İşkur’un Ev Hanımlarına Evde Ek İş İmkanları 2019

işkurun evde iş imkanları

işkurun evde iş imkanlarıEv hanımlarının evden çıkmadan çalışarak ek gelir elde edebilecekleri paketleme işi v.b. işleri alarak oturdukları yerden para kazanmaları için, ev hanımlarına destek kapsamında İşkur’un sunduğu bazı iş imkanları var. Aile bütçesine katkıda bulunmak, mutfak masrafını olsun çıkarırken diğer yandan boş vakitlerini etkili bir şekilde değerlendirmek isteyen ev hanımlarına İşkur’un sunduğu iş hizmetlerinin neler olduğunu, nasıl bulabileceğinizi ve çalışma şekli, ödeme alma şekli ile ilgili bilgileri derledik;

İşkur’un Evde İş İmkanları Nelerdir?

İş ve İşçi Bulma Kurumu İŞkur; ev hanımlarına maddi katkı olması, kadınları sosyal hayata katmak ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları desteklemek amacıyla, evden çıkmadan, boş vakitlerini değerlendirerek yapabilecekleri paketleme işleri, çorap işleri, hediyelik eşya işleri gibi küçük el emeği gerektiren ek işler sağlamaktadır.

Ev hanımlarının aile bütçesine katkı sağlamak ve günlük cep harçlıklarını çıkarmak için sürekli olarak ek iş arayışı içerisinde olduğunu ve bu bağlamda, nikah şekeri paketleme, boncuk dizme, tespih dizme, hediyelik eşya paketleme gibi özel şirketlerin sağladığı evde iş imkanlarına başvurduklarını ancak çoğu kez bu gibi firmalardan paralarını alamayarak dolandırıldıkları ya da emeklerinin tamamen boşa gittiğinin bilincinde olan İŞkur, 2019 yılında da kendi bünyesinde sunduğu ek iş imkanları ile, evde oturan hanımların günlük bir kaç saat çalışma sonucunda hatrı sayılır bir yan gelir elde edebileceği ek iş imkanları sunuyor;

Peki İŞkur’un hanımlara yönelik sunduğu evde iş imkanlarından en yaygın olanları hangileri? Gelin hep birlikte bakalım!

 1. Evde Galoş ve Bone Paketlenmesi İşi

Diş hekimi ve muayenahanelerden tutun, anaokullarının girişlerine, hizmet sektöründeki kişilerin insanların evine girerken kullanım alanlarından tutun daha pek çok çeşit alanda kullanılan mavi renkli plastik galoşlar iç içe geçirilerek poşetlenerek satılmakta ancak tabi ki bu şekilde üretilmemektedir. Kuaförlerden spa salonlarına yine pek çok alanda kullanılan plastik boneler için de aynı şeyin geçerli olduğu düşünülecek olursa, aynı şekilde bone paketleme işi de el oyalayan ancak firmalar için gerekli, manuel olarak gerçekleştirildiği için ev hanımlarına ek iş olarak verecek yaptırılan ve hem hanımların hem de firmanın kazanmasını sağlayan bir kazan-kazan durumudur. İŞkur firmasının ilgili sitesinde, evde galoş ve bone paketleme ile ilgili pek çok iş ilanına denk gelebilir, bu işten de ek gelir elde edebilirsiniz.

 1. Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi
 2. Sabun Kutulama
 3. Kulak Çubuğu Paketleme
 4. Poşet Katlama İşi
 5. Evde Cetvel seti Paketleme İŞi
 6. Evde Küpe Arkası PAketleme İşi
 7. Takma Tırnak Paketleme İşi
 8. Bitki Çayı Paketleme İşi
 9. Ceviziçi Paketleme İşi
 10. Mandalın Montajlanması ve Paketlenmesi İşi
 11. Tel Toka Paketleme
 12. Evde Gömlek Yakasının Dikilmesi İşi şeklindedir.
 13. Peçete Halkası Yapma İşi

Yukarıda ifade ettiğimiz bu işlerin hemen hemen hepsi oldukça pratik ve kolaydır. Herksin yapabileceği bu işleri biraz daha açalım.

İŞkur’un Ek İş Fırsatlarına Nasıl Ulaşabilir, Nasıl iş Alabilirim?

İşkur’un iş ilanları sayfasından, ev hanımları için uygun, evden çıkmadan hem ev işlerini ve günlük işlerini görüp, hem çocuğuna bakıp, hatta televizyona bakarken bile yapabileceği ve elde ettiği kazanç ile aile bütçesine yan gelir elde etmekte yardımcı olabileceği pek çok iş ilanına denk gelebilirsiniz. Arama sayfasındaki filtrelere gerekli parametreleri girerek, şehrinizde bulunan ve hanımların el atmasına ihtiyaç duyan pek çok firmanın İşkur’a başvurarak aradığı ve bu bağlamda güvenilirliği olan ek iş imkanlarına ulaşabilir, yine aynı site aracılığıyla ya da telefon numarası temin edilmişse, İşkur’un referans olduğu ilgili numaraları arayarak, evde ek iş talebinde bulunabilirsiniz.

İşkur dışında özel firmaların verdiği işlerle vaktinizin tümünü doldurmak ve daha fazla gelir elde etmek için ise evlere iş veren firmalar yazılarına bakabilirsiniz.

İŞkur’un Sunduğu Evde Ek İşler ile Bir Hanım Ne Kadar Para Kazanabilir?

Evde yapabileceğiniz, el emeği göz nuru işler her ne kadar emek ve zaman gerektirse de, gözünüzde çok değerli olan bu işlerden kazanabileceğiniz para ne yazık ki sizi zengin edecek ya da bir aileyi başlı başına tek başına geçindirecek nitelikte değildir. Ek iş talebinde bulunan potansiyel işçinin eğitim seviyesine bakmaksızın, sadece temel becerilere sahip olması gerekliliğini gözeten İŞkur; ilkokul mezunlarına ya da hiç okumamış hanımlara ve hatta engellilere dahi evde yapabilecekleri ek iş imkanları sunduğu için, vasıfsız sayılabilecek işçilerin saatlik çalışma ücretleri üzerinden hesap yaparak ödemeler gerçekleştirir.

İşkur’dan alacağınız ek işlerle ne kadar kazanırım diye soracak olursanız, tam bir rakam söylemek mümkün olmasa da, ortalama günlük 3-4 saatlik bir ek iş karşılığında, aylık 300 ila 600 TL arasında bir ek gelir elde ederek, evden çıkmadan,  mutfak masraflarınızı, belki çocuğunuzun okul harçlığını, öğle yemeği parasını ya da servis ücretini kazanabilirsiniz.

Paramı Kimden Alacağım? Ödemeler Ne Zaman Yapılıyor?

Evde yaptığınız ek işler için ödemelerinizi önden verecek bir firma arıyorsanız hiç aramayın deriz. Ödemeler genelde İşkur’a işçi talebinde bulunan firma tarafından doğrudan çalışan ev hanımına yapıldığı gibi, bazı durumlarda İŞkur’a yapılmakta ve İŞkur, alınan işin tesliminde, işveren kaliteyi ve doğru eksiksiz teslim aldığını onayladıktan sonraki bir kaç iş günü içerisinde, hesabınıza EFT yaparak tamamlayabilir. Banka kullanmıyorsanız, PTT isme para gönderme aracılığıyla para transferi de yapabilir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (6 Kişi puan verdi)
Loading...
10 Comments
 1. 6 Nisan 2019
 2. 7 Nisan 2019
 3. 7 Nisan 2019
 4. 7 Nisan 2019
 5. 8 Nisan 2019
 6. 11 Nisan 2019
 7. 11 Nisan 2019
 8. 11 Nisan 2019
 9. 15 Nisan 2019
 10. 19 Nisan 2019

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir