İşsizlere, Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

işsizlere kredi veren bankalar

 Önceden var ya bunların yiyecek ekmeği yoktu, şimdi paranın anasını ağlatıyorlar.’ Ülkemizde iki işsiz erkeğin iş konuları hakkındaki sohbetinin sonucunda mutlak olarak söylenen bir cümledir. Bu cümle, iş konuları sonucunda, bir işletme açmak için parayı bulamayacaklarını anladıklarında, kişiler direkt olarak etraftaki işletmelere bakarak, yazdığımız cümleyi iç geçirerek sarfederler. Peki bir zamanlar tıpkı sizin gibi işsiz olup, bu kişiler sonradan nasıl olur da aniden bir işletme sahibi olabiliyorlar? Bu kişiler işletme sahibi olabilmek için ana sermayeyi nasıl elde ettiler? İşletme açabilmek için kredi çekmek istersek, nasıl bir yol izlemeliyiz? Gelir belgesiz kredi, İşsiz, çalışmayana kredi veren bankalar hangileridir ve şartları nelerdir? gibi soruları cevaplandıracağız.

İşsizlere, Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

            Bu başlığımızda İşsizlere, Çalışmayanlara Kredi Vermekte kolaylık sağlayan bankaları ele alacağız. Öncelikle bilmeniz gerekir diye düşünerek şunları söylemekte fayda var; Kredi Başvurusunda bulunmadan önce mutlaka bankaların faiz oranlarını iyice araştırın. En uygun faiz oranı hangi bankada var ise, ilk olarak o bankaya Kredi Çekme başvurusunda bulunmanız mantıklıdır. Ayrıca, ticarete atılma amaçlı kredi çekmeyi istediğinizi varsayarak, mutlaka bütün hesaplamalarınızı yaptıktan sonra çekeceğiniz miktarı belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Bütün hesaplamalara ek olarak, bir miktar da görünmeyen giderler mantığını kullanarak fazladan çekmeniz de fayda var.

Örnek Hesaplama

Örneğin; işletmenizi açmak için bütün masraflar 10.000 TL tutarında ise, 12.000 TL çekmenizde fayda var. Fazladan çektiğiniz 2.000 TL görünmeyen giderler mantığı ile çekerseniz, iş yerinizi açmada size psikolojik bir kolaylık sağlayacaktır. Bir diğer tavsiyemiz ise şudur; asil ve asıl başarıya odaklanın. Bu cümleden kastımız, ticarete atılma hayatınıza direkt olarak oldukça yüksek miktarlarda para basarak başlamayın. Bu da, az önce bahsettiğimiz ölüm-kalım kararına benzer. Örneğin; direkt olarak 50.000 TL ve üstü gibi yüksek miktarda paralar ile ticarete atılırsanız, bu sizde ciddi bir psikolojik baskı yaratabilir. İş tutarsa süper olur, tutmazsa hepten batarız mantığı, bahsettiğimiz ölüm-kalım kararıdır. Söylediğimiz, asil ve asıl başarıya odaklanın cümlesini şu noktada açmakta fayda var, asıl ve asil başarı, elinizdeki küçücük şeyleri, devasa şeylere çevirmektir. Bir taraftan 10.000 TL’yi 50.000 TL’ye çeviren kişi varken, diğer tarafta 50.000 TL’yi 120.000 TL’ye çeviren insan var. Bu ikisi arasında hangisi aslolan başarıyı yakaladı diye soracak olursanız, kesinlikle ilki deriz. Bu sebeple makul miktarlar ile başlamanızı, naçizane tavsiyemizde bulunarak, İşsizlere Kredi Vermede kolaylık sağlayan bankalara geçelim;

 

İşsizlere, Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar, Gelir Bekgesiz Kredi

İşsizlere, Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar, Gelir Belgesiz Kredi

1- AkBank: Bu bankaların başını Akbank çekmektedir. İlk olarak Direkt Kredi uygulaması ile kredi çekebilmenin kolaylığını arttıran AkBank, 50.000 TL’ye varan kredi verebilmektedir. Önce uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra uygulamadan AkBank Direkt bölümünden başvurunuzu yaparak kredi çekebilirsiniz. AkBank’ın son zamanlarda çıkardığı Telefonunu Salla Ne Kadar Çekebileceğini Öğren uygulamasından da kredi çekebilirsiniz. Bunun için de önce AkBank Direkt uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir.

2- N Kolay: Günümüzde popülerliği artan internet bankacılığı ile şubesi olmayıp, internet üzerrinden bankacılık yapan programlar bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de N Kolay’dır. Sitesine girdiğinizde göze çarpacak şekilde yazılan ‘Kredi Notunuzu Dert Etmeyin- Şubeye Gitmeyin Biz Size Gelelim- Paranız Anında Hesabınızda’ yazılardan da anlaşılacağı üzere gayet kolay kredi veren bankalardan biridir.

3- Ziraat Bankası: Çalışmayanlara Kredi diyerek, bu konudaki desteğini gözler önüne seren bankadır. 25.000 TL’ye varan miktarlarda kredi veren Ziraat Bankası’na başvuru yapabilirsiniz.

4- CEPTETEB: Türkiye Ekonomi Bankası’nın cep uygulamasıdır. Uygulamadan kredi başvurusunda bulnabilirsiniz. Kredi verme konusunda kolaylık sağlayan banka olmakla beraber, 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilmeniz mümkün.

5- EnPara: Finans Bankası’nın Cep Uygulamasıdır. Buradan kredi çekebilmeniz oldukça kolaydır. İşsiz, Çalışmayanlara Kredi Vermekte kolaylık sağlayan bankalardandır. 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilmeniz mümkündür.

6- İNG Bank: Bu bankadan da 50.000 TL’ye kadar kredi çekebilmeniz mümkündür.

Saydığımız bankalara ek olarak ODEA Bank, VakıfBank, Deniz Bank, Halk Bankası, İş Bankası ve Garanti Bankası’nı da sayabiliriz. Kredi Faiz oranı düşük bankalara başvurmanız sizin için daha mantıklıdır. Bankaların resmi internet sitelerine girdiğinizde karşınıza Kefil Yok – Gelir Belgesi Yok – Anında Kredi gibi göze çarpan yazılar epey çıkacaktır. Bu deyim yerindeyse bağıra çağıra sizi kredi çekmeye çağıran bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Çalışmayan, İşsizler Kredi Kartı Alabilir Mi?

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Şimdi bankaların ilk olarak baktıkları kriter olan, Kredi Notunu açıklamamız gerekiyor;

Kredi Notu Nedir?

            Kredi Notu, yaşamınızda daha önce çekmiş olduğunuz kredilerin veya kullandığınız kredi kartlarının geri ödemesinde sıkıntı yaşayıp, yaşamadığınıza denir. Geri ödemenizde sıkıntı yaşamış iseniz, Kredi Notunuz düşük olur. Geri ödemede sıkıntı yaşamamışsanız Kredi Notunuz yüksek olur. Kredi Notu sistemi her bankada mevcuttur. Yani x bankadan çekmiş olduğunuz kredinin geri ödemesinde sıkıntı yaşamış veya yaşamamışsanız, y bankasında da bu görünür.

  1. a) Kredi Notunun Yüksek Olması Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

            Kredi notunuz yüksek ise kredi başvurunuzun kabul edilme olasılığı yüksek olur. Örneğin arkadaşınız Ahmet, geçmiş bir zamanda bir diğer arkadaşınız Mehmet’ten borç almış ve bunu geri ödemede borcuna sadık kalmış ise, dolayısıyla sizin de Ahmet arkadaşınıza bu konuda bir ön güveniniz olur. Sonra Ahmet arkadaşınız bu kez gelip sizden borç istediğinde, ona karşı bir ön güveniniz olduğu için borç vermeniz daha kolay olur sizin için. Bankaların kredi başvurularınızda ilk olarak baktıkları Kredi Notu yüksekliği bu sebepledir.

  1. b) Kredi Notunun Düşük Olması Nasıl Bir Dezavantaj Sağlar?

            Kredi Notunuzun düşük ise, kredi başvurunuzun kabul edilme olasılığı düşük olur. Yukarıda bahsettiğimiz örneğin tam aksini düşünebilirsiniz. Borcuna sadık olmadığı bilinen birine, sizin borç vermeniz oldukça düşük bir olasılıktır.

Daha önce hiçbir kredi çekmişliğiniz veya kredi kartı kullanmışlığınız yok ise, Kredi Notunuz da yok demektir. Şimdi kredi notu olmayan işsiz, çalışmayan birinin Kredi Başvurusunun kabul edilmesi için bize avantaj sağlayan durumlardan bahsedeceğiz;

Kredi Başvurusunda Kabul Edilmesi Açısından Avantajlı Durumlar

            Bunların en başında Kredi Notu vardır. Kredi Notunun yanı sıra bize avantaj sağlayan diğer hususlar ise şunlardır;

  1. a) Kefil Göstererek Kredi Çekme: Kredi Notunuz düşük olsa bile, bu yöntem ile kredi çekme imkanınız vardır. Kefil Göstererek Kredi Başvurusunda bulunmanız sebebi ile, göstermiş olduğunuz kefilin, Kredi Notu yüksek olmalı şartı vardır. Bizim açımızdan baktığımızda oldukça sinir edici bir durum olsa da, açık konuşmamız gerekirse, bankalar açısından oldukça mantıklıdır. Örneğin; arkadaşınız Ahmet, daha önce insanlardan almış olduğu hiçbir borcuna sadık olmadığını varsayalım. Bu durumda siz birinden borç isterken, ‘ben ödemezsem, arkadaşım Ahmet kefilimdir.’ demeniz ne kadar mantıklı olur? Bu örnek ile bankaların ne kadar mantıklı bir tutumda olduklarını anlayabiliriz.
  2. b) İpotek Göstererek Kredi Çekme: Bu yöntem ile kredi çekmeniz kolaydır fakat kesinlikle bunu kimseye tavsiye etmiyoruz. Hiçbir zaman ölüm-kalım kararları vermemeniz, mantıklı olandır. Tek mal varlığınız olan evinizi ipotek ederek yüksek miktarda kredi çekebilirsiniz fakat, olası bir ödeyememe durumunda adeta herşey kötü olacaktır sizin iç Bu durumlara ölüm-kalım kararları deniliyor. Çekeceğiniz kredi ile kazanacağınız yüksek ihtimal olsa bile, bunu tasvip etmiyoruz. Her insanın aldığı kararlarda daima, güvenebileceği bir dayanağı olmalıdır, diyerek bir diğer avantajlı duruma geçiyoruz.
  3. c) Ek Gelir İle Kredi Çekme: Kiraya vermiş olduğunuz ev, arsa, dükkan (herhangi bir taşınmaz mülkiyet) gibi mekan veya mekanlarınız var ise, bunları başvuru yaptığınız bankaya bildirerek kredi başvurunuzun kabul edilme olasılığını arttırabilirsiniz.
  4. d) Bankalardaki Birikiminiz: Herhangi bir bankada birikiminiz var ise, bunları başvuru yaptığınız bankaya bildirerek Kredi Başvurunuzun kabul edilme olasılığını arttırabilirsiniz.

 

Makalemiz de Gelir belgesiz kredi, İşsiz, çalışmayana kredi veren bankalar hangileridir ve şartları nelerdir? gibi soruları cevapladık. Aklınıza takılan her soru için lütfen yorum bırakınız.                      

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir