Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet destekli olarak da sunulmakta olan evlilik kredisi, aynı zamanda bankaların da sunmakta olduğu bir destek paketidir. Buna yönelik birçok yeni evlenecek olan çift, bazı durumlardan ötürü veya kendi isteklerine yönelik olarak bu kredi olanağından bankalar nezdinde yararlanmak istemektedirler. Bankalar ise yeni evlenecek olanlar için düğün masrafları ve çeyiz gibi giderlere yönelik sunduğu kredi paketleri ile kendilerine destek çıkmaktadır. Sıfırdan yuva kurmak için gerekli olan altın, eşya ve diğer tür giderler için masraflar çıkıyor. Bu çiftlerin hayallerini sıkıntısızca geçirmeleri için ise bankalar kendilerine kredi olanaklarını sunuyor. Herhangi bir birikmişi bulunmayan ve diğer durumlara yönelik maddi sıkıntıları olan çiftler bu doğrultuda evliliklerini yapabilmektedirler.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Mutlu ve huzurlu bir şekilde düğünlerini gerçekleştirmek isteyen çiftler, evlilik kredisini kurtarıcı bir durum olarak görmektedirler. Buna yönelik kredi başvurunda bulunacak olan kişilerin öncelikli olarak bankalar arasında bir karşılaştırma yaparak bir tercihte bulunması gerekmektedir. Hatta bu kapsamda müşterisi olduğunuz bankayı seçmenizde de size faydasının olacağını söylemeden geçmeyelim. Tercihte bulunacağınız bankaya gitmeden önce mutlaka yanınızda nüfuz cüzdanı ve maaş bordrosu belgelerinin var olduğundan emin olmalısınız. Bunlara ek olarak evlilik harcamalarınıza yönelik belgelerin tamamını da bir dosya içerisinde bankaya sunmanız gerekmektedir. Bankalardan evlilik kredisi kullanabilmek için genel olarak kural prosedürlerinin aynı şekilde işlemekte olduğunu söylemekte fayda var. Bu kapsamda birçok bankadan bu kredi üzerine SMS ve internet bankacılığı da dahil olmak üzere şubelerden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bir diğer ek bilgi ise bu krediden faydalanabilmek için 18 ila 24 yaş aralığında olmanız gerekmektedir. Birtakım bankalar duruma göre esneklik sağlayarak 27 yaşına kadar da kredi olanağını sunabilmektedir.

EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

İş Bankası Evlilik Kredisi

Kendi müşterilerine özel olarak geliştirdiği kredi paketlerine, evlenmek isteyen çiftler içinde bir paket oluşturan ilgili banka bu kapsamda önemli bir destek sağlıyor. İlgili bankadan 7 farklı kanal yolu üzerinden evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Türkiye İş Bankası, evlenmek isteyen çiftler için bu kredi paketinin faiz oranlarını ise %1,36’dan başlayan faiz seçenekleri üzerine belirlemiştir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti Bankası tarafından sağlanan evlilik kredisini 48 aya kadar varan vade seçenekleri doğrultusunda alabilmektesiniz. Buna yönelik ilgili banka tarafından sağlanan kredi miktarı ise en az bin TL olmak üzere, 25 bin TL’ye kadar %1,59, 25 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar %1,49, son tutar ve faiz durumuna yönelik ise 50 bin’den 75 bin TL’ye kadar ise %1,39 oranında kredi faiz oranı uygulanmaktadır.

Halkbank Evlilik Kredisi

Devlet destekli bankalar arasında evlilik kredisi veren bir diğer finansal kuruluş Halkbank olmaktadır. Evlilik masraflarına yönelik 30 bin TL’ye kadar Halkbank’tan evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kapsamda alabileceğiniz kredi miktarına yönelik 48 aya kadar varan vade seçenekleri faydalanabiliyorsunuz. Öte yandan ilgili bankadan kredi kullanımı ile birlikte kredi tahsis ücreti ödemek istemezseniz, %1,40, eğer öderseniz %1,33 oranında faiz uygulaması ile kredi paketinden faydalanabilirsiniz. Ek olarak bu kredi paketinden faydalanmak için hayat sigortasının yapılması zorunlu olduğunu belirtmekte fayda var.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir