İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? – Detaylı Bilgiler

Türkiye’de kredi başvurusu üzerine yapılan tercihlerin son dönemlerde daha fazla artışta olduğu görülüyor. Buna yönelik tüketicilerin en doğru bankadan, en uygun krediyi alabilmeleri içinde iyi bir analiz yapması gerekmektedir. Bizlerde hemen her konumuzda yaptığımız araştırmaları bireysel ihtiyaç kredileri üzerinde de sürdürmekteyiz. Bu kapsamda İş Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır üzerine sunacağımız bilgiler ve ek olarak başvuru kanalları hakkında detaylar sunacağız. Kredi başvurusu yapmak isteyenler için en güncel faiz oranlarıyla birlikte sunacağımız bu bilgiler ile birlikte sizlerde ihtiyacınız dahilinde olan krediyi rahatlıkla ve hızlı bir şekilde kullanabileceksiniz. Hemen her bankada olduğu üzere İş Bankası’nda da her ihtiyaca yönelik çeşitli kredi ihtiyaçları bulunuyor. Bu kredi türleri farklı faiz oranları ve paketler dahilinde tüketicilere sunuluyor. Seyahat, eğitim, sağlık, tatil ve daha birçok farklı isteğe bağlı olan bu durumlar tamamen ihtiyaç kredisi adı altında toplanmaktadır.

Türkiye İş Bankası Kredi Başvurusu Hakkında

Yukarıda ihtiyaç kredisine yönelik isteklerin bulunduğunu dile getirmiştik. Bu başvurulara yönelik kanal yolları ve sonuç aşamaları da oldukça önemli olmaktadır. Kredi türleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi de bu kapsamda en çok tercih edilen ve en kısa sürede sonuçlanan türü kapsıyor. Buna yönelik İş Bankası hem kredi başvuru yolları üzerine, hem de kredi başvuru sonuçları üzerine müşterilerine en hızlı ve en iyi sonuçları vermektedir. Ticari amaçlar dışında tüketicilerin talep etmekte olduğu ihtiyaç kredisi birçok farklı sebepten ötürü bankalardan talep edilebilmektedir. Bu istekler arasında hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere seyahat, sağlık, eğitim ve tatil gibi durumlara yönelik olabildiği gibi, aynı zamanda evlilik içinde talep edilen kredileri kapsıyor. Özellikle de evlilik düşüncesi olanlar için yeni bir kredi paketi olan evlilik kredisi de bunlardan biri olmaktadır.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuru kanalları üzerinden yapılacak olan taleplere yönelik en hızlı sonuçlar elde edilebiliyor. 48 aya kadar varan vade seçeneklerini sunan ilgili banka öte yandan esnek ödeme şeklini ortaya koysa da etki gören faiz oranlarıyla kredi olanaklarını tüketicilere en iyi şekilde veriyor. Krediyi çekecek olan kişinin gelirine yönelik ödeme vadelerinin hesaplanması, ortaya sabit faiz oranlarını çıkarmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren diğer tüm bankalar gibi, Türkiye İş Bankası da en fazla 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu kabul etmektedir.

Türkiye İş Bankası Kredi Başvurusu için Gerekli Şartlar ve Belgeler Nelerdir?

Her bankada da olduğu üzere kredi notu buradaki en büyük etki alanını yaratıyor. Öte yandan olmazsa olmaz olan yaş kriteri ve ülke vatandaşlığı da bu konuda büyük bir önem kapsıyor. Kredili ürünler üzerine iyi bir kredi notu skoruna sahip olmanız halinde İş Bankası’ndan kredi kullanabilirsiniz. İlgili banka yapılan başvuru taleplerini değerlendirirken öncelikli olarak başvuruda bulunan tüketicinin kredi notu değerlerini ve banka sicil bilgilerini kontrol ederek hareket etmektedir. Buna yönelik bir izlenim üzerinden yola çıkan banka gerekli belge ve şartların sağlanmasıyla krediyi çıkmaktadır. Bu durumda daha öncesinden bankalarla ödeme konusunda bir sorun yaşadıysanız kredi alma durumunuz tehlikede demektir. İş Bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki olmaktadır.

  • Kişiye ait Türkiye Cumhuriyeti nüfuz cüzdanı,
  • Son 3 ayı kapsayan su, elektrik, doğalgaz, GSM veya telefon faturalarından herhangi birini,
  • Aylık net gelirinizi gösteren, gelir durumunuza dayalı beyan edebileceğiniz imzalı gelir belgesi gerekmektedir.

 Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları Nelerdir?

İş Bankası’ndan kredi çekmek için birden fazla kanal yolu üzerinden taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak şubelerden başlayacağız. Bilinen en eski yöntem olmasıyla birlikte diğer kanal yollarına göre daha fazla vakit kaybı yaratan, fakat birçok kişinin halen tercih etmekte olduğu bir yoldur. Kullanacağınız kredi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabileceğiniz gibi, aynı zamanda yüz yüze bir diyalog halinde başvurunuzu yapabileceksiniz. Bu kapsamda birçok kişi her ne kadar internet ve mobil bankacılık gibi daha hızlı yollar yerine şubeden kredi başvurusu yapma yolunu da tercih ediyor. Şubelerden yapılan kredi başvuruları daha zahmetli ve uzun bir sürece tabii olduğundan ötürü farklı yollarda tercih edilebilmektedir. Buna yönelik sizler için İş Bankası kredi başvuru yolları hangileridir sorusu üzerine detaylı bir şekilde en güncel bilgileri hazırladık.

İş Bankası İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknolojiyi sürekli takip eden İş Bankası bu kapsamda özellikle de internet bankacılığı üzerinden kredi başvurularını en iyi şekilde geliştirmektedir. Tüketiciler daha hızlı ve kolay kredi başvuru yolu olarak bu kanalı seçiyor. Buna yönelik sizlerde daha hızlı kredi başvurusu yapmak istiyorsanız “buraya” tıklayarak ilgili form sayfasına yönlenebilir, gerekli istenilen bilgileri girdikten sonra kredi başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak eğer banka müşterisiyseniz, online işlemlere girerek “Krediler” bölümünden direkt olarak başvuru talebinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İş Bankası SMS Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir diğer hızlı kredi başvurusu yapma seçeneği SMS üzerinden gerçekleşiyor. İş Bankası SMS üzerinden kredi başvurusu taleplerini değerlendirmeye alarak onay verebilmektedir. Buna yönelik yapacağınız işlem telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek “NAKİT boşluk T.C. KİMLİK NUMARANIZ boşluk KREDİ TUTARI boşluk AYLIK NET GELİRİNİZ” ile ilgili istenilen bilgileri girdikten sonra 4402’e SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Banka sistemi sizin GSM numaranıza ön onayınızın alındığına dair kısa mesaj ile bilgilendirme yapmaktadır. Akabinde hızlı bir tarama eşliğinde siciliniz ve kredi notunuz kontrol edilerek kredi almanıza yönelik olumlu veya olumsuz sonuç verilmektedir. SMS ile hızlı kredi başvurusu yaparak ihtiyacınız olan nakit parayı elde edebilirsiniz.

 İş Bankası Mobil Uygulama Üzerinden Kredi Başvurusu

İnternet ve SMS gibi hızlı kredi başvurularının yanı sıra anında kredi başvurusu olanağını sunan mobil uygulama sayesinde de kredi çekebilirsiniz. İş Bankası mobil bankacılık üzerinden kredi başvuru talebinizi gerçekleştirerek ihtiyacınız dahilinde olan nakit parayı talep edebilirsiniz. Bunun için ilgili bankaya ait olan İŞCEP uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek ana menüden başvurular kısmına erişim sağlayıp Hızlı Kredi olanağından faydalanabilirsiniz. Fakat bunun için bankanın müşterisi olmanız şart koşulmaktadır. Ek olarak hem Android, hem de iOS işletim sistemlerine sahip her akıllı telefona bu uygulamayı indirebileceğinizi söylemekte de fayda var.

İş Bankası ATM’lerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüketiciler tarafından bir diğer merak edilen soru ise ATM’lerden kredi başvurusu yapılabiliyor mu üzerinedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinde aktif olarak bulunan İş Bankası ATM’lerinden kredi başvurusu yapabilmek mümkün olmaktadır. Bunun için size en yakın ATM’ye giderek başvuru talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. ATM’lerden kredi başvurusu yapmak illa banka müşterisi olmanız gerekmiyor. Kartsız işlemler için “Kartsız İşlem > Başvurular > Kredi” adımlarını izleyerek kredi başvuru ekranına erişim sağlayabilirsiniz. Eğer ilgili bankaya ait bir banka kartınız var ise bunun için izlenilecek yol ise, “Daha Fazlası > Başvurular > Kredi” adımlarını izleyerek karşınıza çıkacak olan kredi başvuru ekranı üzerinden hızlı kredi talebinde bulunabilirsiniz.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir