Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

kara listede olanlara kredi kartı alabilir mi

Kredi ya da kredi kartı borçlarının düzgün bir şekilde zamanında ödenmemesi ve 90 günlük yasal sınırında aşılması sebebiyle, kişiler kara listeye düşmekte ve bu süreçten sonra kredi ya da kredi kartı alma ihtimalleri zayıflamaktadır. Bankalardan kredi ve kredi kartı kullanan insanların yaklaşık yüzde 40’lık önemli bir bölümü, belirli zaman dilimleri içerisinde kara listeye düşmektedir. Bu oranın yüksek olması, bankaların bazı kriterlere göre kredi hizmeti verebilmesinde esnek davranmalarına neden olmaktadır. Yazımızın devamında Kara listedekilere kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler yer almaktadır.

Kara listedekilere kredi kartı veren bankalar hangileri? Sorusunu sıklıkla soran insanların talepleri üzerine, bu yazıyı hazırlamış bulunuyoruz.  İşte Kara listedekilere kredi kartı veren bankalar hakkında detaylı bilgiler.

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Geçmiş yıllarda hiçbir şekilde kredi sicili bozuk olanlara kredi ya da kredi kartı verilmezken, kara listeye düşen kişi sayısının çokluğu nedeniyle, Kara listedekilere kredi kartı veren bankalar biraz daha esnek davranmaya başlamıştır. Her ne kadar esnek davranıyor olsalar da, kırmızı kalem yedikten sonra kredi veya kredi kartı alabilmek, zannedildiği kadar kolay bir durum değildir.

Belirli şartları yerine getiren kimseler, zorda olsa bu imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara Listede Olanlar Kredi Kartı Alabilirler Mi?

Banka sicilinin bozuk olması halinde, ayrımsız tüm bankaların izledikleri yol ve değerlendirmeleri hemen hemen aynı olmaktadır. Sicilin bozuk olup kara listeye düşmek kredi çekmek için bazı şartların yerine getirilmesi ile engel olmaktan çıkarken, bu durum maalesef kredi kartı almak isteyenler için fazla geçerli değildir.

İpotek gösterme karşılığında sicili bozuk olanlar kredi çekebilirken, kredi kartı almaları maalesef söz konusu olmamaktadır. Bunun en önemli nedeni ise, kredi de ortada verilmiş bir para varken, kredi kartı verildiğinde henüz müşterinin harcamadığı para, yani borcunun olmadığı bir durum söz konusudur. Bu nedenle Kara listedekilere kredi kartı veren bankalar diye bir şey söz konusu olmamaktadır. Kefil ve ipotek yoluyla, sadece kredi alabilmek mümkündür.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar
İcralık Olana Kredi Veren Bankalar
Avukatlık İcralık Memura Kredi Veren Bankalar

Kara Listeye Girdiğiniz Para Tutarı Önemlidir

Kredi kartı alabilmeniz için, kara listeye girdiğiniz tutarda önemlidir. Bu yüzden orta ölçekli borçlar yüzünden kara listeye giren kişiler için, biraz daha kolaylık tanınmaktadır. Örneğin çok düşük limitli kredi kartı taleplerinizde, Kara listedekilere kredi kartı veren bankalar bulma ihtimaliniz biraz daha vardır. Her ne kadar zorda olsa, kimi bankalar çok düşük limitler ile kredi kartı tahsis edebilmektedir.

Kara Listeye Neden Düşülür?

Kara listeye düşme sebepleri, bankalara olan borçlarınızın düzenli bir şekilde ve hatta hiç ödenmemesidir. Kredi taksitinin 90 gün gecikmesi, kara listeye düşmeniz için bir sebeptir. Bunun yanı sıra kredi kartınızın en az asgari tutarının dahi sıklıkla ödenmemesi, kara listeye düşmek için önemli bir sebeptir.

Kara listeye düştükten sonra, bundan kurtulmak tüm borçlarınızı ödeseniz dahi oldukça zor olup, borçlarınız bittikten sonra bile 5 yıllık bir sürenin geçmesini beklemeniz gerekmektedir. Bu süre sonunda bile, kredi notunuzun da en düşük seviyelerde başlayacağını unutmayın.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir