Faizsiz Nakit Avans Nedir? Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Kredi Yapılandırma İle Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma

Hayatımızın bir parçası haline gelen kredi kartları gelişmeye ve daha farklı hizmetler kapsamında bulunmaya devam ediyor. Konumuz dahilinde ise buna yönelik faizsiz nakit avans nedir ve faizsiz nakit avans nasıl kullanılır gibi merak edilen sorulara yönelik cevapları sunacağız. Günümüz tüketicileri tarafından kredi kartlarına yönelik kullanım sağlayan kişilerin en çok tercih ettiği hizmetlerden biri de nakit avans özelliği olmaktadır. Hemen her bankanın sağladığı nakit avans özelliği sayesinde nakit paraya yönelik ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Kredi kartınızın limit tutarı kadar limit tutarı bulunan nakit avans özelliği sayesinde tıpkı kredi kullanır gibi vadeler eşliğinde geri ödemelerini de gerçekleştirebiliyorsunuz. En uygun kredi kartları kapsamında kullanılabilecek nakit avans özellikleri ile ihtiyaçlarınıza yönelik tüm işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir?

Tıpkı bankalardan kredi çekercesine kredi kartlarından çekeceğiniz nakit avansınızı vadelere bölerek taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Kullanım göstereceğiniz nakit avans hizmetine yönelik geri ödeme tutarını bir sonraki aya devredecek şekilde ekstre hesabınıza yansımaktadır. Fakat taksitli bir şekilde ödenebilir olan bu özellik için bankalar tüketicilerden birtakım şartları yerine getirmesini de istemektedir. Taksitler doğrultusunda kullanmak istediğiniz nakit avansın belirli bir limiti bulunuyor. Bu kapsamda bankanın taksitli olarak kullanılması için belirtilen limitin altında bir nakit avans çekimi yapmamalısınız. Eğer bu limit ve üzeri bir tutara denk geliyor ise, taksitler eşliğinde borcunuzu ödeyebilirsiniz. Tüm yönergelere uymanız halinde taksitli nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Öte yandan faizsiz nakit avans çekimi de bulunuyor. Fakat faizsiz olarak faydalanmak istiyorsanız, maalesef taksit seçeneğini göz ardı etmeniz gerekiyor. Taksitle yapacağınız ödemelere çok düşük bir faiz uygulaması yapılarak size sunulmaktadır.

Kredi Kartından Faizsiz Nakit Avans Nasıl Alınır?

Daha önceleri ürün veya hizmetlere ilişkin yapılan alışveriş ödemelerinde kullanılan kredi kartları, artık nakit avans hizmetiyle de en çok rağbet gören sistem kapsamında bulunmaktadır. Nakit avans sistemi tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmelerinde finansal açıdan oldukça önemli olan bir durum haline gelmiş bulunmaktadır. Banka şubelerine gitmeye gerek duymadan, herhangi bir belge zorunluluğu beyan etme veya imza dahi atmaya gerek kalmadan ATM’ye giderek nakit avans hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. ATM’ler üzerinden nakit avansınızı dakikalar içerisinde çekebilir, ihtiyacınız dahilinde olan masraflarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yine buna bağlı olarak ATM’ler üzerinden çekeceğiniz nakit avansınızı 12 ay taksite kadar tercih edebilirsiniz. Tek bir çatı altından her ay kullandığınız kredi kartı ve nakit avans geri ödemelerini birlikte yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar Faizsiz Nakit Avans Veriyor?

Bu başlığın hemen altında sıralayacağımız bankalar arasında çoğunluklu olarak faizsiz nakit avans özelliği sunuluyor. Diğerlerinde ise çok düşük bir miktarda faiz uygulanması yapılmaktadır. Faizsiz nakit avans veren bankalar üzerinde yaptığımız araştırmalara dayalı olarak sunacağımız bankaların resmi web sitelerine erişim sağlayarak veya müşteri hizmetlerini arayarak konuyla ilişkili olarak en güncel bilgileri alabilirsiniz. Bankalar tarafından size sağlanan kredi kartlarından ATM’lere giderek nakit avans çekimi yapacaksanız bunun için birtakım durumları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Dikkat edilecekler arasında ilk sırada çekeceğiniz nakit avansın faiz durumu olmaktadır. ATM’lerden yapacağınız işlemlerde ödenecek olan tutar kısmını iyice analiz etmeniz gerekiyor. Bu alanda belirtilen ödenecek tutar durumları bankaların tüketicilerden geri ödemelere tabii olarak uyguladığı vergi kesintisi ve banka faizi gibi birtakım bilgiler yer almaktadır. Bu ekranlarda faiz uygulanmasa dahi zorunlu bir durum olan vergi kesintileri işlenmektedir.

Nakit Avans Özelliği Kredi Kartında Nasıl Açılır?

Nakit avans özelliği aslında tüm banka kredi kartlarında bulunan bir nitelik taşıyor. Fakat her zaman bu avans özelliği açık olmayabiliyor. Bunun sebebi ise, bankalar size ilk defa kredi kartı gönderdiği vakit nakit avans özelliğinin kapalı olarak gönderilmesini sağlamasındandır. Tamamen banka prosedürlerine bağlı olarak sizlere gönderimi sağlanan birtakım kredi kartlarının nakit avans özellikleri maalesef ki kapalı olmaktadır. Buna dayalı olarak birçok kişinin de merak ettiği nakit avans kredi kartında nasıl açılır gibi merak edilen sorulara da konumuz devamında bilgiler sunacağız. Ek olarak bazı bankaların nakit avans özelliğini sunmadığını da belirtelim. Nakit avansın açılması ile ilgili konumuza dönecek olursak, buna örnek olarak Türkiye’nin en köklü banka kuruluşu olan İş Bankası üzerinden bilgiler verelim. İlgili bankanın sunmuş olduğu Maximum Card özelliklerine sahip kredi kartı ürününün de nakit avans özelliği açık bir şekilde tüketicilere gönderilmektedir. Yani bu avans özelliğini açmak için bir işlem dahi yapmanıza gerek kalmadan kartı elinize aldığınız gibi bu özelliğini kullanabiliyorsunuz.

İş Bankası’nın sunduğu nakit avans özelliği kredi kartlarında otomatik bir şekilde açık halde geliyor. Birçok kredi kartı ürününde bunu sağlayan ilgili banka, özellikle de eğitime yönelik harcamaları için “İş’te Üniversiteli” adına sahip öğrencilere yönelik sunulan kredi kartı ürününde bu özellik kapalı olarak gelmektedir. Ek olarak bu kredi kartı ürününde nakit avans özelliği bankalar ile iletişime geçilse dahi açılmamaktadır. Bunun için böyle bir konu araştırması içerisindeyseniz, kredi kartınızın normal alışverişe yönelik kısmını kullanabileceğinizi söylemek mümkün olmaktadır.

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir