Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

faturali hat kredisi

Faturalı hat üzerinden kredi çekmek, kredi notu düşük olanların ya da bankalardan kredi alamayanların alternatif çözümlerinden bir tanesidir. Zararınızın bankalardan çekilen kredilere göre daha fazla olacağı faturalı hat üzerinden kredi çekme işlemi biraz karışık gibi görünsede aslında işlemleri bir günde halledebilirsiniz. Elinize geçen nakit para tutarı, üstlendiğiniz borç toplamından çok daha düşük olacağından dolayı bu şekilde kredi çekmeden önce bir kez daha düşünmenizi öneriyorum.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hat üzerinden kredi almak için öncelikle faturalı cep telefonu hattı kullanıyor olmalısınız. Tabi bu faturalı hattın da minimum 6 aydır açık olması ve faturaların düzenli olarak ödenmiş olması gerekmektedir. Aksi halde operatörünüz yapacağı hesap doğrultusunda puanınız düşük çıkar ve cep telefonu kredisi alamazsınız. Şimdi gelelim cep telefonu kredisini nasıl kullanacağınız konusuna …

Cep telefonu operatörleri satışlarını artırmak için nakit parası olmayan ya da cep telefonu için bir anda 2.000, 3.000 TL gibi paralar ödemek istemeyenlere yönelik taksitli telefon satışına başladı. Bu satış faturalı hattınız üzerinden yapılıyor ve aldığınız cep telefonu tutarı faturanıza ek olarak taksit yapılıyor. Bu sayede sizler 3.000 TL değerinde bir telefona sahip oluyorsunuz ve taksitlerinizi faturalı hattınızın faturası ile birlikte ödüyorsunuz. Bunun neresinde kredi? hani kredi kullanacaktım? dediğinizi duyar gibiyim. İşte kredi işi burada devreye giriyor. Faturalı hattınız üzerinden aldığınız cep telefonunu bir başka telefoncuda, internette ya da bir tanıdığınıza nakit olarak piyasa fiyatının 100, 200 TL aşağısına satıyorsunuz, nakit paranızı alıyorsunuz. Bu olayı tek telefon üzerinden düşünmemelisiniz. Yani kullandığınız bir faturalı hat üzerinden kimi zaman 8 – 10 adet telefonda alabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Nakit Kredi Veren Kuruluşlar

Ülkemizde Avea, Turkcell, Vodafone olmak üzere üç operatör firması bulunmaktadır. Bu üç büyük operatör firmasının tamamı faturalı hat üzerinden telefon vermektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta faturalı hattınızın hangi operatörden olduğudur. Eğer hattınız Avea faturalı hat ise bu durumda Avea üzerinden faturalı hat kredisi kullanmanızı öneririm. Bunun nedeni ise diğer operatörde puanınızın düşük çıkması olasılığıdır.

Faturalı hattınızın olmaması ya da yeni bir faturalı hat üzerine telefon almak istediğinizde, geçmişte ödediğiniz faturalar olmadığından banka kredi notunuza ve ödediğiniz elektrik, su gibi faturaların düzenliliğine bakılacaktır. Bu durumda geç ödediğiniz elektrik, su, doğalgaz faturaları önünüze engel olarak çıkabilir. Bu nedenle bu faturalarınızı da düzenli ödemeye özen göstermelisiniz.

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Kredi Notu

Aynı Gün İçerisinde Kredi Veren Bankalar

Aynı Gün İçinde Evraksız Kredi Veren Bankalar

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme

Faturalı hat üzerinden kredi çekme denildiğinde aklınıza bankadan kredi almak, hesabınıza nakit para geçmesi geliyor olabilir, ancak durum o şekilde değil. Faturalı hat üzerinden kredi çekme işleminde en önemli aşama aldığınız telefonun nakite çevrilmesidir. Operatörünüzün size tanıdığı hak doğrultusunda aldığınız telefonlar aynı anda nakit paraya dönüştürülemeyebilir. Böyle bir durumda öncelikle sahibinden.com gibi sitelerde ya da letgo gibi uygulamalarda telefonu nakite çevirmeyi düşünmelisiniz. Bu sayede zararınızı en aza indirgemiş olacaksınız.

faturali hat uzerinden kredi

faturali hat uzerinden kredi

Faturalı Telefon Hattına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faturalı telefon üzerinden kredi başvurusu olarak bilinen bu durum tamamıyla yanlış adlandırılmıştır. Bu bir kredi işlemi değil, faturalarınız düzenli olarak ödendiğinden dolayı size tanınan taksitli telefon alma hakkıdır. Unutmamalısınız ki aldığınız telefon taksitli olacağından dolayı piyasa fiyatından biraz daha yüksek olacaktır. Faturalı hat üzerinden telefon almak için başvuruyu yetkili bayilerde yapmalısınız. Bu başvuru sırasında kimliğinizin yanınızda olması yeterlidir. Yaklaşık 5 ile 10 dakika arasında süren işlemlerin ardından alacağınız telefonlarla bayiden ayrılabilirsiniz.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir