KOBİGEL Kobi Gelişim Kredisi

KOBİGEL Kobi Gelişim Kredisi

KOBİGEL Kobi gelişim kredisi KOSGEB tarafından alt ve orta düzey işletmelere sunulan bir olanaktır. İşletmenizin geliştirdiği projeye dair ihtiyaç duyduğunuz maddi desteği KOSGEB kredisi ile sağlayabilirsiniz. KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı kapsamında geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak iki farklı işletme desteği sunulmaktadır.

KOBİGEL Kobi gelişim kredisi şartları eğer Kobi ve sunulan proje ile uyumluluk gösteriyorsa bu durumda kurul tarafından onay verilerek bu desteğin Kobi sahibine iletilmesi sağlanır. Elbette ki bu desteğin devlet tarafından belirlenmiş yapım ve maddi sınırları bulunmaktadır. Bu sınırlar dahilinde projenizin ihtiyaç duyduğu oran belirlenir ve o doğrultuda onay verilir.

KOBİGEL Kobi Gelişim Kredisi Kimlere Ver

KOBİGEL Kobi Gelişim Kredisi onay alan projeler dahilinde projenin odağı belli olmalıdır. Yani kurul tarafından onay verilmeyen konulara odaklanan projeler ret kararı alır ve KOSGEB kredi olanaklarından yararlanamaz. Bu kredinin onamadığı konular: personel yardımı, mülk alımı, taşıt ve araç alımı olarak sıralanabilir.

kredihocası-kobigel-kredi-başvurusu

kredihocası-kobigel-kredi-başvurusu

KOBİGEL Kobi Gelişim Kredisi Nasıl Alınır?

KOBİGEL Kobi gelişim kredisi başvuru işlemleri KOSGEB mercileri aracılığıyla yapılmaktadır. KOSGEB platformuna kaydınızı gerçekleştirdikten sonra Kobi destek kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

kredihocası-kobigel-kredi

Gelecek bilgilendirme mesajları sonrasında belirtilen adımları uygulayarak projenizi kurula sunmanız gerekmektedir. KOSGEB desteği bu kurulun verdiği onay sonrasında belli olmakla birlikte bu kurulun verdiği karar değiştirilememektedir. Bu kurul şayet size onay verir ve kredi almaya hak kazandığınızı onarsa onay tarihi proje başlangıç tarihi olarak kabul edilir ve taahhütname bünyesinde evraka bu bilgiler işlenir. KOSGEB proje süresi maksimum 36 minimum 6 ay süresince olmalıdır. Geri ödemesiz devlet desteği adı altında sunulan ödenek maksimum 300.000 liradır. Geri ödemeli faizsiz devlet desteği ise maksimum 700.000 liradır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir