Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

taşıt kredisi alma şartları

Araç satın alacak kişiler için faizsiz taşıt kredisi veren bankalar 2018 senesinde bir hayli çoğaldı. Bunun üzerine de araba alacak kişiler bunun araştırmasını daha sık bir hale getirdiler. Ülkemizde faizsiz şekilde kredi türü sunan çok banka bulunuyor. Bu bankalar Türkiye’de çok fazla istek görmekle beraber kullandırmış oldukları kredilerde faizin yerine kar payı tercih ediyorlar. Bu bankaları ele alacak olursak, Ziraat Katılım bankası, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Finans Katılım başta olmaktadır.

Faizsiz Taşıt Kredisi

İlk olarak faizsiz taşıt kredisi veren bankalar faiz yerine kar payı kullanıyorlar. Katılım bankalarının diğer bankalardan ayrılmasındaki en önemli nokta, sağlamış oldukları kaynak bankanın içerisinde olur ve hiçbir şekilde burada faiz üreten bir para değerlendirmez. Bu katılım bankaları, faizli mevduat hesabı oluşturmamaktadırlar. Katılım bankalarından taşıt kredisi alacak kişiler diğer bankalarda da aynı olduğu gibi bazı kriterleri yerine getirmelidir. Kredi notu, kredi sicili, geçmiş ödemeler ve aylık gelir başta olmak ile beraber banka başvuru yaptığınızda değerlendirmeye alınır ve geri dönüş yapılmaktadır.

Katılım bankasına başvuru yapıp faizsiz taşıt alacak olan kişiler alacağınız araç ikinci else ruhsat fotokopisiyle beraber bankaya başvurmanız gerekmektedir. Banka onay verirse eğer aracı kendi bünyesine alır ve tekrardan size satış yapmaktadır. Araç üstüne koyulmuş olan rehin kredi ödemesi bitinceye kadar da kalkmamaktadır. Kredi ödemesini bitirene kadar da aracı herhangi birine satmanız mümkün değildir. Bunun dışında taşıt kredilerinde kasko yapılması bankalar tarafından zorunlu tutulur. İstediğiniz aracında ayrıca maksimum 5 yaşında olması gerekiyor. 5 yaşın üstünde olan araçlara katılım bankaları kredi vermemekte.

Faizsiz taşıt kredisi veren bankalar da son güncellemeye göre de araç kredilerinde arabanın değeri eğer 100.000 TL’ye yakın ise %70’e çıkarılmış. 100 bin TL’ye kadar olan araçlarınızda %70’e kadar kredi çıkar. 100 Bin TL değerinin üzerineyse %50 kredi veriliyor. Bu düzenlemeyle beraber de kredilerin artacağı göz önüne alınmaktadır.

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar - Katılım Bankaları Detaylı İnceleme

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar – Katılım Bankaları Detaylı İnceleme

En Uygun Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar

En Uygun İkinci El taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Katılım Bankaları Faizsiz Taşıt Finansman Oranları ve Vadeleri

Albaraka Türk Katılım Finansmanı Kar Payları

İkinci ve sıfır araçlar için Albaraka Türk katılım bankasında 20 bin TL için 36 ay geri ödme ile istediğiniz araç sıfır KM’deyse aylık ödemeniz, 730,29 TL toplam olarak da 26,291 Bin TL olmaktadır. Eğer alacağınız araba ikinci else aylık ödeme 737,58 TL toplamda geri ödemeniz 26.553 bin TL olur.

Kuveyt Türk Katılım Finansmanı Kar Payları

Kuveyt Türk bankasında alacağınız araba sıfır da olsa ikinci el de olsa vadeleri aynı oluyor. Örnek olarak 20 bin TL üzerinden hesaplayacak olursak sıfır olan araçlarda 36 ay geri ödemelerin de aylık taksit 711,54 TL olurken, toplam da geri ödeyeceğiniz tutarsa 25,615,53 TL olmakta.

Türkiye Finans Katılım Finansmanı Kar Payları

Taşıt finansmanı olarak para imkanını sunan Türkiye Finans bankası isteyen kişilere 48 aya kadar da ödeme planı oluşturmaktadır. 20 bin TL 36 olarak ödeme isterseniz eğer aylık sabit ödemeniz de 737,58 TL olurken toplam da 26,552,88 TL geri ödeme yaparsınız.

Vakıf ve Ziraat Katılım Finansmanı Kar Payları

Faizsiz taşıt kredisi veren bankalar kar payı koyup size taşıt alma imkanını sunarken, diğer iki devlet bankası Vakıf ve Ziraat katılım bankaları da size bu fırsatı vermektedir. Bu iki bankada 48 ay vade imkanları verirken uygun şartlarda taşıt almanıza sağlamaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir