Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi

Kamu çalışanlarına 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunan Halkbank, bu kredi kapsamında 48 aya kadar vade yapıyor. Tüm bankacılık kanallarından başvuru yapabileceğiniz Halkbank 50.000 TL ihtiyaç kredisi detayları, yazımızın devamında.

Halkbank 50.000 TL ihtiyaç kredisi nedir?

Halkbank’ın kamu personellerine 48 aya kadar vade seçenekleri ile sunduğu ihtiyaç kredilerinden birisi olan Halkbank 50.000 TL ihtiyaç kredisi, birçok ihtiyacınızı rahatlıkla kapsayacak tutarı ile, en fazla tercih edilen ihtiyaç kredileri arasında yer alıyor. Uygun geri ödeme ve faiz seçenekleri ile kullanabileceğiniz bu krediye, tüm bankacılık kanalları aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak İnternet üzerinden başvuru yapılması durumunda, 15.000 TL çekebileceğinizi unutmayın.

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Koşulları Nelerdir?

48 ay vade ile çektiğinizde geri ödemesi aylık 1.663.44 TL olan ihtiyaç kredisi kapsamında, 1.78 faiz oranı bulunuyor. Ayrıca krediyi çekecek kişilerden, 262,50 TL’de, kredi tahsis ücreti alınıyor. Tahsis ücreti ödemek istemeyen müşterilerin ise, %1.80 faiz oranıyla bu krediden yararlanması mümkün oluyor. Kredi tahsis ücreti ödemeden yararlanmak isteyenler ise 48 ay vade kapsamında, aylık 1.683.62 TL aylık taksitlerle bu imkandan yararlanabiliyor.

  • Kredi tahsis ücreti için ödemenin içerisine, Banka Sigorta Muamele Vergisi, yüzde 5 olarak eklenmiştir.
  • Belirtilen faiz oranları, bankadan hayat sigortası yaptırmayı ve kredili mevduat hesabı açtırmayı isteyen müşteriler için geçerlidir. Bankaya açılacak kredi mevduat hesabının, en az kredinin 1 taksitine denk gelmesi gerekmektedir.
  • Kredi kapsamında yapılacak olan hayat sigortası maliyeti, müşterinin yaş ve cinsiyetine göre değişmektedir. Örnek verilecek olursa, 15 TL ve 48 ay vade ile kredi çekmek isteyen bir erkek müşteri için, sigorta prim ücreti yıllık 47 TL olarak hesaplanmaktadır.
  • Banka gerek görmesi halinde, kredinin şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurusunu banka şubesine giderek yapabileceğiniz gibi, mobil bankacılık, İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ve SMS gibi kanallardan rahatlıkla yapabilirsiniz. İnternet üzerinden en fazla 15.000 TL için kredi başvurusu yapılmakta olup, bu tutarın üzerindeki kredi başvuruları için şubeye giderek başvuru yapılması gerekmektedir.

SMS ile Başvuru Nasıl Yapılır?

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusunu SMS ile yapabilmek için, cep telefonunuzun mesaj bölümüne gelip aralarında boşluk bırakarak, KAMU TC numarası Geliriniz ve çekmek istediğiniz tutarı yazarak, 3452’ye kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Örnek başvuru mesajı şu şekilde olmalıdır; KAMU 2222222222 4000 20000

Halkbank 50.000 TL ihtiyaç kredisi kapsamında, kamu personellerinden kefil talep etmemektedir. Ayrıca banka 50.000 TL’ye kadar kullandırmış olduğu bu krediyi, bazı şartları yerine getirecek kamu personeli olmayan kişilere de verebilmektedir. Bunun için banka sicilinin temiz olması ve bazı durumlarda kefil istenmesi gerekebilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir