Haczi Olan Emekliler Kredi Çekebilir Mi?

Haczi olan emekliler bankalardan yeni kredi kullanabilir mi? Eğer kullanabilir ise bu kredinin miktarı nedir? Bu kredileri kullanmak için hangi şartlar gereklidir. Bu yazımızda bu ve benzer soruların cevaplarını hep birlikte inceleyeceğiz. Öncelikle arkanıza yaslanın ve yapılması gerekenleri adım adım uygulamanız gerektiğini unutmayın!

Geçmişte yaşanılan sıkıntılar nedeniyle borçlarını ödeyemeyen, haczi bulunan emekliler bankalardan kredi çekebilmektedir. Evet yanlış duymadınız… Bu ve benzeri bir sıkıntı içerisinde bulunan emeklilerin yeni kredi çekmesi mümkündür. Ancak bazı şart ve durumların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Bu şartların yerine getirilip kredi çekilmesi aşamasına geçmeden önce hesaplarda oluşan haciz kayıtları ile ilgili kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Geçmiş dönemlerde çektiğiniz ve ödeyemediğiniz kredi ve kredi kartı borçları, bir süre sonra karşınıza haciz kaydı olarak çıkmaktadır. Bu kayıtların görünmesi nedeniyle bankalar sizlere kredi vermeye yanaşmayacaktır. Peki, bu durumda yapılması gerekenler nelerdir? Şimdi hep birlikte inceleyelim…

Haczi Bulunan Emekliler Nasıl Kredi Çekebilir?

Haczi bulunan emeklilerin kredi çekmesi için öncelikle haciz kayıtlarının kapatılması gereklidir. Haciz kaydımı kapatacak kadar param olsa kredi çekmem dediğinizi duyar gibiyim. Ancak hemen pes etmeyin ve yapmanız gerekenleri incelemeye devam edin. Paranızın olmaması, haciz kaydınızı ödeyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yakınlarınızdan alacağınız ufak miktarlar ile haciz borcunuzu ödemeyi göz önüne alabilirsiniz. Haciz borcunun ödenmesi kredi alabilmeniz için yeterli değildir. Sıradaki işlem KKB raporunuzun güncellenmesi işlemidir. Bu işlem ile birlikte artık kredi almaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

Araştırmalarımızın sonucunda haciz kaydı bulunan ve bu haciz borcunu ödeyen kişilerin maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alıyor olması durumunda yeni krediler çekebildiği sonucuna ulaştık. Bu durumda maaşınızın Ziraat Bankası dışında bir bankadan alıyorsanız öncelikle maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımalısınız.

Eğer haciz kaydınız bulunmuyor, sadece düşük kredi notunuz nedeni ile kredi alamıyorsanız, aşağıda vermiş olduğumuz kredi notu düşüklere kredi veren bankalar başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 

kredihocası-şubeye-gitmeden-kredi-ziraat

kredihocası-şubeye-gitmeden-kredi-ziraat

 

Ziraat Bankası’ndan Haciz Borcu Olan Emeklilere Kredi İmkanı!

Maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan emekli tüketicilere yönelik sunduğu kredi imkanları ile emeklilerin her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösteren Ziraat Bankası, haciz borçlarının kapatılması durumunda emekli müşterilerine kredi imkanız sunmaktadır. Emekli maaşınıza göre belirlenen limitte kullandırılan bu kredi için öncelik borçlarınızın tamamının (hacizli ve varlık firmalarına olan) ödenmesi ve kredi skorunuzun güncellenmesi gerekmektedir. Kredi skorunuzu ödemelerinizi yaptıktan sonra yine Ziraat Bankası aracılığı ile güncelletebilirsiniz.

Ne yazık ki kredi notu kredi çekme için bankaların çok fazla dikkat ettiği bir durum. Haciz borcunuz varsa kredi notu eksi yönde etkileneceği için bankalar kredi vermekten kaçınmaktadırlar. Haczi olan emekli nasıl kredi çeker sorusuna umarım yeterli cevabı vermişi sizdir. Aklınıza takılan soruları yorum olarak yazabilirsiniz. En kısa zamanda cevaplanacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir