İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Artık bütün işlemlerimizi ve alışverişlerimizi elektronik ortamdan yapabiliyor olmamız hayatımızı bir hayli kolaylaştırmış görünüyor. Artık neredeyse nakit para taşımamıza bile gerek duymadığımız bu postmodernizm çağımızda Kredi Kartları vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Nakit para kullanımının önüne geçen Kredi kartına herkes sahip olmak ister. Peki doğru kullanıldığı takdirde gayet mantıklı olan bu alışveriş kartları sadece sabit işi olan insanlar mı alabiliyor? İşsiz bir ev hanımı Kredi kartı sahibi olamaz mı? Bu yazımızda işsiz ev hanımlarının nasıl kredi kartı sahip olabileceklerini ve işsiz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ı yazacağız.

İşsiz Ev Hanımlarına Ek Kredi kartı Yöntemi (Ek Bilgi)

            Bu yöntem İşsiz Ev Hanımlarının Kredi kartı sahip olmasındaki en kolay yöntemdir. İhtiyacınız olan tek şey; kredi kartı sahibi olup, sizi iyi tanıyan veya samimi olduğunuz bir insandır. Halihazırda kredi kartına sahip olan arkadaşınıza durumunuzu anlattıktan sonra herşey oldukça basittir. Arkadaşınız anlaşmalı olduğu bankanın Mobil Uygulamasına girerek Ek Kredi kartı başvurusu yapabilir. Bu kartın asıl sahibi arkadaşınızdır fakat tüm kullanım hakları sizdedir. Kredi kartı limiti arkadaşınızın daha önce ödemekte sıkıntı yaşamamış olmasına bağlıdır. Şayet herhanhi bir sıkıntı yaşamamış ise, yüksek limitli bir karta sahip olabilirsiniz.

işsiz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

işsiz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi kartı Veren Bankalar

            Ev hanımı iseniz ve çalışmıyorsanız öncelikle şunu belirtelim, Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankaya bizzat gidip başvuru yaparak Kredi kartı sahibi olma olasılığınnız daha yüksektir. Çünkü, banka çalışanı size Kredi kartı vermek için elindeki tüm imkanları kullanacaktır. Bunun yanı sıra bankaların resmi sitelerinden de bireysel başvurunuzu yapabilirsiniz. Kimi bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermeyi ‘eşinin gelirine veya adına kayıtlı taşınmaz mülkiyet’ şartlarına bağlı olarak verebiliyor. Biz yazımızda bunları istemeyen bankaları ele alacağız;

1- İş Bankası: Ülkemizin en köklü bankalarından olan iş bankası, İşsiz Ev Hanımlarına Kredi kartı veren ilk bankalardandır. Yukarıda belirttiğimiz gibi bizzat gidip yüzyüze bir iletişim şekli ile başvurmanız olumlu olma şansınızı arttıracaktır. Fakat dilerseniz, internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Limiti 500-1000 TL arası değişkenlik gösteren Kredi kartını İş Bankasından alabilirsiniz. 127

2- Finans Bank: Ülkemizde ev hanımlarına kredi kartı vermede en pozitif davranan banka olarak biliniyor. Hiç kefil istemeyen Finans Bank’tan gayet kolay bir şekilde Kredi kartına sahip olabilirsiniz. Bileceğiniz üzere Finans Bank da her banka gibi başlangıçta limiti aşağıda tutmuş. Fakat ödemelerinizi zamanında yapmanız ile orantılı bir şekilde limit arttırımı yapabilirsiniz.

3- Garanti Bankası: Bir dönem 5000 TL’ye 5100 TL ödemeli kredi vererek müthiş çıkış yapan Garanti Bankası Ev Hanımlarını unutmayanlardan. Ev Hanımlarına Kredi kartı vermede kolaylık sağlayan bir diğer banka da Garanti Bankasıdır.

4- HSBC, AkBank, DenizBank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) : Bu bankalar da genel olarak ev hanımlarına kredi kartı vermede zorluk çıkarmayan bankalardır. 99

İşsiz Ev Hanımlarının Kredi kartı Politikası Nasıl Olmalı?

            Yukarıda siz saygıdeğer ev hanımlarına nasıl ve nereden Kredi kartına sahip olabileceğinizi izah etmeye çalıştık. Fakat asıl önemli olan bu kredi kartlarını kullanımının nasıl olması gerektiği konusudur diye düşünüyoruz. Bankalar her zaman için sağlam adım atarlar. Bağzı bankaların sizden istediği tapu kayıtları, gelir belgesi vs. gibi evrakları bu sebeple istemektedirler. Olası bir borç ödememe durumunda açacakları davada bir şekilde paranın geri dönüşümü olabilmesi açısından işi sağlama alma politikası uygularlar. Bu sebeple ödeyemeyeceğiniz basit bir kredi kartı boru için bile başınız çok ağrıyabilir.
İşsiz Ev Hanımlarına tavsiyemiz öncelikle Kredi kartını ne için istediklerini kendilerini sormalarını tavsiye ediyoruz. Örneğin evde incik boncuk işlerine başlamak için Kredi kartı istediğinizi varsayalım. Bu durumda öncelik olarak malzeme alımı hesaplandıktan sonra ihtiyacınız olan kredi kartı limiti hesaplanır. Sizin ihtiyacınız olan malzemeler 450 TL tutarında ise, 5000 TL limitli bir kredi kartı başvurusu oldukça mantıksızdır. Bunun için maksimum 1000 TL limitli kredi kartı başvurusu yapmak yeterlidir.
Sonraki aşama ise işleriniz yolunda gitmesi durumunda kredi kartı limiti arttırma durumudur. Sermayesi 450 TL olan işiniz size aylık 1000 TL kazanç getiriyorsa, malzeme artışı yapabilirsiniz. Bunun için mümkün olduğunca elde ettiğiniz kazançlar ile satın almaya çalışın. İşin acil olduğunu varsayarsak dolayısıyla mecburen limit artımına gitmelisiniz. Bu durumda aniden 7000 TL gibi müthiş bir sıçrayış yapmanıza gerek yoktur. İhtiyaç duyduğunuz malzeme miktarı + Sabit giderlerinizi toplamındaki ortalamayı bularak limitinizi o yönde arttırmanızı tavsiye ediyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadını hakkında söylediği söz ile yazımızı sonlandırıyoruz;
‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.’

           

 

 

           

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir