Garanti İnternet Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’nin özel bankacılık alanında lider isimlerinden biri olan Garanti Bankası’na yönelik bu kapsam çerçevesinde ilgili bankanın müşterisi olanlar için hesap açma işlemlerine dair bilgiler aktardık. Garanti internet hesabı nasıl açılır sorusu başta olmak üzere bu konuya ilişkin daha detaylı bilgiler bu konumuz dahilinde öğrenebilirsiniz. Finansal değişimlere yönelik tüm dünyada da olduğu üzere ülkemiz genelinde de artık bankaya gitmeye gerek kalmadan internet veya mobil cihazlardan yapılan erişimler insanların daha hızlı ve kolay bir şekilde işlemler yapabilmelerini sağlıyor. Bu durum nezdinde ilgili banka olan Garanti Bankası, dijital evrenin dönüşüm gücüne katılarak müşterilerine ve müşterisi olmak isteyen bireylere yönelik birçok farklı imkan yolu tanımaktadır. Özellikle de Garanti internet bankacılığı üzerinden hesap açmaya yönelik bilgiler edinerek artık işlemlerinizi dakikalar içerisinde gerçekleştirebilmenizde yardımcı olacağız.

Garanti Bankası İnternet Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası’na ait şubesiz bankacılık işlemlerinizi iki farklı kanal yolu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan biri masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarınızdan, bir diğer ise mobil cihazlarınız üzerinden yapabileceğiniz işlemleri kapsamaktadır. Bilgisayar aracılığı ile bir erişim sağlamak istiyorsanız, bunun için www.garanti.com.tr adresine girmeniz gerekmektedir. Hemen ardından ise, sağ üst köşede yer almakta olan “Bireysel” adlı butona basarak ilgili giriş ekranına yönlenebilirsiniz. Tüzel veya kurumsal kapsamda bir erişim sağlamak istiyorsanoz, bunun için de “Kurumsal” butonuna basarak bir işlem dahilinde bulunabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer Garanti Bankası’na yönelik bir hesabınıza var ve internet bankacılığını da kullanmak istiyorsanız, bunun için internet bankacılığı şifresini edinmeniz gerekecektir. Bu kapsamda bir işlem için ise, hemen aşağıda maddeler halinde sunduğumuz adım bilgilerini takip ederek ilgili şifrenize sahip olabilirsiniz.

  • Öncelikle garanti.com.tr adresine erişim sağlamanız gerekiyor. Hemen ardından ise “Garanti Bankası Giriş” butonunun hemen alt kısmında yer alan “İlk Kez Parola Almak İstiyorum” gizli link metnine tıklayın.
  • Tıklama işlemiyle birlikte karşınıza çıkacak olan yeni sayfada size ait T.C. kimlik numaranızı ve banka kapsamında belirtmiş olduğunuz GSM numaranızı girerek “Devam” butonuna basıp ilerleyin.
  • Bir diğer açılan sayfada ise, sistem sizden kart şifrenizi girmenizi isteyecektir. Bu doğrultuda kart şifrenizin güvenliği için, sanal klavyeyi kullanmanız ve bu kapsamda şifreyi girmeniz güvenliğiniz için önemlidir.
  • Yine aynı sayfa da “Kanal Seçimi” bölümünde yer alan “İnternet/Mobil” seçeneğini belirleyerek “Devam” butonuna basarak ilerleyin.
  • Belirtmiş olduğunuz GSM numarasına ilgili banka SMS ile bir şifre gönderecektir. Bu şifreyi açılacak olan sayfaya girerek “Devam” butonuna basıp ilerleyin.

“Açılacak olan yeni sayfa da sizden internet bankacılığını kullanabilmeniz için bir şifre girmeniz istenecektir. Bu kapsamda belirleyeceğiniz şifrenin özellikleri sistem tarafından kabul görmesi adına aşağıdaki gibi olmalıdır.”

  • Belirleyeceğiniz şifre en az 6, en fazla ise 8 karakterden oluşmalıdır.
  • Belirleyeceğiniz şifre sadece harf olarak kabul görmemektedir. Harf ile birlikte rakam ve özel karakter kullanımına önem verin.
  • “ş, ı, ç, ü ve ö” gibi Türkçe karakterler şifre kapsamında kabul edilmemektedir.
  • Belirleyeceğiniz şifre doğum tarihi, doğduğunuz yer, GSM numaranız ve T.C. kimlik numarası gibi kolay tahmin edilebilir bir duruma sahip olmamalıdır.
  • Şifre belirlerken # $ % & * ( ) – + = } [ ] : , . / gibi karakterler kullanmaya özen gösterin.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir