Findeks Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

kredi notu ne zaman guncellenir

Bir çok bankadan kredi ve kredi kartı gibi taleplerimiz bulunmakla birlikte başvuru süreci için kısa sürelide olsa beklemek gerekir. Bu süre içerisinde, bankalar başvuru yapan şahsın; başvuru için yerine getirilmesi gereken koşulları yapıp yapmadığını kontrol etmek adına belirli kriterleri inceler. Bu kriter başlıklarından en önemlisi kredi notudur. Bütün banka kuruluşlarının ortak olarak bir nevi havuzda yer verdiği kredi notu, şahsın banka ile bütün çalışmalarının sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Kredi notu; 0 ile 1900 değeri arasında kalan rakamdan oluşur. 1900 değerine yakın olursa, kişinin merakla takip ettiği kredi kartı ve kredi başvurularında olumlu sonuç alacağına önayak olmuş olur. Bu sebeple kredi kotunun gerektikçe 1900 değerine yakın olması gerekmektedir.

Kredi notu neye göre güncellenir?

Yaşadığımız zaman içerisinde birtakım olumsuz olaylar dolayısıyla kredi notu düşebiliyor. Bu sorun, şahsın banka ile çalışmalarında sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Durum böyle olunca kişiler bankalarla çalışmalarını düzeltmek isterken, yapılması gereken prosedürleri gerçekleştirmesi halinde kredi notu değerinin güncellenerek tekrar yükselmesini beklemeye başlar. Bu seviyede aklımızda yer edinen  tek soru  kredi notum ne zaman güncellenir  olur.

Kredi notum ne zaman güncellenir?

Önce kredi notu neye göre güncellenir onu inceleyelim.Kredi notu değeri, Bütün bankacılık çalışmaları, bankalara olan borcun ödenmesi ayrıca  son ödeme süresinden önce ödenmiş  borca göre güncellenir. Bunun gibi bahsedilen hallerde, kredi notu güncellemesi pozitif yönde ilerleyecektir.Tersi bir durum olursa yani borcun ödeme tarihinden sonra ödenmesi yada hiç ödeme yapılmaması  gibi aksilikler olduğu taktirde kredi notu düşecek ve  güncellemenin ilk gününden itibaren düşüşe devam edecektir.Kredi notu neye göre güncellenir sorusuna yanıt verdikten sonra şimdi ise kredi notu ne zaman güncellenir sorusunun yanıtına bakalım.

Kredi notu, bütün ay boyunca gerçekleştirilen banka çalışmalarından sonra güncelleme yapılarak  yeni değerine geçiş yapar. Kredi notu güncellemesinin, pozitif yönde ilerleyebilmesi için bankada mümkün olabildiği kadar cari hesap tutmak en karlı düşünce olacaktır. bankada yapılan işlemlerin ve çalışmalarının da mevduat hesabından gerçekleştirilmesi, eksiksiz ve aksatmadan yapılması kredi notu güncellemesinin pozitif yani olumlu gerçekleşmesine sebep olacaktır. Ayrıca yatırım yapmak için hesap açtırıp, uzun süreli çalışmalar gerçekleştirmek gibi durumlarda, yine kredi notunun  güncellenmesinde olumlu sonuçlar verecektir..

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...
Etiketler:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir