Geri Ödemesiz Kosgeb Girişimci Kredisi Alma Şartları

Devlet tarafından girişimcilere sunulan geri ödemesiz KOSGEB kredisi, şimdiden girişimcilerin hayallerini süslemeyi başardı. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ticari hayatlarının desteklenmesi amacı ile düzenli kredi desteği sağlayan KOSGEB bu kredilerin bir bölümünü geri ödemesiz krediler olarak kullandırmaktadır. Bu kredi kampanyalarından yararlanmak isteyen işletmelerin ise belirli kriterleri taşımaları uygulanan yasal bir zorunluluktur. Peki, geri ödemesiz devlet hibeleri nasıl alınır?

Kosgeb Hibe Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Geri ödemesiz olan kredilerin tümüne hibe kredi adı verilmektedir. Devletin sağladığı bu kredi kaynaklarının büyük bir bölümü Avrupa Birliği hibe kredileri olarak alıcılara aktarılmaktadır. KOSGEB eli ile dağıtılan hibe krediler ise tamamen küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacı ile kullandırılmaktadır. Bu nedenle bu kredilerden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka KOSGEB kredi şartlarını taşımaları ve KOSGEB teşvik kredisi kategorisinde yer alan sektörlerde hizmet vermelidir.

kosgeb geri odemesiz kredi

kosgeb geri odemesiz kredi

Kosgeb Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Krediye başvuruda bulunmak isteyen kişilerin yapılan hibe kredi duyuruları ve başvuru tarihlerini yakından takip etmeleri çok önemlidir. KOSGEB tarafından verilen hibe kredilerden yararlanmayı düşünen kişilerin kendi niteliklerine uygun hali hazırda kullandırılan bir kredi paket olmasa dahi sonrasında kullanmak üzere girişimcilik sertifikası edinmeleri çok önemlidir.

En az 32 saat olarak uygulanan uygulamalı girişimcilik eğitimi alan ve eğitim programını tamamlayarak girişimci sertifikası edinen kişilerin daha sonra açılacak olan girişimci destek kredileri için başvuruda bulunma hakkı olur. KOSGEB hibe kredileri arasında yer alan KOSGEB girişimcilik destek programı için başvuruda bulunmak isteyen kişilerden talep edilen bu sertifika sayesinde aynı zamanda pek çok yararlı bilgiyi edinerek kendi girişimcilik kimliğinizi de geliştirmeniz desteklenmiş olur.

Avrupa Birliği hibe kredileri için başvuruda bulunmak isteyen kişilerde aranılan kredi başvuru şartları v kredi başvuru yöntemleri ise daha farklıdır. Genelde özel bankalar ya da kamu bankaları üzerinden kullandırılan bu krediler bankaların kendi reklam kampanyaları ile duyurulmakta olup aynı duyurularda başvuru koşulları ve tarihleri de ilan edilmektedir. Hibe kredilerde en büyük özellik başarılı iş planlarının hayata geçirilmesini sağlamak ve atıl duran iş gücünü hayata geçirebilmektir. Bu nedenle ev hanımlarına kredi desteği de bu paketler üzerinden sağlanmakta ve ev hanımlarının iş hayatına kazandırılması amaçlanmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir