İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

işsiz ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri

‘İş yeri açmak istiyorum ama para nereden bulabilirim’ sorusunu her işsiz ev hanımı kadın kendine sorarak kara kara düşünmüştür. Türkiye’deki her işsiz ev hanımı ayakları üzerinde durabilecek miktarda gelir getiren bir iş yeri sahibi olmayı hedefler. Bunun sebebi, Türk kadınının güçlü ve azimli olmasıdır. Genel olarak Türkiye’de hiçbir insan, ekonomik açıdan birilerine bağlı olmayı sevmez. Gittiğimiz lokanta ve restaurantlarda çatalların yağlı gelmesini göz önüne alırsak, bu işleri kadınlara bırakmamız gerektiği düşüncesi beynimize saplıyor. Peki hiç sermayesi ve işsiz ev hanımı nasıl para bulabilir? Yazımızda bu konuda bilmeniz gerekenleri ve hangi bankaların size kolaylıklar sağlayacağını yazacağız.
Bankalar işsiz veya geliri olmayıp Kredi talebinde bulunanların öncelik olarak Kredi Notu’na bakarlar. İlk başlığımızda Kredi Notu’nun ne olduğunu izah edeceğiz.

Kredi Notu Nedir?

            Kredi Notu; Kişilerin yaşamlarında daha önce banka veya resmi kurumlardan çekmiş oldukları faizli kredileri ödemesindeki başarı veya başarısızlıktır. Şayet geri ödemedeki taksitlerde hiçbir sıkıntı yaşamamış iseniz, Kredi Notunuz Yüksektir. Geri ödemedeki taksitlerde sıkıntılar yaşamış ve mahkemelik olmuş iseniz, Kredi Notunuz Düşüktür. Kredi Notu sistemi her bankada mevcuttur. X bankasında çekmiş olduğunuz kredinizin ödemesinde sıkıntı yaşayıp, yaşamadığınızı Z bankası da görebiliyor. Sadece kredi taksitleri değil, Kredi Kartı kullanmış ve bu ödemeleri düzenli bir şekilde yapmışsanız Kredi Notunuz yüksek olur.

Kredi Notu Düşük veya Yüksek Olması Neyi Değiştirir?

            Kredi Notu düşük olan İşsiz Ev Hanımı maksimum 3.000-5.000 TL arası kredi çekebiliyorken, Kredi Notu yüksek olan bir İşsiz Ev Hanımı ise 15.000-20.000 TL arası kredi çekebilir. Son dönemlerde kredisini ödemeyen kişi sayısının bir hayli arttığı gerçeğini göz önüne alırsak,  bankaların bu politikası oldukça mantıklıdır hakir görmemek gerekir. Daha önce birinden borç alıp ödememiş veya ödemede alacaklıya daima sıkıntı yaşatan birine kimse güvenip borç vermek istemez.

işsiz ev hanımlarına kredi veren bankalar

işsiz ev hanımlarına kredi veren bankalar

İşsiz Ev Hanımı Kredi Başvurusunda Avantajlı Durumlar

            Kredi notunun ne demek olduğundan bahsettik. Bankalar kredi verirken sadece Kredi Notu kriterine bakmaz. Alt başlık olarak sıralayacağımız durumlar sizde var ise, kredi başvurunuzun kabul edilme olasılığı yüksektir. Siz hiç kredi çekmemiş veya kredi kartı kullanmamış olanlardansanız, sizde avantajlı durumlar şunlardır;

  1. a) Ek Gelir: İşsizsiniz fakat kiraya vermiş olduğunuz taşınmaz mülk veya mülkleriniz var. Bu durumu bankaya bildirirseniz size avantaj sağlayacaktır.
    b) İpotek: Pek tavsiye etmeyeceğimiz bir seçenek olsa bile yine de bilgi mahiyetinde size aktarmak da fayda var. Tapusu adınıza kayıtlı taşınmaz mülk veya mülkiyetlerinizi ipotek ederek yüksek miktarda Kredi çekebilmenizde size avantaj sağlar.
    c) Bankalardaki Birikiminiz: Herhangi bir bankada biriktirmiş olduğunuz paranız varsa, bu para size birnevi kefil gibi kabul edilebilir. Bunu bankaya bildirmeniz size avantaj sağlar.
    d) Kefil: Yukarıda hiçbir kritere sahip olmadığınızı ve hatta kredi notunuzun da düşük olduğunu ve yine de sizin kredi çekmeye çok ihtiyacınız olduğunu varsayalım. Bu durumda size kefil olabilecek bir arkadaşınızı bulursanız kredi çekmeniz oldukça kolay olur. Bu yöntemdeki şartlar; kefil olacak kişinin, yukarıda saydığımız kriterlere sahip olması gerekmektedir. Kefiliniz olacak kişi, devlet çalışanı ise kredi çekmeniz çok daha kolay olacaktır.

İşsiz Ev Hanımları Kredi Kartı Veren Bankalar Yazımızı İnceleyebilirsiniz.

Hangi Bankalar İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

            Yukarıda yazmış olduğumuz kriterler size avantaj sağlar. Bu kriterleri bir kenara bırakıp, İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Vermede Kolaylık Sağlayan Bankaları ele almamızda fayda var. Bu bankalar şunlardır;

1- FinansBank: Finans Bank’ın dijital uygulaması olan Enpara uygulamasından kolaylıkla 5000 TL kredi çekmeniz mümkün. Enpara uygulaması şubesi olmayıp internet bankacılığı yaptığı için tüm kredi başvuruları internet üzerinden yapılıyor. FinansBank İşsiz Ev Hanımlarına kredi veren banka olarak bilindiğini göz önüne alırsak, buradan kredi talebinizin onaylanması olasılığının yüksek olduğunu görebiliriz.

2- TEB (Türkiye Ekonomi Bankası): TEB’in dijital uygulaması olan CEPTETEB uygulamasından kredi talebinde bulunabilirsiniz. TEB da İşsiz Ev Hanımlarına Kredi vermede kolaylık sağlayan bankalardandır. TEB’den 1.000-15.000 TL arası kredi çekmeniz mümkün.

3- İşBankası: İş bankası Anında Kredi hizmeti sayesinde dikkatleri üzerine çekmiş bir bankadır. Bu uygulama ile ülkemizde kredi çekme kolaylılığı başlatılmış denebilir. İş Bankası da İşsiz Ev Hanımlarını önemseyen bankalardan biridir.

4- Garanti Bankası: Bir dönem 5.000 TL krediye 5.100 TL, 10.000 TL krediye 10.200 TL gibi faiz isteyip dikkatleri üzerine çeken Garanti Bankası da Ev Hanımlarına Kolay Kredi veren bankalardan.

Önceliğiniz bu bankalar olabilmesi ile birlikte bunların yanına İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesine Ziraat, Deniz, Vakıf bankalarını da ekleyebiliriz. Bütün bu bilgilerin yanı sıra, dip not olarak ekleyeceğimiz diğer bir konu da şudur; ağaçlara, duvarlara veya yerlere asılan ‘Herkese Kredi Verilir’ gibi yazılara itibar etmeyiniz. Faizli parayı yasal olarak yalnızca devletin onay verdiği kurum ve kuruluşlar yapabilir. Yani faizli parayı bir insan veremez! Devletin onayını alan kurum ve kuruluşlar verebilir. Faizli parayı bir insan veriyorsa, kanunda adı ‘Tefecilik’ diye geçen suçu işliyor demektir.

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir