. Bu kapsamda kolay kredi alabilmeniz için kredi notunuzun en az 1500 olması gerekmektedir. Bu rakamın altında bulunan kredi notlarının bankalar tarafından riskli gruplar içerisinde görülmektedir. Ek olarak aşağıdaki tablodan kredi notunuzun risk haritasını da gözlemleyebilirsiniz.

Kredi Notu Aralığı

 

Risk Grubu

 

Kredi Kullanma İhtimali
1-699 En Riskli Çok Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

 

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangisi?

Yazımızın üst bölümlerinde de sunduğumuz online kredi akışını sağlayan bankaların bir kısmını bu başlık altında da sizlere detaylı bir şekilde sunacağız. Bu bankalara yapılacak olan kredi başvurularının nasıl bir akış halinde işlendiğine dair de net bilgiler vereceğiz.

ENPARA Kolay Kredi Başvurusu

İlk sırada QNB Finansbank iştiraki olan Enpara’dan söz edeceğiz. Dosya masrafı olmaksızın 30 bin TL’ye kadar kredi kullanabilme olanağını sunmaktadır. Şubesiz bankacılığın öncülerinden olan ilgili kuruluş, bu kapsamda 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile tüketicilere hizmet aksamı sunmaktadır. Eğer ENPARA üyesiyseniz direkt olarak online işlemlerden kredi başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer değilseniz, banka çalışanlarından biri sizi evinizde veya işyerinizde randevu alarak ziyaret ediyor ve gerekli imzaları sizden alıyor. Süreç doğrultusunda hiçbir evrak dahi sizden talep edilmemektedir. Değerlendirme süreci tamamen kredi notu risk raporunuza yönelik işlemektedir. Bu kapsamda SGK dökümü gibi gerekli olan belgelerde ENPARA tarafından E-Devlet sisteminde temin ediliyor.

Aktif Bank N Kolay Kredi Başvurusu

Son dönemlerin popüler kredi muhabbet çerçevesi haline gelen N Kolay birçok farklı işlemlerde de ön planda olduğu üzere kolay kredi başvurusu üzerine de popüler olmaktadır. 30 bin TL’ye kadar kredi kullanımına müsaade eden ilgili kuruluş, bu kapsamda 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile bu hizmeti müşterilerine sunuyor. Kefil, sigorta masrafları ve diğer komisyon ücretleri dahi olmaksızın sadece binde 5’i kadar tahsis ücreti talep etmektedir. Krediden sadece müşterileri faydalanmaktadır, eğer müşterisi değilseniz tıpkı ENPARA gibi bulunduğunuz yere kurye ile gönderilen belgeler üzerine gerekli imzaları atarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Hiçbir evrak talep etmeyen N Kolay, SGK dökümü ve kredi notu değerlerinizi otomatik olarak E-Devlet üzerinden temin etmektedir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir