İkinci El Araç Kredisi Şartları

taşıt kredisi alma şartları

İkinci el araba kredisi almak için başvuru yapabileceğiniz birçok farklı banka seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından en iyi olanları seçerek ikinci el araç talebinizi kredi ile tamamlayabilirsiniz. İkinci el araç kredisi alma şartları hemen her bankada aynıdır. Bu noktada her bankanın kredi şartlarını sunmaktan ziyade genel hatlarıyla araba kredisi alma şartlarını anlatacağız. Kredi kullanmak için temel şartları okuduktan sonra herhangi bir bankaya giderek o bankanın taşıt kredisi detaylarını öğrenebilir dilerseniz hemen oracıkta başvurunuzu yaparak taşıt kredisi alma şansına sahip olabilirsiniz. İkinci el arabalar insanların hayallerini süsleyebilir. Ancak unutulmaması gereken bazı kredi şartları da bulunmaktadır. Kredi çekmeden evvel kredinizin kapsayacağı vade alanını kendinizin belirlemesi gerekir. O süre tutarınca hayatın karşınıza çıkaracağı olumsuz etkenleri de hesaba katarak kredinin hayatınıza büyük bir kasvet olarak girmesini engellemeniz gerekir. Kredi ödemek inanın kredi başvurusu yapmaktan çok daha zordur. Bu kredi bataklarında kendi benliğini koruyamayarak başarısız olan ve maddi sıkıntılarla bağdaşmak zorunda kalan milyonlarca insan vardır.

Temel Taşır Kredisi Alma Şartları

Taşıt kredisi şartları arasında hemen her banka tarafından ön görülen temel şartlar bulunmaktadır. Bu şartların başında yaş sınırı gelmektedir. Kredi yaş sınırı uygulamasında son düzenlemeler 18 yaşının üstünde ki kişilerin kredi kullanabileceği yönündedir. Buna ek olarak 18 yaşının üstünde olan kişilerinde mahkûm olduğu şartlar bulunmaktadır. Bu noktada bazı bankaları ehliyet Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır? olmaya kişilere kredi vermediği de gündemdedir. Bu gibi ayrıntıların tamamını sorgulamak için bankanıza giderek danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Gelir Belgesi Şartı

Taşıt kredisi almak için gerekenler arasında gelir belgesi hemen her banka tarafından istenmektedir. Alacağınız arabanın üzerine banka tarafından ipotek konulmaktadır. Bu taksit süreci sonlanana kadar bu rehin ortadan kalkmayacaktır ayrıca aldığınız araç üzerinde de bankanın belli başlı hakları bulunacaktır. Taşıt kredisi alırken bankanın verdiği parayı güvende hissetmesi ve sizin bu parayı geri ödeyebileceğinizi kanıtlamanız için gelir belgesine sahip olmanız gerekir. Bu sayede aylık ödeme gücünüz ortaya çıkar.

İkinci El Araba Kredisi Veren Bankalar

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2018 Kefilsiz Taşıt Kredi Veren Bankalar

Alınacak Olan Aracın Özellikleri

Bankalar kredi verirken kredi verdikleri malında önemine bakmaktadır. Bu sayede uçuk mallara veya yanlış odaklı mallara kredi kullanılmasının önüne geçilmektedir. Bu standartlar her bankada değişse de özellikle araç yaşı taşıt kredi bünyesinde hemen her bankada sabitlenmiş durumdadır. Bankalar genellikle 8 yaşına kadar olan ikinci el araçlara kredi sunmaktadır. Aynı şekilde aracın satış bedeli de kredi şartları arasında yer almaktadır. ÖTV taşıt kredisi içerisinde her banka tarafından sınırlandırılır. Bu bilgilere dair hesaplamaları ve ayrıntılı bilgi dokümanlarını banka şubeleri aracılığıyla temin edebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir