Kolay Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

kredi notu kac olmali

Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinin belirli kriterlere sahip olmalarını isterler. Bunlar arasında ilk sırayı kredi notu ortalaması alır. Kredi kullanmak isteyen kişilerin kullanmak istedikleri kredi türü ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekle beraber belirli bir kredi notu ortalamasını tutturması gerekir. Peki, kolay kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır?

En Yüksek Kredi Notu Kaçtır?

Kredi notu puanlaması sıfırdan başlamakta olup Findeks en yüksek kredi notu olarak 1.900 puanı uygulamaktadır. Puan skalasında en yüksek nota ne kadar yakın olursanız başvuruda bulunduğunuz kredi tutarları için onay almanız da o kadar kolay olacaktır. Bu nedenle kredi notunu yükseltmek ve yüksek seviyede tutmak için mutlaka bankalar üzerinden yapılan tüm ödemelerin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Ödeme düzeninde yaşanan aksaklıklar düşük kredi notu ortalamasının ilk nedenleri arasında yer alır.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları en az az riskli kredi notu grubunda yer almalıdır. Yani kredi notu 900 puan ve üzerinde olan kişiler bazı şartları taşımaları durumunda kredi çekebilmektedir. Ancak kolay kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi notu 1.500 puan seviyesinde olmalıdır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Bazı bankalar diğer bankalara oranla düşük kredi notu ortalamasına sahip olan müşterilerinin gerçekleştirdiği kredi başvurularını da onaylayabilmektedir. Çok yüksek miktarda kredi kullandıran bankalar rekabete kapalı olduğu için zor kredi verirken kredi kullandırma miktarı düşük olan ve yeni hizmet vermeye başlayan bankalarda ise daha fazla kişiye ulaşmak adına düşük kredi notu olan kişilere de kredi onayı verilebilmektedir.

Burada önemli olan kişinin kredi notuna orantılı olan bir kredi tutarı için başvuruda bulunması ve kullanacağı kredi tutarının aylık ödemesini rahatlıkla karşılayabilecek aylık gelir sunmasıdır. Bu sayede düşük kredi notu ortalaması olan kişilere de kredi kullanma imkânı sunulmuş olur. Dikkat edilmesi gereken nokta kredi notu düşük olan kişilerin yüksek tutarlı krediler için başvuruda bulunmaması ya da bu tip limitler için ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmeleridir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir