İng Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Şartları

ing bank ihtiyac kredisi

Kredi ihtiyacınız varsa, bunu çözmek için bankalara başvurularda bulunmalısınız. Bu başvurulardan biri de İng Bank ihtiyaç kredisi başvurusudur.  Krediye başvuru yaptıktan sonra kayıtlı bilgileriniz kontrol edilecektir. Eğer kayıtlı bilgilerinizde eksik varsa veya değişiklik olması gerekirse sizlere bilgilendirme yapılır. Ve sizleri şubeye davet eder. Şubeye gelirken yüksek ihtimalle gelir belgesini de almanızı talep edecektir.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İnternetten kredi için başvurusunda bulunan kişi bankanın faiz oranlarından da uygun şekilde yararlanabilmektedir. ING Bank düşük ihtiyaç sahiplerine düşük faizli kredi kullandırıyor. Hatta öyle ki ING Bank 15.000₺ limitli kredi imkânı sağlayarak yardımcı olmaktadır. ING Bank’ın bu fırsatından yararlanmak isteyen herkes “Avantajlı İhtiyaç Kredisi” başvurusunda bulunmalıdır. Aylık %1,36 faiz oranı ile kredi alabilirler.

Bu kredinin alınması için faiz oranı 1700 puanın üstünde olmalıdır. Buna dikkat etmek gerekir. Müşteri internetten başvuru yaptıktan kredi ön onayı çıkarsa eğer direkt olarak krediyi almak için banka ile irtibat kurabilir. Faiz oranı kredi limiti belli olmadan belirlenemeyeceği için kişi önce ne kadar kredi alacağını belirtmek zorundadır.

Örneğin;

ING Bank kredi başvurusunda bulunan birisi, 15.000 liralık bir kredi çekmek isterse, kredi notunun 1700 olması gerekmektedir. Aylık faiz oranı %1,36 olarak belirlendiği için faiz oranı 556,28₺’dir. Kredi masrafı 75₺’dir. 15.000 liralık bir kredi ödemesi bittikten sonra 20.029,08₺ olarak geri ödenmiş olacaktır. Faiz oranı ise yıllık 4.954,08₺ olmaktadır.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

ING Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapan biri en az 18 yaşında olmalıdır. Başvurunun olumlu olarak değerlendirilmesi için, ING Bank tarafından koyulan kurallara uygun olarak belirlenmiş olmalıdır.

Daha sonra belirlenen kurallarda bir değişiklik çıkmaz ve her şey uygunsa kredi alınabilir. Bu şartları şu şekilde açıklayabiliriz.

  • Sigortalılık süresi
  • Ödenmemiş borcun olmaması
  • Kredi notu
  • İdari takipte
ing bank ihtiyac kredisi basvuru

ing bank ihtiyac kredisi basvuru

ING Bank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

ING Bank ihtiyaç kredisi için gerekli evrakları sizlere tek tek maddeler halinde açıklayacağım.

T.C. Kimlik Numarası(Türk olmaları durumda pasaport, ehliyet, kimlik fotokopisi, Yabancı ise pasaport ve oturma izni belgesi)

İkametgah belgesi

Maaş bordrosu(Emekli ise emekli kimlik belgesi veya banka hesap cüzdanı, serbest meslek için şirket belgeleri)

ING Bank İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notunuz kredi almaya uygun olmalıdır. Kredi notunuz belirlenen sayıların aşağısında olursa krediniz onaylanmaz. Kredi notları şunlardır:

1700 ve üstü :  Çok İyi

1500 / 1700  :  İyi

700 / 1500  :  Kötü

Kredi notunuzu banka ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.  Bu şekilde ING Bank kredisini almaya hak kazanırsınız. Ve evraklarınız ve başvurunuz  uygunsa kredi almak için bir engeliniz yoktur.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir