2. El Aracın Tamamına Kredi Veren Banka Var Mı?

İhtiyaç ve konut kredilerinin yanı sıra son dönemlerde artan taşıt kredisi taleplerine yönelik bankalar birbirinden cazip kredili ürün kampanyaları düzenlemeye başladı. Öyle ki artık sıfır km taşıt kredisi için kredi veren bankalar, aynı zamanda ikinci el taşıt kredisi üzerine de hizmetler veriyor. Buna yönelik tüketiciler ikinci el aracın tamamına kredi veren bankalar üzerinde de yoğun bir araştırma içerisinde olmaktadırlar. Sıfır KM araçların fiyatları bildiğiniz üzere oldukça yüksek olmakta. Hele de son dönemlerde artan faiz oranları ve benzeri durumlara yönelik bir aracın ilk sahibi olabilmek neredeyse hayal niteliği taşıyor. Buna yönelik ikinci el oto pazarlarını gezen ve buna yönelik maddi açıdan da sıkıntı çeken bireylere bankalardan ikinci el araca kredi imkanları tanınmaya başladı. Bununla birlikte hali hazırda az biraz parası bulunan kişiler üzerini tamamlamak ve araç alabilmek için bankalara müracaat etmektedir.

İkinci El Araç için Kredi Almak

Bankalar artan talepler doğrultusunda sıfır kilometre araçların dışında aynı zamanda ikinci el taşıt kredisi de sunduğunu belirtmiştik. Buna yönelik finansal kuruluşlar ve galeri firmalar arasında oluşan rekabet artışına yönelik bankalar faiz oranlarını düşürmüş, daha uygun kredi olanakları sunmak adına gerek TV reklamları, gerek ise internet reklamları üzerinden ikinci ele yönelik cazip kampanyalar sağladığını belirtmiştir. Bankaların birçoğu girdikleri rekabet sonucunda artık ikinci elin tamamına kredi verebilmektedir. Buna yönelik öncelikli olarak birtakım şartların sağlanması ve akabinde kredi çekilebilinmesine izin verilmektedir.

İkinci El Araç için Kredi Kullanmak Doğru Bir Karar Mı?

Bankalar günümüzde ihtiyaç duyduğumuz birçok konuya yönelik finansal destekler veriyor. Eğitim, sağlık, seyahat, tatil ve daha birçok farklı aksama yönelik aynı zamanda taşıt kredisi gibi birçok farklı kredilere yönelik hizmetler sunuyor. Bu gibi ürünler üzerine taleplerde bulunan kişilerde genellikle yeterli parası olmayan kişilerin olduğu üzerinedir. Bu kapsamda ikinci el aracın tamamını satın alabilecek paranız var ise, tabi ki kredi çekmeme durumu daha makul olacaktır. Zira faiz vermek yerine peşin olarak tek fiyat üzerinden araç sahibi olabilmek her birey için bir artı olacaktır. Fakat hiçbir birikmiş paranız yok ve araç sahibi olmak istiyorsanız bunun yerine tefeci ve benzeri olumsuz şahıslarla muhabbet dahilinde olmak yerine bankalardan kredi kullanmak daha sağlıklı bir karar olacaktır. Zira son dönemlerde düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar belirmeye başladı.

İkinci El Aracın Tamamına Kredi Alabilmek Mümkün Mü?

Çeşitli yöntemlerle bankalardan ikinci el aracın tamamına kredi alabilmek mümkündür. Fakat ekspertiz raporuna yönelik bir durum söz konusu olmasıyla birlikte maalesef bu tür istekler bazen gerçekleşemeyebiliyor. Buna yönelik birtakım galericiler bankaların bu olumsuz durumlarına karşın araç sahibi olmak isteyenlere aracın %100’üne kredi desteği çıkabilmektedir. Tabi ki her bankada da olacağı üzere bu galeri firmalarının da birtakım şartlarını yerine getirmek zorunlu olmaktadır. Bunun dışında ikinci el taşıt kredisi veren bankalar hangileri gibi bir arayış içerisindeyseniz eğer, konumuzu takip ederek bankaların ikinci el taşıt kredisine yönelik faiz oranlarını, verebilecekleri maksimum kredi tutarı ve vade seçeneklerine yönelik bilgiler edinebilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Veren En Uygun 5 Banka

Taşıt kredisi üzerine ürün paketlerini sunan bankalar birbirinden farklı olarak işleyiş göstermektedir. Yani bir bankanın bir diğer banka faiz oranları ve diğer masraf durumları aynı olma zorunluluğunu taşımıyor. Buna yönelik çeşitliliği bol olan bu ürün üzerinden en iyi kararı vermek ise tamamen tüketiciye kalmış bir durum. Her ne kadar bankalar kendi resmi web siteleri üzerinden veya kaynak işbirlikçi siteler üzerinden de tavsiyelerde bulunsa da tüketiciler daha emin kararlar vermek adına araştırmalar yapmaktadır. Bizlerde buna yönelik ikinci el taşıt kredisi veren en iyi 5 banka üzerine bilgiler hazırladık.

Vakıfbank İkinci El Taşıt Kredisi Detayları

Son dönemlerin yükselişe geçen en iyi bankaları arasında yer alan Vakıfbank, kefilsiz olarak ikinci ele yönelik taşıt kredileri sunmaktadır. Detayları kısmında yer alan önemli etkenlerden biri de teminat üzerinedir. İlgili banka teminat için satın alınan araca rehin durumunu koymaktadır. Bu kapsamda kredi ödemeleriniz bittikten hemen sonra aracın üzerindeki rehin durumunu kaldırarak aracı tamamen kendi himayenize alabilirsiniz. Bu kapsamda başlangıç için kredi tutarının %0,5 tutarında bir tahsis ücreti talep edilmektedir. 500 ila 50.000 TL’lik krediler için 48 aya kadar vade seçeneği sunan ilgili bankanın faiz oranı ise %1,26 dolayında olmaktadır. Taşıt değerinin durumuna göre bir kısmını karşılayan Vakıfbank, 100 bin TL için %70, 100 bin TL üzeri için kredi taleplerinde ise sadece aracın %50’sine kadar kredi olanağı vermektedir. Kredinizi farklı taksitlendirme seçenekleri üzerinden de alabilirsiniz.

  • Eşit aylık taksitli ödeme,
  • 3 ay ödemesiz dönemli olarak aylık eşit taksitli ödeme,
  • 3 ay ödemesiz dönemli 3 ayda bir eşit taksitlerle ödeme,
  • 3 ayda bir olmak üzere taksitli ödeme,
  • Son taksit balon ödemeli kredi,
  • Son olarak değişken taksitlerle geri ödemelerinizi yaparak araç kredinizi tamamlayabilirsiniz.

Halkbank İkinci El Taşıt Kredisi Detayları

Devlet destekli banka birbirinden farklı kredili ürün paketleri içerisinde ikinci el taşıt almak isteyenler için yeni bir ürün paketi ekledi. Buna yönelik ikinci el taşıt sahibi olmak isteyen bireylere en uygun kredi koşulları ile sağladığı destek oldukça uygun olmaktadır. Halkbank ikinci el taşıt kredisi kapsamında talepte bulunacağız bu ürün için kefil gerekmiyor. Öte yandan hemen yukarıda bulunan Vakıfbank ikinci el taşıt kredisi için geçerli olan teminat durumu Halkbank kapsamında talep edilmemektedir. Tahsis ücreti olarak bir defalığa mahsus olmak üzere kredi tutarının %0,5’i tutarında bir ücret alınmaktadır. Minimum 3, maksimum 48 ay vade seçeneği arasında bir tercih yapabilirsiniz. Minimum kredi tutarı 500, maksimum ise 70 bin TL’ye kadar kredi olanağından faydalanabilirsiniz. Buna yönelik bankanın ürün için uyguladığı faiz oranı ise %1,31 oranında olmaktadır. İsteğe bağlı olarak ister 48 ay vadeli olarak veya dilerseniz 3 ay ertelemeli ödeme olanağından da faydalanarak bu krediyi kullanabilirsiniz. 100 bin TL değerindeki aracın %70’ine, 100 bin TL üzeri araçlar için ise %50’sine kadar kredi desteği vermektedir.

Türkiye İş Bankası İkinci El Taşıt Kredisi Detayları

Türkiye’nin en köklü ve en eski bankaları arasında gösterilen Türkiye İş Bankası birçok farklı kredili ürünleri kapsamında ikinci el araçlara yönelik kredi olanakları da sunuyor. Buna yönelik en iyi banka araştırması içerisinde olan tüketiciler, ikinci el araç satın alabilmek adına gerekli krediyi bu banka üzerinden de sağlayabilmektedir. Buna yönelik ilgili banka herhangi bir kefil isteminde bulunmazken, sadece araç üzerinde ipotek rehini koydurmaktadır. Tahsis ücreti olarak da bir defalığa mahsus olmak üzere talep edilen kredi tutarının %0,5 oranında bir işlemde bulunmaktadır. En az 1000, en fazla ise 100 bin TL’ye kadar kredi kullanımına izin veren banka 100 bin TL’ye kadar olan araç tutarının %70’ini, 100 bin TL’den fazla tutara sahip araçlar için ise %50’sine kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Ek olarak bankanın uyguladığı faiz oranı ise %1,37 oranında olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası İkinci El Taşıt Kredisi Detayları

Özel sermayeli bankalar arasında popüler bir konuma sahip olan Yapı Kredi Bankası da ikinci ele yönelik kredi imkanları tanıyor. İlgili bankadan kredi talebinde bulunarak sizlerde dilediğiniz ikinci el araç üzerine gerekli finansmana sahip olabilirsiniz. Banka araç kredisi için herhangi bir kefil isteminde bulunmamaktadır. Fakat kredinin tamamı ödenene dek aracın üzerindeki ipotek rehinini kabul etmeniz gerekiyor. Öte yandan taşıt değeri 100 bin TL’ye kadar olan taleplerde %70’ini, 100 bin TL üzerinde olan araç tutarı taleplerinde ise sadece %50’sine kadar kredi vermektedir. Ek olarak bankanın şartlarından biri de araç yaşının maksimum 5 olması gerekmektedir. Ayrıca ilgili banka kaskosunu banka dahilinde yaptıran araç sahipleri için %1,46 oranında faiz uyguluyor.

ING Bank İkinci El Taşıt Kredisi Detayları

Turuncu banka adıyla da anılan ve Türkiye’de yeni faaliyet gösteren bankalar arasında bulunan ING Bank, Hollanda konumlu dünya devi bankalarından biri olmaktadır. Türkiye’nin hemen her ilinde şubeleri ile aktif hizmet veren ilgili banka birçok kredili ürün üzerinden müşterilerine hizmet vermektedir. İkinci el taşıt kredisi ING Bank tarafından da sağlanan bir kredi ürünü olmaktadır. Buna yönelik tüketicilerin başvurularında dikkate alabileceği bir diğer banka kuruluşu da ING Bank’tır. İlgili banka kefil istemezken, sadece ipotek usulü araca rehin durumunu koymaktadır. Maksimum araç yaşını 5 olarak belirleyen ING Bank, 100 bin TL’ye kadar olan araç tutarı için %70, 100 bin TL’den fazla olan araç tutarları için ise %50 oranında kredilendirme yapmaktadır. Ek olarak kredinin faiz uygulaması ise %1,54 olarak belirlenmiştir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir