Genç Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

ciftci kredisi veren bankalar

ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi), kayıtlarına göre genç veya normal yaştaki çiftçilere kredi verilmektedir. CKS, krediyi maalesef her banka kullanmamaktadır. Bu yüzden çitçiler sadece ÇKS kredisi veren bankalardan yararlanabilir. Fakat bu bankaların sayısı yeteri kadar fazla olduğu için bu durum sizin için pek de bir engel teşkil etmemektedir.

ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi) Nedir?

ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile birlikte yürürlüğe giren özel bir kayıt sistemi olarak tanımlanabilir. Çiftçilerinin resmi bir geçerliliği olduğunu belirtmek adına ve hepsini bir araya toplamak amacı ile ortaya çıkarılmıştır. Resmi başvuru yapmak isteyen çiftçiler, ÇKS ile bu durumdan yararlanabilirler. ÇKS özellikle, bankalarda karşınıza çıkmasına rağmen birçoğu resmi belge olarak kullanıldığını ve anlamının Çiftçi Kayıt Sistemi olduğunu bilmez.

Denizbank Çiftçi Kredisi

ÇKS üzerinden kredi veren bankalar denildiğinde akla ilk olarak Denizbank gelmektedir. Deniz Bank çiftçi kredileri, çiftçiye ve tarımla uğraşan köylüye büyük imkânlar sunmaktadır. Hasat, yatırım, ihtiyaç ve işletme kredileri şeklinde çiftçi kredilerini sıraya koyabiliriz. Deniz Bank Çiftçi Kredileri, ihtiyaçlarınızı karşılamakla beraber bu konuda size kolaylıkta sağlamaktadır. Örneğin; ürün çeşidini artırarak gelirin daha kolay elde edilmesi ve yüksek tutarlar kazanmak diyebilirim. Deniz Bank çiftçi kredileri için şubelerden herhangi birine giderek başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Şekerbank Genç Çiftçilere Özel Krediler

Şekerbank, ÇKS kullanarak kredi vermekte olan birçok bankadan birisidir. Tarımla ilgili yatırımlara en güzel şekilde özen gösteren Şekerbank bu konuda diğer bankalardan daha özenli davranmaktadır. Şekerbank üzerinden alınan çiftçi kredileri ile birlikte, araç gereçlerinizi artırabilir, geliştirebilir hatta tarla gibi birçok yatırımınızı büyütebilirsiniz. Şekerbank’ın bu verdiği kredi sayesinde çoğu tarımsal konuda bir yetkinlik sahibi olabilirsiniz.

Özetle Çiftçi Kredisi ve ÇKS ile birlikte başvuracağınız Şekerbank çiftçilere özel krediler ile bir nebze olsun kendinizi rahatlatacak ve işlerinize daha rahat bir şekilde sarılıp ilgilenebileceksiniz Bunun yanı sıra kredi ödemelerini kendinize göre hasat zamanına göre şekillendirerek daha rahat bir ödeme ortama oluşturabilirsiniz. Bu ödemeleri dönemlik veya yıllık olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Vakıf Bank Genç Çiftçilere Özel Krediler

Vakıf Bank, ÇKS ile bağlantılı bir şekilde kredi veren bankalardan birisidir. Bu bankaları diğer bankalardan ayıran bir özelliği vardır. Gelin bunu da size şöyle izah edeyim. Banka diğer bankalardan farklı olarak Süt Hayvancılığı BHC Kredisi, Tarımsal İşletme Kredisi, Bitkisel Üretim Kredisi, Organik Tarım Kredisi gibi kredileri vermektedir. Bu durum da çiftçiye yönelik oldukça güzel bir adım olarak görülmektedir.

Eğer ki ÇKS de adınız varsa ve çiftçi olduğunuzu gösteren gerekli belgeleri hazırladıysanız artık Vakıf Banka başvuramayacağınız hiçbir engel kalmamıştır. Diğer bankalarda olduğu gibi kredi ödemelerinizi kendinize göre şekillendirerek yapabilirsiniz. Bu krediler sayesinde tarımsal gelişiminizi çok yüksek boyutlara taşıyabilirsiniz.

ziraat bankasi ciftci kredisi

ziraat bankasi ciftci kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçilere Özel Krediler

Ziraat Bankası Genç Çiftçilere Özel Krediler, sunarak adından çokça söz ettirerek çok büyük tebrik almaktadır. Ziraat Bankası Devletin desteğini de arkasına alarak Çiftçilere, “Çiftçilik Kredisi” hakkında çok fazla aktivite de bulunmaktadır. Bu yüzden devlet desteği almak isterseniz bu konuda size en iyi Ziraat Bankası yardımcı olacağından şüpheniz olmasın. Çiftçi belgeniz ve ÇKS kaydınız ile birlikte Ziraat Bankasından kredileriniz için başvurularda bulunabilirsiniz. Yine ödemeleri dönemsel olarak veya yıllık olarak belirleyerek kendinizi sıkıştırmadan hasat zamanına göre belirleyerek ödeyebilirsiniz.

Finansbank Genç Çiftçilere Özel Krediler

Finans Bank Genç Çiftçilere Özel Krediler veren bankalardan bir diğeridir. Finansbank uygun kredi imkânları ve çiftçilere özel sunduğu çözümler sayesinde dikkat çekmeyi başarmaktadır. Son yıllara bakıldığı zaman Finans Bank özellikle hayvancılık alanına yönelmiş, yeniliklerle çiftçilerle doğrudan ve daha çok ilgilenmiştir.

Yapı Kredi Bankası Genç Çiftçilere Özel Krediler

Yapı Kredi Bankası Genç Çiftçilere Özel Krediler vermeye devam eden diğer bankalar arasındadır. Dikkat çektiği nokta 60 aya kadar vade imkânları sunarak çiftçi kredilerinden yararlandırmaktır. Bu durumdan yararlanmak için ÇKS’ye bağlı ve çiftçilik belgesi ile birlikte Yapı Kredi Bankası’na başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Yapı Kredi Bankası düşük faiz oranları ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Yapı Kredi Bankası’nın bu faiz oranlarından isterseniz yararlanabilirsiniz.

Son olarak gözde olan kredilerden birisi de TMO senetleridir. TMO(Tarım Mahsuller Ofisi)’dan aldığınız makbuzlarla birlikte kredi başvurusunda bulunarak tarımsal ağınızı araç gereç, tarla gibi birçok sektörde büyütebilirsiniz.

ciftci kredisi basvuru

ciftci kredisi basvuru

Halk Bankası Genç Çiftçilere Özel Krediler

Halk Bankası da birçok banka gibi çiftçilere özel krediler vermektedirler. Halk Bank çiftçi kredileri tarımsal anlamdaki faaliyetleriniz için sizlere destek olmaktadır. Aldığınız kredilerle verimli işler yaparak ülke ekonomisine de katkı sağlayabilmelisiniz. Halk Bankası çiftçiye önem gösteren hizmetleri ile bu bankalar arasında örnek gösterilecek bir konumda olmaktadır.

TEB Genç Çiftçilere Özel Krediler

TEB Genç Çiftçilere Özel Krediler, diğer bankalar gibidir. Ama özellikle genç, yeni çiftçilere yol gösterecek şekilde kredi veren bir banka olarak tanınmaktadır. Çiftçilik sektörüne yeni girip 1 yılı henüz geçmeyen çiftçilere özel olarak sunduğu krediler sayesinde adından bayağı söz ettirmektedir. TEB’in bu yaklaşımdan dolayı genç çiftçiler tarafından rağbet görmesi de beklenen bir durumdur. Çiftçileri ayırt etmeksizin kredi çeşitlerine göre 60 aya kadar vade imkanları sağlamaktadır.  Bu alanda başı çeken bankalardan biri olarak görülen TEB’e ÇKS ve çiftçilik belgesi ile başvurulmaktadır. Ve şahsi fikrim kesinlikle bu banka ile görüşmeden karar vermeyin. TEB’in kredi ödemeleri içinde hasat zamanına göre ayarlamalar yapabilir veya dönemsel ödemeler yapabilirsiniz.

Genç çiftçilere ve uzun süredir çiftçilikle uğraşan çiftçilere saydığım bankalar aracılığı birçok kredi türü verilmektedir. Eğer krediye ihtiyacınız var ise mutlaka yazımda okuduklarınızı araştırma altına alıp karar vermek için iyi araştırma yapınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir